W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  Grzanie wody grzałką a ochrona powrotu przez CWU. Subskrybuj
2022-12-31 05:00
  Kociol1 Posty: 15 Ostrzeżenie: 0
Witam mam pytanie odnośnie grzania wody .Mam włączoną ochronę powrotu przez CWU i fajnie mi to nawet chodzi.A chce grzać wodę grzałką .Bo teraz dogrzewa mi CWU do ok 54 st.A że załozylem fotowoltaike to chciałbym grzać wodę prądem.Czy da się to jakoś pogodzić żeby grzać grzałką a nie tracić ochrony powrotu? Z góry dziękuję za jakieś sugestie 
2022-12-31 08:17
  faco Posty: 823 Ostrzeżenie: 0
Możesz grzać grzałką tu nie ma żadnego problemu ale nie beż przesady np.75°C bo w razie W, kocioł musi coś wychłodzić. Oczywiście przy ochronie CWU nie zamykasz żadnego zaworu, obieg musi cały czas być drożny. 
2022-12-31 08:39
  Kociol1 Posty: 15 Ostrzeżenie: 0
No ale w tym problem ze mam grzałkę ustawioną na 48 st.ale kocioł i tak grzeje tą wodę do 54 .Wydaje mi się że właśnie jak jest ta ochrona przez CWU to kocioł na grzałkę nie zwraca uwagi.I właśnie nie wiem jak to ugryźć a wiem że są tutaj szpece co doradzą.
2022-12-31 09:38
  faco Posty: 823 Ostrzeżenie: 0
Jak kocioł dogrzewa powrót wtedy sam się grzeje to logiczne. Sam niekiedy grzałem dodatkowo wodę w bojlerze  do 70°C z PV, myślałem ze chcesz więcej niż 54°C w bojlerze. Zamontuj pompę mieszającą daj ją na kotłową i grzej sobie wodę grzałką a bojler możesz wyłączyć. Jeśli natomiast będziesz grzał grzałką powyżej tych 54°C to wtedy cieplejsza woda na powrocie skróci czas pracy pompy CWU, czyli oszczędność węgla na dogrzanie powrotu, dogrzewasz go z PV.
2022-12-31 10:57
  Kociol1 Posty: 15 Ostrzeżenie: 0
Ok już coś zakumałem czyli jak narazie ustawić grzałkę na np.60st. to wtedy grzałka będzie pomocna a pompa mieszająca najlepsze wyjście.Dziekuje za podpowiedź Do Siego Roku.
2022-12-31 11:26
  faco Posty: 823 Ostrzeżenie: 0
Owszem sam tak zrobiłem ze zakupiłem 3 pompę elektroniczną, aby się za często nie włączała dałem ją jako kotłową i jestem zadowolony, dogrzewanie bojlerem to pośredni pomysł ale wspomagając go PV daje na pewno lepsze korzyści niż bez. 
Do Siego Roku.
2022-12-31 11:29
  Kociol1 Posty: 15 Ostrzeżenie: 0
Dzięki śliczne.
Użytkownicy online: Adam-SRC, alek2104, virnik, walerio1