Rozgrzewamy jesienne temperatury i z tej okazji przygotwaliśmy dla Państwa OBNIŻKI CENOWE wybranych produktów w naszym sklepie eSterownik.pl!
W zakładce "PROMOCJA" znajdziecie wszystkie produkty objęte rabatem
Forum  eCoal.pl v3.5  Palenie drewnem Subskrybuj
2022-09-20 20:21
  simko1 Posts: 419 Ostrzeżenie: 0
Hejka. 
Planuje palić (wspomagać palenie) drewnem. Chcę palić groszkiem ale tak żeby zużywało go jak najmniej a żeby spalić w miarę efektywnie drewno(drewno twarde sezonowane 4 lata). 
Nie wiem czy kocioł dać na ręczny włożyć drewno i poczekać aż się zapali i będzie spalac-przy lekko uchylonych drzwiczkach , czy tryb pracy ręczny i tam minimalnie dmuchawę i duże przerwy w podaniach i krótkie podania czytryb pracy zasypowy i tu nie wiem za bardzo jak ustawić parametr STREFA AUTOMATYCZNEJ REGULACJI  i do czego  ten parametr służy.  
Może ma ktoś jakieś doświadczenie i cos podpowie. 
Z góry dziękuję. 
2022-09-23 00:58
  krzynan Posts: 1 Ostrzeżenie: 0
Witam. W zeszłym sezonie próbowałem podczas normalnej pracy kociołka w trybie e coal dawać kawałek drewna bezpośrednio na retortę . Drewno się spalało,  kociołek pracował normalnie ale oszczędności nie wyczułem żadnej . W tym sezonie poszedłem krok dalej. Miałem starą żeliwną patelnię. Nawierciłem w niej pełno otworów i postawiłem na retorcie. Tym razem samo drewno. Efekt - automat tego nie ogarnął.  Trzeba było wszystkim sterować ręcznie (nadmuch, pompy itd...). Spędziłem w kotłowni dwa dni (tyle wytrzymalem). Kaloryfery gorące jak i CWU, ale kociołek okopcony jak po miesiącu palenia groszkiem. Gra nie warta świeczki. Myślę,  że lepszy byłby jakiś ruszt nad retortą. Palić groszkiem plus dokładać drewna. Jest film na YT.  Zaznaczam - jestem początkujący.  Sam wiele rzeczy nie ogarniam. Być może da się jakoś sterownik ustawić, ale to inna liga. Powodzenia i pozdrawiam
Users on-line: tatasva, walerio1