W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  bruli.pl v3.5  Sugestie, propozycje zmian w oprogramowaniu dla Bruli v3.5 Subskrybuj
2023-10-07 14:21
  loniczek Posty: 1 Ostrzeżenie: 0

Witam serdecznie.



Jestem posiadaczem sterownika bruli w wersji 3.5.



Z racji tego, że istnieje możliwość dzielenia się opiniami,
spostrzeżeniami z użytkowania wyżej wymienionego sprzętu, wiem tez od Państwa,
że istnieje możliwość zgłaszania swoich spostrzeżeń do oprogramowania
sterownika.



Jeśli jest taka możliwość i szansa uwzględnienia opinii
użytkowników to przesyłam Państwu moje sugestie i zachęcam innych użytkowników do dzielenia się swoimi opiniami i propozycjami nowych rozwiązań mających na celu usprawnianie funkcjonowania naszych sterowników



Jeśli chodzi o cześć graficzną interfejsu to w zakładce
dotyczącej kotła przy wartościach temp. Spalin, temp. Powrotu, powinna
znajdować się informacja o sile nadmuchu przeniesiona z zakładki podajnika z
opcją wejścia na nastawy dmuchawy. Wydaje mi się że ta zakładka jest najczęściej
wyświetlaną, mającej miano zakładki głównej.



Fajną opcją byłoby również wprowadzenie na tej zakładce
informacji  dotyczącej obecnego stanu
kotła



Czy jest to PODTRZYMANIE, CZUWANIE, PRACA.



Brakuje też tu typowego swicha Start-Stop



Można to oczywiście wykonać przełączając się trybami
Automatyczny-Ręczny ale nie jest to jednoznaczne.



Jeśli chodzi modyfikacje ustawień najbardziej brakuje mi
najważniejszej funkcji związanej z bezpieczeństwem kotła. Miałem już rożne
sterowniki i tam ta opcja była jeśli nie to ukryta w nastawach serwisowych.



Chodzi mi o nastawę regulacji temp. Alarmu wysokiej temp
kotła



Nastawę temp. załączania pompy CO przy alarmie wysokiej temp.
Kotła.



Zmiana wartości histerezy pompy CO



W trybie ręcznym brakuje tez funkcji doboru wysokości temp
załączania pompy CO. Rozłącznie natomiast standardowe o wysokość histerezy.



Mam kocioł z opcją palenia awaryjnego i w przypadku
przepalenia pod kątem podgrzania CWU na górnym palenisku w trybie ręcznym w
przypadku zbyt wysokiej temperatury pompy załączą się dopiero przy temperaturze
awaryjnej czyli z tego co pamiętam 90st. Wiadomo co się dzieje na kotle przy
tej wartości.



Jeśli chodzi o aplikacje na telefon.



Alertry alarmowe  z
dźwiękiem



Zmiana koloru skina Jasny-Ciemny



Swich Start-Stop



Informacja o stanie kotła PODTRZYMANIE, CZUWANIE, PRACA



Po naciśnieciu na kafelek z dmuchawa mozliwoś przejscia do nastwaw dmuchawy



 



 



 



2023-10-07 20:36
  rj1972 Posty: 954 Ostrzeżenie: 0

Częściowo opisane propozycje już są tylko trzeba się do nich przyzwyczaić bo chyba masz doświadczenie z innych sterowników być może starszych. Aplikacja rozwiązuje już większość opisanych propozycji. 

Alarm z dźwiękiem - uruchom powiadomienia pusch.
Histereza pompy CO - po co?

Wysoka temp kotła - wystarczy mieś siłownik na zaworze mieszającym i problem jest rozładowany na CO. W przypadku przegrzania na górnym palenisku to żaden sterownik nie pomorze bo jak sam nie dopilnujesz temperatury to i tak kocioł przegrzejesz. W czystym automacie na podajniku raczej nie ma takiej możliwości. Zawsze może lub powinien zadziałać zawór bezpieczeństwa lub "regulus".

Stan kotła potrzymanie, czuwanie, praca - no tutaj to jest inaczej. Jest grzanie i podtrzymanie. W podtrzymaniu albo jest praca albo czuwanie. To widać po stanie dmuchawy odpowiednio dobierając jej wartość albo po rejestrze zdarzeń.
A co to za propozycja switch Start-Stop?
Temat propozycji zawsze jest ciekawy ale jest już taki wątek na forum i lepiej go tam rozwijać. Bedzie wszystko w jednym miejscu.

2023-10-09 20:51
  Jan727usz Posty: 120 Ostrzeżenie: 0
Czego tu się spodziewać. To był mój najgorszy zakup w życiu ( eko plus M20E) Palnik z jakimś rogiek czy klinem , djabli wiedzą jak to nazwać. Węgiel pod tym się zbija że powietrze się blokuje, pali się z jednej strony palnika w drugiej sam popiół. Sterownik taki do bani że aż czsem płakać się chce. Jakbym tam małpę z wajchą postawił to by tym lepiej sterowała niż ten tryb retortowy- ecoal. Co mi po takim sterowniku jak on działa tylko minimum - maximum. Piec idzie na 34% wentylatora, otwiera się kaloryfer i temp. na piecu spada, spada ,spada a ondalej na 34% jak spadnie o 3-4 stopnie od zadanej to nagle pała i dup 44% i wali tak aż przebuije 5 stopni od zadanej , na kominie 180 st ,całe ciepło leci w powieterze. Piec zagrzany jak diabli i się odstawia , sytuacja się powtarza chłodnie, chłodnie  załącza się34%  i chłodnie i dup 44% i w koło macieju. Ja na tym dziadostwie spalam tonę węgla więcej niż na składaku od naszego lokalnego ślusarza ze sterownikiek SKZP ( czy jakoś tak się nazywał) . Niestety musiałem wymienić kocioł ze względu na te durne przepisy a gości nie ma certyfikatów. Ja nie wiem czy tak naprawdę w ogniwie tak cięzko im napisać porządny algoerytm do zarządzania spalaniem?   Tak jak pisałem , małpa by tym lepiej sterowała. A robić komuś łaskę że mu się zmieni kaloryczność w ustawieniach, no nie żartujcie a jak chłop kupi inny węgiel to znowu się będzie prosił żeby mu łaskawie góra coś zmieniła w sterowniku. Czy wy już naprawdę jesteście takimi narcystycznymi egocentrykami zapatrzonymi  we własne ego że uważacie ludzi za tak tępych że sami nie dadzą rady ustawić sobie spalanie według siebie. Pozdrawiam i ciepłej zimy życzę.

2023-10-11 08:49
  rj1972 Posty: 954 Ostrzeżenie: 0
Prawdopodobnie korzystasz tylko z trybu ecoal. Gdybyś udostępnił sterownik to by można było popatrzeć na to. Masz jeszcze do wyboru grupowy i ręczny. Na pewno ręczny rozwiąże Twój problem o ile jest ale trzeba go zastosować. Dobrze przeczytaj przedostatnie zdanie które powyżej napisałeś. Ja zaś uważam że sterownik jest banalnie prosty i przyjazny użytkownikom bez specjalnego doświadczenia ale trzeba chcieć. Jeśli masz doświadczenie z innego sterownika to pewnie trudno się przestawić i czesto jest to potężna bariera. Ale tak bywa. Po co wprowadzać kaloryczność do sterownika w dzisiejszych czasach gdzie na worku jest to tylko informacja uśredniona o ile nie orientacyjna a jak się zapoznasz z certyfikatem ekogroszku to kaloryczność jest już pokazana w widełkach czyli w zakresie min-max i często z dużym rozrzutem. Do tego na składach kupując opał na pewno ta kaloryczność jest taka jak być powinna? Ustawianie kaloryczności w SKPZ to też jest bajer który nie wiele daje użytkownikowi bo innymi nastawami korygujesz parametry może nawet nieświadomie. Dla tej samej kaloryczności różne ekogroszki trzeba korygować innymi ustawieniami. Nic to nie daje poza jakimś psychologicznym doświadczeniem że jest taki parametr. Tam też jest masa o ile nie więcej klikania i korygowania nastaw a ideał to przeważnie jest na YT w 3min filmie. 


Na marginesie ja sobie kupiłem model Plus+ i pali cała średnicą palnika. Model 3 lata temu słabo znany. Cała instalacja pracuje płynnie i stabilnie. Można bylo wybrac inny model niż Mka a nawet innego producenta. Mam w praktyce gdzieś do obserwacji inne sterowniki i raczej co do zasady wszystkie te stare i nowe mają podobne zasady tylko jedne mają opcje bardziej automatycznie zaprogramowane a inne bardziej rozbudowane opcje własnych nastaw. Ale zaden nie działa bez ingerencji użytkownika. Z jednym się zgodzę, że małpy wcale nie są głupie.
2023-10-11 11:13
  macko72 Posty: 58 Ostrzeżenie: 0
Witam pozwolę wyrazić swoją opinię posiadam ogniwo plus plus 16 kW z 2022 roku z dwoma drzwiami zacząłem palić drugi sezon Jestem pod wielkim wrażeniem oszczędności opału ja palę w trybie ecoal ręczny pali mi się na całym palniku Proponuję ci Udostępnij sterownik w sieci na pewno inni użytkownicy ci pomogą możesz zawsze podglądnąć ustawienia innych użytkowników Pozdrawiam
2023-10-11 16:34
  Jan727usz Posty: 120 Ostrzeżenie: 0
rj1972 mi się pali w tym piecu ale palnik jest kwadratowy z szamotkami nie okrągły jak u ciebie. Ja sobie radzę , tylko odniosłem się do tego postu gościa z firmy który innemu użytkownikowi pieca zdalnie grzebał w ustawieniach. A co jak on sobie kupi inny węgiel , to znowu będzie prosił o zmianę parametrów?
mnich napisał » 2023-04-26 09:02
Witam, z istotnych informacji jaka jest kaloryczność opału ? Wprowadziliśmy korekty w ustawieniach spalania dla średniej kaloryczności, proszę poobserwować i dać znać co się dzieje na palenisku. 
Najlepiej zrobić zdjęcia palnika po kilku godzinach pracy i wysłać do nas na maila serwis@elektro-system.com lub Whatsapp 605780882.   


baseball81 napisał » 2023-05-07 17:06
Wielkie dzięki za interwencję od chwili ustawienia pieca jest wszystko ok. Jeszcze raz dzięki!


Nie lepiej dać ludziom możliwość żeby sami sobie to poustawiali.
2023-10-12 07:59
  rj1972 Posty: 954 Ostrzeżenie: 0
Problem w tym, że ten sterownik daje takie możliwości.
Nie wszyscy jednak  po przejściu z kopciucha muszą to na starcie ogarniać. @mnich pomógł na starcie a pewnie już dzisiaj ten użytkownik śmiga sam po sterowniku i czerpie wiedze z forum. Pech chce że ja też za darmo podpowiadam, pomagam to ustawić i udzielam wskazówek jak to najlepiej wykorzystać. Czasem to pomoże ale prawie nigdy nie szkodzi. Takich osob tutaj jest wiele. Kompletnie nie kumam Twojego zdania. Ja na początku też miałem pomoc id innych aż bylem w szoku ile osób podpowiada, szybko to ogarnołem i teraz z przyjemnością przekazuje dalej a i tak w międzyczasie odkrywam nowe bajery. Np. czy ktoś ustawił czas reakcji zaworu mieszajacego czy w zasadzie to siłownika więcej niż 100s. Ja aktualnie sobie obserwuję pracę na 240s. Bawię się tym bo lubię a innym pomagam i szkolę bo też lubię. 
Żaden wstyd zapytać i poprosić o pomoc i żaden problem pomóc, podpowiedzieć a nawet prowadzić komuś sterownik. Ja też grzebie innym i jest OK.
Nikt nie powinien się bać że zostanie pomówiony o cokolwiek lub wyśmiany. I tu jest najważniejsze, tylko ten sterownik i ta platforma na to pozwala. Żaden SKPZ  nie będzie tak prosty i przyjazny dla nowego użytkownika typu laik. Przy tym ludzie toną co widać na innych forach lub FB. Jest przyjazny ale dla doświadczonych palczy.
Takie moje zdanie. 
Wróćmy może do propozycji zgłoszonych na początku.
Co autor @loniczek miał na myśli proponując Start-Stop.
2023-10-12 10:15
  macko72 Posty: 58 Ostrzeżenie: 0
Witam Wiele osób zawdzięcza ci pomóc łącznie ze mną brawo ty Pozdrawiam
2023-10-12 11:14
  Jan727usz Posty: 120 Ostrzeżenie: 0
rj972 albo nie czytasz ze zrozumieniem tego co napisałem albo nie wiem,,,,,
Kwestia dotyczy tego co mogło by być w sterowniku a nie jak komu doradzić. Gdyby to dotyczyło złych ustawień to zmienili by mu jakieś nastawy nadmuchu czy podawania a oni zaingerowali w sterownik w funkcje która są dla nas niedostępne.  Specjalnie pogrubiłem wpis ,,Wprowadziliśmy korekty w ustawieniach spalania dla średniej kaloryczności,"  
czy Ty masz w swoim sterowniku taką możliwość ? Ja nie mam a serwis ingeruje w sterownik jakiegoś użytkownika zmieniając mu parametry. Teraz ten gościu ma inny algorytm spalania niż wszyscy inni, ma jakby zaktualizowany sterownik pod te konkretne paliwo. Nikt z nas nie może sobie tego sam zrobić. Dlaczego ????
2023-10-12 12:51
  rj1972 Posty: 954 Ostrzeżenie: 0
Raczej Ty nie masz pojęcia o czym piszesz i czytasz bez zrozumienia. Użytkownik leciał i leci w grupowym a zmienili mu typowe ustawienia dla tego trybu. Ty też je masz tylko pewnie o tym nie wiesz. Nikt nikomu nie aktualizował oprogramowania a @mnich tylko fachowo to nazwał. TY TEŻ TO MASZ!.  Jak coś cytujesz to nie wyrywaj z kontekstu. Poza tym @baseball81 ma starszy sterownik.


Dla ciebie to najgorszy zakup życia więc pewnie nie rozwiniesz się już w poznaniu i wkorzystaniu możliwości sterownika byle jakoś ci pali. Udostępnij sterownik może i tobie ktoś pomoże i zmienisz zdanie albo i nie zmienisz bo już jesteś negatywnie nastawiony.
2023-10-22 18:09
  Biegus Posty: 3 Ostrzeżenie: 0
Witam jestem nowy na tym forum,posiadam ogniwo Eko plus M jest to mój trzeci kocioł co z podajnikiem pierwszy był z okolic Lublińca celowo nie podaj nazwy firmy porażka drugi Stalmark Duo BOS z podajnikiem szufladowym lub jak kto woli tłokowym ster tech prosty jak budowa cepa działał 12 lat trochę obawiałem się podajnika ślimakowego ale spoko pali ok.używam retortowy ręczny lub retortowy grupowy trzeba się trochę pobawić z ustawieniami dużo dowiedziałem się z filmików od użytkownika eko plus + 16 kw rewelacyjnie gościu opisuje.Ten palnik wymyślili już jakiś czas temu na razie radzę sobie działa, ale mam do panów pytanie w zestawie z piecem były czujniki temperatury przewodowe zewnętrzny zamontowałem wewnętrzny na razie nie za dużo wiercenia podpowiedzcie czy warto zainwestować w bezprzewodowe czujniki i czy w ogóle warto coś takiego montować
2023-10-22 19:02
  rj1972 Posty: 954 Ostrzeżenie: 0
Ja bym powiedział że warto. Niestety nie jest to tanie. Ja mam 1 zew i 3 wew. Min 1 daje co najmniej informacje poprzez np apke o temp wew i może działać jako reg. pokojowy. Jednak cena delikatnie daje do myślenia i trochę ogranicza bo bez tego też da się żyć ale apetyt i ciekawość górą. 
2023-10-23 05:57
  marena Posty: 79 Ostrzeżenie: 0

Biegus napisał » 2023-10-22 18:09
dużo dowiedziałem się z filmików od użytkownika eko plus + 16 kw rewelacyjnie gościu opisuje.



To nasz forumowy kolega rj1972  Pozdrawiam
2023-10-23 07:25
  Biegus Posty: 3 Ostrzeżenie: 0
Przepraszam nie skojarzyłem kolego rj1972 rób to dalej rewelka ja w tym kotle palę ok dwóch tygodni nie licząc ok. miesiąca kiedy grzałem bojler.kombinuje i jakoś daje radę,tylko temp.spalin za wysoka 170 Eko plus M 20 jeżeli chodzi o zestaw bezprzewodowy czujników to może podpowiedzą coś u  producenta.A tak na marginesie to forum jest super 
2023-10-23 07:46
  rj1972 Posty: 954 Ostrzeżenie: 0
Jeśli to będzie możliwe udostępnij sterownik publicznie po podłączeniu do netu.
Takie urzadzenia warto też sprawdzać na olx czy na forum kupie/sprzedam. Sam 2 czujniki odkupiłem w dobrej cenie i dalej poluję.
A tak na marginesie ten Stalmark tłokowy to było fajne rozwiązanie. Sąsiad to ma i pali to dosłownie wszystko, miał i gruby groszek.
Powodzenia 

dodane 2023-10-23 07:46
marena napisał » 2023-10-23 05:57

Biegus napisał » 2023-10-22 18:09
dużo dowiedziałem się z filmików od użytkownika eko plus + 16 kw rewelacyjnie gościu opisuje.



To nasz forumowy kolega rj1972  Pozdrawiam

Też pozdrawiam 
2023-11-11 05:20
  Biegus Posty: 3 Ostrzeżenie: 0
Dzwoniłem do firmy elektro system tańszy czujnik tzn.zestaw 209zeta a droższy 292 myślę że spoko zastanawiam się nad podłączeniem do internetu mam jeszcze piec gazowy również z możliwością podłączenia do internetu musiałbym popytać jak to zrobić żeby połączyć oba

dodane 2023-11-08 22:22Co daje dosypywanie wapna do węgla
dodane 2023-11-11 05:20Jak w ogniwo eko +M 20 kw ustawić max temp.spalinj.A jaka powinna być ta temperatura
Użytkownicy online: