W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  Pello v3.5  Instalacja mieszana, czy warto? Subskrybuj
2023-01-23 07:40
  Bioly41 Posty: 30 Ostrzeżenie: 0
Wykańczam dodatkowe pomieszczenia w domu, wcześniej były one nieogrzewane, jest tego 60m2 i zastanawiam czy podłączyć to pod swoją instalacje grzejnikową czy zrobić tam ogrzewanie podłogowe z zupełnie nowym obiegiem. Ktoś ma instalacje mieszaną z grzejnikami i podłogówką? Jak wam się to sprawuje? 
2023-01-23 07:53
  mamut Posty: 352 Ostrzeżenie: 0
Dał bym podłogówkę, jakiś zawór mieszający, może być termostatyczny, nie musi być 3d z siłownikiem  i będzie ok.
Do tego ki go wie, czy za 5-7 lat nie wpadniesz do jakiejś strefy czystej i już nawet tym nie będziesz mógł palić, wtedy już masz instalacje bardziej pod ewentualną PC.
2023-01-23 09:42
  Bioly41 Posty: 30 Ostrzeżenie: 0
Tylko moje sprzęgło ma jedno wyjście, czyli do tego wyjścia podłączyć jeszcze obieg na podłogówkę? Czy wymienić sprzęgło na takie z dwoma wyjściami? 
2023-01-23 10:24
  sebsa Posty: 766 Ostrzeżenie: 0

Bioly41 napisał » 2023-01-23 07:40
Wykańczam dodatkowe pomieszczenia w domu, wcześniej były one nieogrzewane, jest tego 60m2 i zastanawiam czy podłączyć to pod swoją instalacje grzejnikową czy zrobić tam ogrzewanie podłogowe z zupełnie nowym obiegiem. Ktoś ma instalacje mieszaną z grzejnikami i podłogówką? Jak wam się to sprawuje? 



Jeśli możesz i masz możliwość to rób osobny obieg. U siebie mam podłogówkę i grzejniki spięte na 1 pompie CO. Podłogówka regulowana poprzez RTL. Nie jest źle. Natomiast gdybym miał możliwość to wyodrębnił bym podłogówkę jako osobny obieg wraz z likwidacją jak największej ilości grzejników. Wymaga to jednak grubego remontu. Na dzisiaj nie mogę sobie na to pozwolić. Druga sprawa -docelowo pompy ciepła będą jedyną możliwą opcją ogrzewania. W takim przypadku podłogówka jeszcze bardziej uwypukli swoje zalety.
2023-01-23 11:39
  Michal86 Posty: 235 Ostrzeżenie: 0
Podłogówka na 3d z siłownikiem to najlepsze rozwiązanie.
Potrzebujesz dodatkowego modułu mr.
Możesz zrobić na tym sprzęgle ale nie będzie wtedy do końca spełniać swojego zadania. 
Jak masz możliwość to sprzęgło na dwa obiegi.
Użytkownicy online: 2krzys, Vitis