W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  Pello v3.5  Pellet z otrąb pszenicznych Subskrybuj
2022-09-24 11:50
  carnivean Posty: 40 Ostrzeżenie: 0
Cześć,

W związku z cenami pelletu jak i jego dostępnością zakupiłem testowo pellet z otrąb pszenicznych.
Pellet
jest niestety granulacji 10mm, ale podajnik bezproblemowo sobie z nim
radzi. Udało mi się ustawić rozpalanie i piec rozpala w większości
bezproblemowo.
Pellet pali się, ale mam parę pytań dotyczących
dawkowania paliwa. Według mnie piec wsypuje za dużo pelletu i nie nadąża
z  jego spalaniem. Efekt często jest taki, że po rozpaleniu do
płomienia np 70%, piec dorzuca dużo pelletu i płomień przygasa. Po
chwili piec twierdzi, że nie ma płomienia i zaczyna procedurę
wygaszania. Nie dodaje pelletu, ale sobie dmucha i wtedy pellet się
jeszcze bardziej rozpala i pali przez jakiś czas. 

Czy dobrze rozumiem, że jak ustawię mniejszą moc, ale podniosę w niej dmuchawę, to piec będzie sypał mniej pelletu?

Dodatkowo
pytanie odnośnie płomienia, ponieważ często jest już dużo ognia w
palniku, a mam informację, że płomień jest 0%, co powoduje włączenie
procedury wygaszania i wtedy znów płomień 50% jak dłużej podmucha. Czy
da się jakoś obniżyć wartości czujnika płomienia, żeby "płomień" był
szybciej?

Dzięki za podpowiedzi, z pieca jak i sterownika jestem bardzo zadowolony
2022-09-24 11:59
  radek-ka Posty: 171 Ostrzeżenie: 0
Sprawdź, czy czujnik światła nie jest zabrudzony 
2022-09-24 22:00
  carnivean Posty: 40 Ostrzeżenie: 0

nie jest, a nawet podmieniłem na inny bo miałem z poprzedniego palnika

dodam jeszcze, że często się dzieje tak, że pellet na tyle jest niedopalony, że dopala się w popielniku ... tak jakby za dużo cały czas go było podawane

dodane 2022-09-24 19:54Pytanie dodatkowe do producenta sterownika, dlaczego co jakiś czas po rozpaleniu piec nie przechodzi do grzania? Dziś między 19:35 a 19:46 był płomień nawet 40%, ale piec cały czas był w rozpalaniu i nie przeszedł do grzania. Już parokrotnie tak się zdarzyło.

dodane 2022-09-24 22:0021:54 znów płomień przez parę minut powyżej 20% i dalej rozpalanie ...
2022-09-24 23:17
  Michal86 Posty: 235 Ostrzeżenie: 0



Ale życzę wytrwałości i powodzenia
2022-09-25 19:50
  Pink01 Posty: 198 Ostrzeżenie: 0
Skalibruj ponownie podajnik i wpisz wydajność podajnika jaką uzyskasz podczas kalibracji. To powinno pomóc na przesypywanie niedopału. Ale i tak nie wróżę Ci powodzenia. Otręby mają przeważnie dużą wilgotność, nawet do 15 - 20% kiedy wydają się suche. I zawartość popiołu na poziomie 8 - 12 %. Popiół z otrąb ma tendencję do spiekania się w twardy skrzep skutecznie blokujący dopływ powietrza do palnika. Słowem - otręby i pellety z otrąb nie nadają się do samodzielnego spalania w palnikach pelletowych. Są często stosowane jako lepiszcze, w ilościach rzędu 2 - 3 % podawanego do granulatora surowca, przy pelletowaniu trociny z twardego ( liściastego ) drewna. I nawet jako domieszka, jeżeli ich ilość zostanie przesadzona, potrafią powodować problemy przy spalaniu. 
2022-09-27 18:18
  carnivean Posty: 40 Ostrzeżenie: 0
Ogólnie porzuciłem walkę z paleniem tym czymś, może do dogrzania bojlera będzie dobre, ale do ogrzewania słabo
Użytkownicy online: arkadioosz, jareckicbr