W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  Ostatnia aktualizacja Subskrybuj
2023-11-26 15:05
  romanza Posty: 1 Ostrzeżenie: 0
Kocioł Ogniwo Eko Plus M 20 KW. Ostatnio zaktualizowałem do wersji 1.1.36.11. Od tego czasu dzieją się cyrki z pracą kotła. Ustawiam temperaturę za zaworem 4D na 42 stopnie. W aplikacji i na panelu przy kotle w ustawieniach widzę te 42 stopnie, ale na samym głównym ekranie panelu dalej jest 40. Ale to jest małe piwko. Od czasu aktualizacji mam ciągły problem alarmu zerwanej zawleczki. Zawleczka ma się dobrze, ale w nocy kocioł gaśnie. Jest jakiś sposób na przywrócenie starego firmware?
2023-11-26 17:39
  rj1972 Posty: 954 Ostrzeżenie: 0
Moim zdaniem to nie wina oprogramowania.
Ecoal jest źle ustawiony i poprostu gaśnie. Daj korektę dmuchawy 0.
Ta różnica 2st to pewnie parametr temperatury obniżonej. Teraz masz 3st.
2023-11-27 16:06
  romanza Posty: 1 Ostrzeżenie: 0
Już wszystko gra. Sam pochrzaniłem parę ustawień.
2023-11-27 18:33
  rj1972 Posty: 954 Ostrzeżenie: 0

Nie będę się narzucał ale wysoka temperatura spalin kłuje po oczach i daje do myślenia. Chcąc zostać w ecoalu raczej sugeruję zmienić w górę korektę dmuchawy (nawet +2). Możliwe, że wtedy nie będzie wskakiwać na 50% mocy a i spaliny wtedy spadną. Temperatura ochrony powrotu też by można było dać na 55st. wtedy być może pompa będzie pracować non stop. Algorytm wygaszania kotła tylko w grzaniu chociaż i tak go wygasiło w grzaniu.

Dzisiaj znowu wygasło? Zdalny reset urządzenia?


2023-11-27 20:10
  gwarek Posty: 582 Ostrzeżenie: 0
Ja był zaczął od maksymalnego otwarcia zaworu 4D - nie może być na 100%
Ustaw na początek 50% - to i tak bardzo dużo.
Lepiej nagrzewać 5 min. dłużej ale nie na pełnym palniku.
Przy takiej pracy za dużo trafia w komin.

Wygasło --- w trybie ecoal to nic dziwnego.

Zmień tryb pracy - musi działać ( przesypie a nie zgaśnie )

Tryb pracy retortowy-ręczny
Podawanie 3sek / postój 20sek dmuchawa 38%

Użytkownicy online: