W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  Defro Smart II  Temperatura wody CWU zbliżona do temperatury na kotle. Subskrybuj
2022-12-28 11:21
  Mixokret Posty: 56 Ostrzeżenie: 0
Witam.
Ostatnio zauważyłem, że przebija mi znacznie ustawioną temperaturę cwu. Mimo ustawienia na 45 stopni to i tak dobija mi do temperatury zbliżonej na kotle 52 stopnie. Pompa pracuje na 1 biegu, nie mam włączonej ochrony powrotu przez pompe cwu. Mam zrobiony obwód cwu z bypassem tak jak w linku poniżej. Z tego co zauważyłem to rury z zaworem różnicowym są znacznie cieplejsze, tak jakby grawitacyjnie zaciągało wodę do bojlera przez ten zawór, natomiast w pętli gdzie znajduje się zawór zwrotny i pompa cwu rury są znacznie zimniejsze podczas postoju pompy cwu. Próbowałem stukać w ten zawór i włączałem pompę na 3 bieg ale nic się nie poprawiło. Czyżby zawór różnicowy był uszkodzony? Czy jest się czym przejmować?  

https://sklephypo.pl/blog/po-co-mi-zawor-roznicowy/

2022-12-28 11:49
  leON22 Posty: 6507 Ostrzeżenie: 3
Mixokret napisał » 2022-12-28 11:21
... Mam zrobiony obwód cwu z bypassem tak jak w linku poniżej. Z tego co zauważyłem to rury z zaworem różnicowym są znacznie cieplejsze, tak jakby grawitacyjnie zaciągało wodę do bojlera przez ten zawór, natomiast w pętli gdzie znajduje się zawór zwrotny i pompa cwu rury są znacznie zimniejsze podczas postoju pompy cwu. Próbowałem stukać w ten zawór i włączałem pompę na 3 bieg ale nic się nie poprawiło. Czyżby zawór różnicowy był uszkodzony? Czy jest się czym przejmować?  

https://sklephypo.pl/blog/po-co-mi-zawor-roznicowy/


Właśnie tak działa zawór różnicowy, jak pompa działa automatycznie się przymyka, jak pompa się wyłączy ciśnie grawitacyjnie, wg mnie wszystko ok  
dodane 2022-12-28 11:49Nie wiem co "twórca" miał na myśli stosując takie rozwiązanie w układzie CWU, przeważnie ma ono zastosowanie w starszych instalacjach ale w układzie CO typu otwartego. 
2023-02-06 19:29
  faco Posty: 830 Ostrzeżenie: 0
Pokaż fotografie jak to masz rozwiązane. 
Użytkownicy online: 1983, SolidMark