W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eSterownik.pl  Ogniwo eko plus + 25KW- Prośba o namiar na fachowca! Subskrybuj
2023-08-10 09:53
  Wojo84 Posty: 8 Ostrzeżenie: 0
Witam! 
Mam małe problemy z instalacją CO  i poszukuje kogoś kto by się tym zajął!  Kocioł Ogniwo eko plus + 25KW ,zabudowany w zeszłym roku ! Po roku użytkowania wyszły pewne rzeczy które trzeba poprawić . Szukam kogoś najlepiej z okolic Rybnika ,Wodzisławia śląskiego kto by się tego podjął . Proszę o jakieś namiary na fachowca ,firmę lub serwisanta !
Z góry dziękuję ! Podaje mój numer tel 661361228  
2023-08-11 12:13
  karoka65 Posty: 3425 Ostrzeżenie: 1 Karoka-EKO
Co za krzywda Ci się dzieje? Rozumiem że to jakaś używka?
2023-08-11 15:18
  Wojo84 Posty: 8 Ostrzeżenie: 0
Musiałbym opisywać wszystko od początku, jak na razie jestem na etapie że instalator który zakładał mi kociołek  (mówimy  o nowym kotle ) zobowiązał się wymienić jeden z zaworów na sprężynowy  ponieważ strasznie przebija mi temp.na bojler! Jak to nie  poskutkuje to będziemy dalej myśleć!
Dzięki za wpis!
2023-08-14 14:20
  karoka65 Posty: 3425 Ostrzeżenie: 1 Karoka-EKO
Najprawdopodobniej to nie pomoże, raczej nie od tego trzeba zacząć i przydałby się podgląd na pracę kotła Jak instalator ma jakieś minimum wiedzy to ogarnie
2023-08-15 09:01
  simko1 Posty: 421 Ostrzeżenie: 0
Jeśli podbija Ci temp na bojlerze a powodem tego jest grawitacja to zawór zwrotny sprężynowy powinien pomóc.  Ja mam takie rozwiązanie i działa.
2023-08-15 17:18
  karoka65 Posty: 3425 Ostrzeżenie: 1 Karoka-EKO
Bez podglądu to taka zgaduj-zgadula
Może ktoś "zmaścił" parametry podtrzymania i podbija się ciągle temp. zadana na kotle gdzie przy 75 stopni sterownik awaryjnie włącza pompę CWU żeby rozładować temp. na kotle co doprowadza do przegrzewania CWU.
Podgląd pracy kotła wystarczy żeby nie zgadywać.
2023-08-30 12:17
  Wojo84 Posty: 8 Ostrzeżenie: 0
Hej!
Dzięki za wpisy! Problem rozwiązany! Zawór sprężynowy poskutkował ! Klapkowy był za słaby i na dodatek się zawiesił i grzejąc CWU bojlerem na prąd doszło do takiej sytuacji że bojler ogrzewał mi kocioł. Plusem  tego było to że kocioł  odstawiony był suchutki ale tauron wystawił mi niezły rachunek za energię elektryczną ! 
Błędem instalatora było niedoszczelnienie palnika silikonem !
Pozdrawiam!
Użytkownicy online: Oski, patmar, Sunia1961