W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  Pello v3.5  Kontrola pozycji rusztu. Subskrybuj
2022-11-23 10:14
  Bioly41 Posty: 30 Ostrzeżenie: 0
Czy jest jakakolwiek kontrola pozycji rusztu przez sterownik? Dzisiaj w nocy, podczas czyszczenia, zablokował mi się ruszt w palniku. Był prawie całkowicie wsunięty "do środka". Mimo takiej pozycji palnik normalnie uruchomił rozpalanie i funkcjonował tak przez 3h. Nie wyglądało to ciekawie, według mnie powinien pojawić się jakiś alarm. 
2022-11-23 11:52
  karoka65 Posty: 3425 Ostrzeżenie: 1 Karoka-EKO
A ktoś ten palnik czyścił w ostatnim czasie? jakiś przegląd? przeważnie ludzie dzwonią dopiero jak coś stanie na amen.
Jak palnik pochodzi dłużej na wyższych mocach z wsuniętym rusztem czyli pali się na obudowie to ta obudowa może pęknąć lub najczęściej się zdeformować i już wtedy siłownik tego rusztu nie da rady wysunąć.
2022-11-23 12:03
  Bioly41 Posty: 30 Ostrzeżenie: 0
No tak, wina oczywiście po mojej stronie bo na pewno nie czyszczone. Bardziej interesuje mnie czemu nie ma alarmu, że ruszt jest zablokowany. 
Ruszt bez problemu został wysunięty w trybie ręcznym. 
Dla zainteresowanych, kocioł czyszcze co dwa tygodnie, a palnik co tydzień. Nigdy mi się coś takiego nie zdarzyło.
2022-11-23 12:48
  karoka65 Posty: 3425 Ostrzeżenie: 1 Karoka-EKO
Nie ma alarmu bo nie bardzo nie mam pojęcie jak miałoby to działać znając trochę te palniki. A co do czyszczenia palnika, to wyciągasz go z kotła czy tylko przeczyścisz same palenisko?
Wiesz jakie są zalecenia producenta co do czyszczenia palnika?
Domyślam się że chodzi o kocioł pelletowy Ogniwa i palnik Skiepko?
Aha, i ja o nic Cię nie posądzałem, wiem tylko z doświadczenia jak to wygląda. 
2022-11-23 13:15
  Bioly41 Posty: 30 Ostrzeżenie: 0
Kocioł ogniwo, palnik skiepko. DTR w ogóle nie uwzględnia odkręcania całego palnika, tylko wyciąganie rusztu. 
Po wyciągnięciu rusztu środek palnika przedmuchuje powietrzem bo zbiera się tam popiół. Obudowa w środku jest czysta, bez żadnych nalotów. Może w pellecie było coś co zablokowało ruszt. Rano miałem tylko chwilę czas żeby wygasić kocioł, wyczyścić ruszt i sprawdzić czy się wysunie. 
Co do alarmu, to na pewno coś da się wymyślić. Skoro ruszt się nie rusza to chyba można to wyłapać po jakimś sygnale. 
2022-11-23 14:11
  karoka65 Posty: 3425 Ostrzeżenie: 1 Karoka-EKO
Musiałby być jakiś czujnik na ruszcie tylko nie wyobrażam sobie jaki i gdzie. Ruszt z listwą skręcony jest śrubką w nitonakrętkach także nawet gdyby takie zabezpieczenie zrobić na siłownik to tylko w razie awarii siłownika który porusza rusztem mógłby być jakiś alarm ale gdyby ruszt się oberwał na nitonakrętkach ( co widziałem już  w kilku palnikach ) to nic to nie da bo siłownik będzie pracował a ruszt fizycznie stał w jakiejś pozycji.
Użytkownicy online: Adik_ss, leszeklagos, MarcinMichal, radosno, wiesiekk1