W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eSterownik.pl  Dobór pompy mieszającej dla kotła Ogniwo EKO PLUS 14 kW Subskrybuj
2022-12-05 22:46
  jandomm Posty: 15 Ostrzeżenie: 0
Witam 
wstępnie podaje dane:
Kocioł  Ogniwo EKO PLUS 14 kW,
 - dom nieocieplony starego budownictwa o grubości ścian 60 cm,
- co1 zasila ogrzewanie 4-rech pomieszczeń o pow. ok 70 m/2 + łazienka + WC,
- co2 zasila kolejne pomieszczenia o pow. 70 m/2 lecz z uwagi na niewykorzystywanie ogrzewa tylko ok 15 m/2,
- cwu bojler o pojemnosci  150 l
Dotychczas w obwodzie układu ogrzewania pomieszczeń z obwodu co1 był zawór trójdrożny z siłownikiem. Ostnio siłownik uległ mechanicznemu uszkodzeniu i tego typu siłownik jest nie do zdobycia ( wersja z przed 17 lat).
Dlatego też postanowiłem dokonać modernizacji instalacji polegającej na wstawieniu nowego zaworu z siłownikiem oraz wstawieniu dodatkowo pompy mieszającej :

Po przeczytaniu kilkunastu postów w sprawie stosowania pompy mieszającej lub kotłowej jak i też zastosowania zaworów 4 drogowych czy 3-drogowych podchozę do tematu mojej zmiany w układzie centralnego ogrzewania:

  - zamontowanie zaworu trójdrogowego z siłownikiem
     Afriso Zestaw Proclick Mieszający Arv384 Dn25Rp1" Kvs 10 Z Siłownikiem Arm 343 1338444

    -  wstawienie pompy mieszjącej pomiędzy zasilaniem c.o. i powrotem przed zaworem trójdrogowym
        Pompa Wilo Yonos PICOplus 25/1-4  (4257477)

Lecz wybór pompy mieszającej ?????????
Po przejrzeniu dostępu w sprzedaży pomp obiegowych ukierunkowałem się do zakupu  w/w pompy chociaż wersji jest dużo i czy aby pompa Wilo Yonos PICO Plus 25/1-4 nr 4257477 jest właściwa ????
Użytkownicy online: dymyprzegini, esi71, Henryk1952, koperniczek7, ViktorG