W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  Brak internetu - Ogniwo Eko Plus+ ze sterownikiem eCoal v3.5 Subskrybuj
2023-08-22 18:01
  zygmunt6008 Posty: 0 Ostrzeżenie: 0
Witam.
Od kilku dni nie mam połączenia sterownika z internetem. Problem rozpoczął się po odłączeniu pieca na jakiś czas od zasilania. Aktualnie świeci się pomarańczowa dioda, co jakiś czas mrugnie dioda zielona. Ustawienia internetu domyślne (wcześniej działało w tym trybie), dodatkowo próbowałem ustawiać manualnie: wolny adres IP po sprawdzeniu poleceniem ping w wierszu poleceń, maska sieci oraz brama tak jak na komputerze. Sterownik podłączony do internetu kablem ethernet, na laptopie internet działa. Dodatkowo próbowałem wgrać na nowo sterownik (1.1.33.19) - wcześniej był ten sam, jedyna różnica to taka, że aktualnie ID wyświetla się jako 0 (to rozumiem, dlatego, że trzeba na nowo przypisać sterownik do konta?).
Prosiłbym o poradę, czy można próbować jeszcze podziałać coś w ramach oprogramowania, czy przyczyna jest raczej sprzętowa. Z góry dziękuję.
2023-08-22 21:01
  rj1972 Posty: 954 Ostrzeżenie: 0
Może to nie pomoże ale ja w takich przypadkach resetuję router poprzez wyłączenie go od sieci. W ostateczności albo czekam albo dzwonię do dostawcy netu. Prawie zawsze wszystko wraca do normy. Proponuję udostępnić sterownik jako publiczny.
Użytkownicy online: berabs, ryszard1956