Forum  eCoal.pl  PORADNIK PALACZA - DYSKUSJA Subskrybuj
First pagePrevious page109 / 109Next pageLast page
2021-01-16 10:56
  ferdek77 Posts: 11 Ostrzeżenie: 0
W sumie to o temperaturę na kotle( co i tak się przekłada na CO), podobno jak piec pracuje na maxa, to sprawność-wydajność jest większa, ale też temp. spalin rośnie i dużo energii idzie w komin. 
2021-01-16 13:00
  leON22 Posts: 4965 Ostrzeżenie: 1
Nie wiem za bardzo o co Ci chodzi , czy grzejesz pomieszczenia , czy chcesz żeby Ci instalacja i kociołek nie zamarzł pewny Jak to drugie to ustaw najniższą jaka jest możliwa , o wydajności czy sprawności podyskutujemy jak odpalisz wszystko na gotowo ale i tak wydaje mi się że przy tej mocy kotła ciężko będzie Ci uzyskać wysoką sprawność
2021-01-16 15:32
  ferdek77 Posts: 11 Ostrzeżenie: 0
czy chcesz żeby Ci instalacja i kociołek nie zamarzł pewny

Tak, dom jest nie zamieszkany, piec jest odpalany, tylko jak nadchodzą mrozy, ze względu na instalacje i resztę sprzętu, mebli itp. choć w tym ostatnim przypadku raczej temp. nie powinna negatywnie wpływać na trwałość itd.
 Np. od 11godz. w piątek do 8 rano dziś, poszło około 90kg i się zastanawiam czy można cos zoptymalizować ( temp. wyjściowa 7st nagrzało do 16) 
2021-09-19 11:32
  karooszka Posts: 3 Ostrzeżenie: 0
Czy jest ktoś kto chciałby mi pomóc ustawić piec tak, aby było dobrze ? tzn żeby nie było spieków i innych udziwnień. 
First pagePrevious page109 / 109Next pageLast page
Users on-line: