W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  Prośba o pomoc Subskrybuj
2024-03-18 06:30
  Marman Posty: 61 Ostrzeżenie: 0
Witam mam pytanie, czy ktoś mógłby rzucić okiem na mojbwykres i powiedzieć mi co się dzieje? Od pewnego czasu widać na wykresie jakvspada temperatura powrotu, rośnie temperatura za zaworem 4d i pojawiają się na wykresie skoki jak na EKG.. ktoś ma pomysł czym to jest spowodowane? Piec czyszczony na bieżąco, żadnych zmian w ustawieniach. Nir mam pojęcia co powoduje taka sytuację.. 
2024-03-19 22:56
  gwarek Posty: 582 Ostrzeżenie: 0

Wygląda tak jakby pompa na chwilę przestała pracować.
U moich teściów było podobnie więc może to samo jest u Ciebie.
Sprawa wyszła na jaw po zamontowaniu kamery na pompie głównej.
Winowajcą był uszkodzony potencjometr na pompie.
Co jakiś czas jakby zmieniał ustawienia ( pompa zamiast pracować na 30W schodziła na 5W ).
Może jakiś brud wszedł do środka czy poprostu starość.
Serwis wymienił sam ten potencjometr i od tego czasu problem ustał.
Oby u Ciebie było podobnie.

2024-03-20 00:14
  Marman Posty: 61 Ostrzeżenie: 0
Dziekuje bardzo za odpowiedź, dziś akurat nie wystąpiło to zjawisko  obserwuje dalej.
2024-03-20 07:23
  rj1972 Posty: 951 Ostrzeżenie: 0
To zjawisko jest związane z ochroną powrotu. Czasem się zdarza że Twoja pompa cwu jako ochrona powrotu się wyłączy bo przekroczona została ustawiona temp powrotu. To wystarczy by czujnik temp CO dostał na chwilę wyższej temp i zamyka zawór a jednocześnie bije zimna woda z CO. Jak pompa cwu się włączy znowy na krótko namiesza. Gdybyś może obniżył temp kotła o 2 lub 4st. a nawet 6st zadana temp powrotu nie zostanie osiągnięta i pompa cwu nie będzie się wyłączać. Tak będzie się robić kiedy będzie ciepło i siłownik będzie puszczał mniej ciepła na CO oczywiście w trybie zimowym.
2024-03-23 08:39
  Marman Posty: 61 Ostrzeżenie: 0
Dziękuję bardzo za odpowiedź, zaraz spróbuję zmienić ustawienie i zobaczymy pozdrawiam 
2024-03-23 21:32
  rj1972 Posty: 951 Ostrzeżenie: 0
Przy ochronie powrotu przez CWU moim zdaniem max i optymalna temp kotla to 60st. Ja wiem ze nowe warunki gwarancji producenta to 65st. Ale dla innej formy ochrony powrotu dla min 50st.  
Albo rybki albo akwarium 
Użytkownicy online: adriankrecisz, bynio2222, Kava610401, mario-speedway