W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  Jaka konfiguracja sterownika z pompa ciepła Subskrybuj
2022-09-17 13:54
  karolek_esp Posty: 86 Ostrzeżenie: 0
Witam.
jestem posiadaczem pompy ciepła chciałbym skonfigurować sterownik pod pompę veissman vitocal 333G.
Pompa podgrzewa mi wodę do ogrzewania w tym okresie jaki mamy (wrzesień) maksymalnie do 36 stopni.
Chciałbym podgrzać dom, bo się trochę wychłodziło ale nie mogę załączyć sterownika w trybie auto. Przez to nie zostaje włączona listwa bezprzewodowa ogrzewania podłogowego HB2. minimalna temperatura ustawt to 42 stopnie jak załączam automatyczny to za jakiś czas sterownik wyłącza automat ( komunikat wygaszanie kotła) i tak za kazdym razem. Ktoś pomoże. 
2022-09-17 15:03
  leON22 Posty: 6509 Ostrzeżenie: 3
Nie rozumiem, dlaczego nie możesz załączyć sterownika w tryb auto 🤔 W czym problem 
2022-09-17 15:58
  leon Posty: 628 Ostrzeżenie: 0
karolek_esp ja też nie rozumiem, pompa ciepła a komunikat wygaszania kotła!
2022-09-17 22:07
  karolek_esp Posty: 86 Ostrzeżenie: 0
Sterownikiem reguluję termostatypok pokojowe. I sterownik nbez zadanej temperatury wpada w tryb awaryjny. Nie wiem jak wyłączyć temperaturę spalin, podajnik, dmuchawę.
2022-09-17 22:29
  leON22 Posty: 6509 Ostrzeżenie: 3
Tylko Ty wiesz dlaczego sterownik wpada w tryb awaryjny, przecież w alarmach masz info na ten temat. Najlepiej udostępnij sterownik, wtedy wszystko będzie jasne. Temperatury spalin nie wyłączysz, pozostałe tylko w trybie ręcznym. Proponuję lekturę instrukcji sterownika  
2022-09-18 20:27
  karolek_esp Posty: 86 Ostrzeżenie: 0
Wpada w tryb awaryjny ponieważ mam podłączone tylko dwa czujnik temperatury. Temperatura kotła i temperatura powrotu. Nie jest podłączony z piecem ponieważ takiego już nie posiadam. Pompa ciepła nie.posiada jeszcze sterownika termostatów ponieważ nie nadążają ich produkować. Dlatego musiałem pozostać na e-sterowniku. Problem jest w tym że nie podtrzymuje że e-sterowniku nie.podtrzymuje temperatury tylko przechodzi w stan wygaszania kotła. Tryb alarmowy. Jutro będę dzwonił do Kutna. Ciężki temat do rozwiązania na forum. Może zrobią jakąś aktualizację.
2022-09-18 20:53
  leON22 Posty: 6509 Ostrzeżenie: 3
Teraz wszystko jasne, myślałem że masz oba urządzenia. Może wyłącz w ustawieniach algorytm wygaszania kotła albo przejdź na tryb zasypowy jeśli takowy posiadasz 🤔
2022-09-18 21:08
  karolek_esp Posty: 86 Ostrzeżenie: 0
Znalazłem tą opcję wyłącznie wygaszania kotła. Zobaczę jak to będzie wyglądało. Tryb zasypowy? Muszę poszukać. Jak to działa?
Użytkownicy online: