W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eSterownik.pl  Groszek KWK Marcel Subskrybuj
Pierwsza stronaPoprzednia strona2 / 2Następna stronaOstatnia strona
2022-12-21 21:49
  Lester Posty: 58 Ostrzeżenie: 0
sebus2526 napisał » 2022-10-25 20:04
Panowie, po dwóch tygodniach roznych prob palenia Marcelem odniosłem sukses z moim kolegą. I tu chciałbym mu jeszcze raz podziękować😉 Do rzeczy. Początkowo miałem ustawione w automacie grzanie 6 s. Podawania różnie. Żadne nie przynosily rezultatów. Potem zmieniłem na ręczny, plus dołożyłem ceowniczki 5x5 obok cegieł. Już było trochę lepiej bo dłużej węgiel sobie leżał. Ale daleko było do zadowolenia. Przyznam się ze spieków było tak dużo że wrzucałem je z powrotem do podajnika. Wszystko ładnie się spaliło. I wkacu po zaproponowaniu ustawień przez kolegi pojawił się uśmiech na twarzy😉 Zmieniliśmy na grupowy. Mój kociołek to ogniwo eko plus m 20kw. Wybraliśmy moce 12 i 16 kw. Dmuchawa 37 i 38. Ustawienia algorytmu po 5 powtórzeń dla każdej mocy. Podawania co 3s. Czas postoju podajnika 15 min, czas krótkiej przerwy 60s. Ilość powtórzeń 1. Dmuchawa 34. Jaki efekt?? Popiół jak z papierosa. Zero spieków. Aż z radości trza było się podzielić sukcesem z innymi palącymi Marcelem. Pozdrawiam wszystkich 



Udało mi się kupić tylko groszek Marcel, poprzednio paliłem na Wesołej. Mój piec to Ogniwo Eko Plus M 20 i ustawienia miałem automatyczne Retortowy-eCoal. Nigdy nie ustawiałem grupowego, a na starych ustawieniach robią się duże spieki i zapada się palenisko. Czy wg twoich wskazówek które podsleś, takie ustawienia jak załączyłem będą ok?



2022-12-21 22:15
  sebus2526 Posty: 40 Ostrzeżenie: 0
Witam. Spróbuj dać podtrzymanie jak napisałem. Tak masz grzanie ok. Jadę teraz na grupowym recznym i możesz zobaczyć moje ustawienia. Też się sprawdzają. Tyle walki, ustawień z tymi spiekami. 
2022-12-22 07:44
  Lester Posty: 58 Ostrzeżenie: 0
sebus2526 napisał » 2022-12-21 22:15
Witam. Spróbuj dać podtrzymanie jak napisałem. Tak masz grzanie ok. Jadę teraz na grupowym recznym i możesz zobaczyć moje ustawienia. Też się sprawdzają. Tyle walki, ustawień z tymi spiekami. 

Dziękuję kolego za odpowiedź.
Podtrzymanie na Wesołej miałem super ustawione, piec miał przerwę 60 min i szło bardzo mało groszku. 


Ty czas przerwy masz tylko 5 min co oznacza, że w podtrzymaniu piec praktycznie ma niewiele przerwy i musi zużywać dużo groszku.
Moje podtrzymanie nie sprawdza się na Marcelu, jednak przeraża mnie różnica w podtrzymaniu jaką masz Ty ustawioną. Muszę coś zmienić bo na Marcelu mi piec gaśnie, tylko czy to musi być tylko 5 min przerwy?
2022-12-23 20:15
  sebus2526 Posty: 40 Ostrzeżenie: 0
Jasne że nie. Ostatnie dwa tygodnie nie miałem czasu na bawienie się ustawieniami. Nie wiem jak będzie się piec zachowywał jak zwieksze czas postoju. Dam więcej i napisze jak efekty. Teraz Marcel spala się super, popiol jak z papierosa. Zobaczymy 🙂
Pierwsza stronaPoprzednia strona2 / 2Następna stronaOstatnia strona
Użytkownicy online: Flamel, maste, ondrej00, Zibibak68