W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  Ustawienia, zawór 4d szaleje Subskrybuj
2022-11-23 21:18
  Tomisss Posty: 83 Ostrzeżenie: 0
Drodzy koledzy, użytkuję kocioł ze sterownikiem ecoal od wielu lat. Palę w grupowym i nigdy nie było większych problemów. Jednak ostatnio zauważyłem jakieś dziwne akcje z zaworem 4d. Po dogrzaniu pomieszczeń zamyka się i otwiera kilka razy w ciągu godziny. Problemu nie ma kiedy cały czas jest odbiór ciepła. Wygląda to tak jak na załączonym wykresie. Nie przypominam sobie podobnego zachowania zaworu. 

Próbowałem już różnych ustawień m.in. sztywno ustawionej temp. za zaworem, wyłączenia pompy po dogrzaniu pomieszczenia, korekty ustawień zaworu tj. czas reakcji, wzmocnienie itp.

W kwestii uzupełnienia informacji obecnie: ochrona powrotu pompą cwu, załączony reg. pogodowy temp. w obw. 1. 

Znajdzie się jakiś doświadczony "palacz" i zerknie w wykresy?

2022-11-23 21:41
  gwarek Posty: 582 Ostrzeżenie: 0
Ja bym zaczął od:
- ustawienia stałej temperatury kotła na 57st.C ( 52st.C to raczej przesada )
- maksymalne otwarcie zaworu 4D na 50%.
Daj temu popracować jeden dzień i zobaczymy wykresy.
2022-11-24 17:37
  ramzes28 Posty: 94 Ostrzeżenie: 0
Witam
Mam pytanie posiadam zawór 4D Afristo jak go poprawnie skalibrować bo wydaję się że mi przekłamuje raz przy czyszczeniu spadł mi siłownik z zaworu i nie wiem czy go dobrze założyłem w odpowiednie miejsce na tej zębatce?
Użytkownicy online: kamilkadlec, morzel1, swacio