Od dnia 16.10.2024 zostały wyłączone stacjonarne numery telefonów. Zapraszamy do kontaktu pod numerem: 574 443 555.
Forum  eCoal.pl v3.5  Problem z pompą do cyrkulacji oraz cwu Subskrybuj
2024-10-13 15:03
  arosa Posty: 80 Ostrzeżenie: 0
Witam, 
wczoraj uruchomiłem pierwszy raz pompę od cyrkulacji oraz CWU. Woda się dogrzała, pompa do cyrkulacji jest ciepła ale na ciepłą wodę trzeba czekać dość długo więc wydaje mi się że coś jest nie tak, tym bardziej że pex co idzie od cyrkulacji tak 20cm od pompy jest chłodny. Pompa do cyrkulacji to Ferro ale w sumie zastanawiam się czy jest dobrze zamontowana tu jest zdjęcie strzałki która jest na pompie i tak na chłopski rozum nie powinna byc w drugą stronę zdjęcie pompy

Mam też pytanie do pompy cwu jak ustawiam ochronę powrotu aby było przez pompę cwu to powrót zamiast wzrastać temp to maleje, tak jest wpięta pompa cwu nie bardzo wiem czy tak ma być ?
2024-10-13 16:19
  bili Posty: 5 Ostrzeżenie: 0
Kierunek pompy cyrkulacyjnej jest prawidłowy. Pompa ta pobiera wodę z wyjścia zbiornika i "tłoczy" do wejścia cyrkulacji w połowie zbiornika.

Jeśli chodzi o ochronę powrotu, to na początku może tak być, że temperatura zacznie maleć ale na chwile. Po chwili powinna zacząć rosnąć.
2024-10-13 18:09
  arosa Posty: 80 Ostrzeżenie: 0
Myślałem że strzałka pokazuje kierunek przepływu wody od bojlera do rurki z cyrkulacji, ale to w takim razie jaki może być problem że zaraz za wyjściem z cyrkulacji rurka jest zimna a pompa jak się dotyka to wydaje mi się że pracuje bo sama pompa jest ciepła tak samo od bojlera do pompy cyrkulacyjne te złączki mosiężne są bardzo ciepłe
2024-10-13 21:07
  bili Posty: 5 Ostrzeżenie: 0
Powodów może być kilka, jeśli pompka jest sprawna to najprawdopodobniej gdzieś jest przytkany obwód cyrkulacji.
Już się spotkałem z czymś podobnym, okazało się że zatkała się rura cyrkulacyjna w zbiorniku. Zarosła kamieniem bo zbiornik był również elektrycznie ogrzewany. Trzeba było rozwiercać i problem się już nie powtórzył. Musisz sprawdzić drożność układu cyrkulacji. Może są zawory zwrotne zamontowane i się zablokowały, może pex gdzieś został przegięty.
Poza tym, to że czujesz działanie pompki nie znaczy, że jest sprawna. 
Pompka może nagrzewać się od zbiornika dlatego jest ciepła.
2024-10-13 22:36
  wuwok Posty: 517 Ostrzeżenie: 0
Jeśli dobrze pamiętam to znajomi mieli taką pompe do obiegu cwu i ona nie działała poprawie. Do tego ja bym dał pompkę na wyjście cieplej wody do instalacji. Wtedy łatwiej ogarnąć czy działa i jak działa. 
2024-10-14 10:26
  arosa Posty: 80 Ostrzeżenie: 0
Bojler to jest coś takiego https://www.bojlery.pl/manufacturer/ermet/ermet-pionowy-zasobnik-cwu-bez-wezownicy-140l-skay.html ma specjalnie wyjście pod cyrkulację, nie wiem może spróbować wymienić pompę do cyrkulacji na jakiegoś grundfosa może jakąś mocniejszą co byś cie powiedzieli na taki pomysł ?
2024-10-16 15:55
  kubanos Posty: 968 Ostrzeżenie: 0
A może poprostu pompa stoi i tylko grzeje sie silnik? Wykręć ze śrubunków i sprawdź czy nie jest zblokowana.
Po np letnim okresie nieużywania może "stać". 
Pzdr
Użytkownicy online: duszaw, haraz, lukaszkasela89, petrzycha, polko, tomaszstan