W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl  Kocioł ogniwo eko plus m 26, ustawienie pompki co Subskrybuj
2022-11-19 11:15
  piecnr6 Posty: 4 Ostrzeżenie: 0
Witam, posiadam kocioł Eko Plus M 26 i od jakiegoś czasu mam problem z właściwym ustawieniem parametrów kotła. W ustawieniu retortowym ręcznymi. Chodzi o grzanie pompki CO, kiedy ta pompka jest włączona to strasznie szybko spada temperatura na piecu, a temp CWU praktycznie stoi w miejscu. Powoduje to, że piec podaje za dużo węgla, bo chce go ogrzać, ale nie jest w stanie. A ustawiając minimum załączenia CO jest uzależnione od temp CWU, która się praktycznie nie zmienia. Aktualnie grzeje w sposób 15 min pompka działa, a 15 min przerwy. Jest to jedyny sposób, żeby jakoś ogrzać dom, ale średnio ekonomiczny, bo po 15 min ta woda która wraca jest już zimna i tak w koło macieju.

Na początku próbowałem grzać na retortowym ecoal, ale był ten sam problem, a w ustawieniu ręcznymi przynajmniej mogę ustawić, żeby to w miare szło. 

Wiem jk ustawić, żeby pompka CO szła cały czas, ale nie wiem jak ta pompkę uzależnić od temperatury na piecu a nie od temp CWU. 

Dodam jeszcze, że regularnie czyszczę kocioł, te wirniki z tyłu co 3-4 dni, a cały w środku co 3 tyg, także w tym na pewno nie leży problem. 

Moje parametry: dom ocieplony, 200m2, w całym domu grzejniki żeliwne (sporo wody, wiem), 2 pompki jedna do CO druga do CWU, zawór 4d ale manualny do ustawiania temp wody, która idzie na kaloryfery. Temp na piecu 55st. Nie wiem czy pisać co jaki czas i ile podaje węgiel, bo to chyba nie ma większego znaczenia.

Prosze i poradę, bo już odchodze od zmysłów a sam już nie mam pojęcia jak to ugryźć, żeby działało właściwie.

2022-11-19 18:04
  Jan727usz Posty: 119 Ostrzeżenie: 0
Musisz udostępnić sterownik bo tak w ciemno nikt Ci nie pomoże.
2022-11-20 14:13
  lechud Posty: 6 Ostrzeżenie: 0
Witam od paru dni piec zaczoł mi swirowac czesto I dlugo chodzi pomocy 
2022-11-22 13:31
  piecnr6 Posty: 4 Ostrzeżenie: 0
Hej, podłączyłem piec do internetu, ja go widze w aplikacji esterownik ale w esterownik mobile juz go nie ma. 
Użytkownicy online: aldona, BYSTRASIDZINA158, roman19, Sahryn66