W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  Zbyt wysoka temperatura spalin Subskrybuj
2022-11-15 13:43
  matuesz Posty: 31 Ostrzeżenie: 0
Witam. Ma ktoś pomysł skąd u mnie tak wysoka temperatura spalin mimo aktywnego regulatora spalin?
2022-11-15 14:47
  faco Posty: 830 Ostrzeżenie: 0
Pewnie ze wiemy
Po pierwsze gdy jedziesz nocą na lato, to w dzień piec musi nadrobić. Po prostu na utrzymanie temperatury w mieszkaniu piec musi przeznaczyć dane kg. Jeśli Ci chodzi o oszczędność, to chyba źle trafiłeś
Po drugie masz ustawiony dmuchawę na 35 co teraz na grzaniu , więc ...
2022-11-15 17:21
  matuesz Posty: 31 Ostrzeżenie: 0
Dopiero zaczynam przygodę z ustawieniem tego pieca. Jednak co do oszczędności przy auto zima i tych temperaturach  ktore aktualnie mamy to się nie zgodzę. Może z rana na rozgrzanie pobierze trochę więcej tego węgla, ale widzę na apce, że po każdej nocy przewidywany czas zasypu się oddala. A podczas pracy systematycznie idzie w dół. 
35 za mało czy za dużo? Miałem 60, może przesada - ale węgiel jeszcze szybciej schodził. Tylko ta temperatura spalin nie daje mi spokoju.
2022-11-15 22:47
  MateoKoc Posty: 474 Ostrzeżenie: 0
Tak jak faco zauważył. Masz takie same ustawienie dmuchawy dla grzania i dla regulatora spalin.
Przy takim ustawieniu regulator po prostu nie działa, ponieważ jego działanie opiera się na obniżeniu nadmuchu do wartości podanej przez użytkownika.
Użytkownicy online: