W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  Pompa ciepła w zastępstwie OEP Subskrybuj
Pierwsza stronaPoprzednia strona13 / 21Następna stronaOstatnia strona
2022-10-04 21:57
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
I tak miałeś łatwiej, teraz każdy chce oszwabić klienta (nawet jak twoja inwestycja jest pierwsza ). Net im pomaga, wiedzą ile idzie zawołać, nawet jak nie mają pojęcia jak zrobić robotę - patrz co pisałem wyżej, o "wyniesieniu" rolet na elewację.
2022-10-05 22:44
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Verb... życie mam łatwe... w niedziele urodzony.... więc "w czepku" urodzony.


dodane 2022-10-05 22:44
Mam tę pompę 6m od sypialni i zaczyna mnie wpieniać... nie tam że przyniosła 200gr. wódy na dwóch.
Ale... okna 3 szybowe + rolety a ją słyszę... jak kręci sprężarką, znaczy wiem kiedy się włącza - słyszę to.
Chyba w wolnej chwili wpierdzielę jej jakąś wełne aby zamknęła japę.
2022-10-07 15:29
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0

Ej, ale ja mówiłem że miałeś łatwiej, boś mógł - jak sam pisałeś - dyktować ceny. Teraz tak niema.
Swoją też słyszę, gdy wejdzie na 61Hz 10A. Najpierw myślałem, że to samolot nad domem lata hehe Nooo... może ciut przesadzam
2022-10-07 17:48
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0

Dziś senat podniósł limit zużycia prądu dla pompiarzy z 2000kWh do 6000kWh. Tylko co z tym zrobi sejm? Wywali do śmieci czy zmieni limit na 3500kWh.
Co z tego jak obie te instytucje widzą tylko pompy ciepła, a co z grzejącymi COP=1 podłogówka elektryczna, bufor z grzałkami ładowany w 2 taryfie, jakieś promienniki czy zwykłe grzejniki elektryczne. Oni mają wydać teraz majątek na pompę ciepła czy wnosić kozę do domu i palić opakowaniami po chemii - przecie wolno.

Coraz głośniej też wychodzą głosy że będą przerwy w dostawach prądu, i chyba profilaktycznie kupię byle agregat 1kW oczywiście nie dla pompy bo taki co by uciągnął pompę pewnie majątek będzie kosztował. Ale lodówka, jakaś oświetlenie. Mam 3kW przetwornice na pełnym sinusie ale to do odpalonego samochodu by się nadawało a nie do akumulatora.
2022-10-07 19:13
  przemekoep10kw Posty: 232 Ostrzeżenie: 0
No to jeszcze Cukru sobie dokupcie bo braknie i papieru do dupci 😉na pół dnia lodówka wytrzyma i nie zamarzniesz zapalisz sobie ognisko w salonie 
2022-10-07 19:14
  Hecktor2 Posty: 28 Ostrzeżenie: 0
No i od przedwczoraj stałem się posiadaczem 1 fazówki T-Capa 9 kW. Jest jakaś zastępcza aplikacja oryginalnej apki? Przecież to co wypuścił Panas to jakaś jedna wielka pomyłka i wstyd. 

Sądziłem że będzie coś podobnego do apki naszych kotłów, a tu lipa. Tam jest praktycznie zero informacji.  Dlatego tym większy szacunek dla chłopaków ogarniających sterowniki kotłów  
2022-10-07 19:24
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
przemekoep10kw napisał » 2022-10-07 19:13
No to jeszcze Cukru sobie dokupcie bo braknie i papieru do dupci 😉na pół dnia lodówka wytrzyma i nie zamarzniesz zapalisz sobie ognisko w salonie 
Ja akurat nie słodzę, ani nie jem słodyczy, ale "lepsze" wyroby lubię hehe... A papier hmm.... papier jest okej Ale woda też daje radę
2022-10-08 08:19
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0

przemekoep10kw napisał » 2022-10-07 19:13
No to jeszcze Cukru sobie dokupcie bo braknie i papieru do dupci 😉na pół dnia lodówka wytrzyma i nie zamarzniesz zapalisz sobie ognisko w salonie 




Spokojnie mam spore zapasy cukru jeszcze z czasów kiedy był po 2,5zł, spore zapasy oleju, mąki i drożdży. Srajtaśma a do czego ona potrzebna jeśli jest woda np. ze studni i mydło?

Ale widzę że piecze dupsko, że ludzie myślą a nie tylko egzystują i czekają czy wyngiel się pojawi w PGG czy nie



@Hecktor2 gratuluje trafnego zakupu. Na bank będziesz zadowolony aplikacja nie musi wyglądać, bo pompa ma działać. Ma początku zerkniesz na sterownik 1-3 razy dziennie a później no dobra jak działa to co mnie to obchodzi. Ile prądu zjadła i wracamy do normalnego życia.

2022-10-09 22:00
  DKo70 Posty: 2435 Ostrzeżenie: 0
Hecktor2 napisał » 2022-10-07 19:14
No i od przedwczoraj stałem się posiadaczem 1 fazówki T-Capa 9 kW. Jest jakaś zastępcza aplikacja oryginalnej apki? Przecież to co wypuścił Panas to jakaś jedna wielka pomyłka i wstyd. 

Sądziłem że będzie coś podobnego do apki naszych kotłów, a tu lipa. Tam jest praktycznie zero informacji.  Dlatego tym większy szacunek dla chłopaków ogarniających sterowniki kotłów  

Gratuluję. Też miałem mieć zamontowaną w tym czasie pompe Kaisai. Ale firma rozłożyła ręce bo pomp ni ma. 
Aplikacja Kaisaia też nie jest jej mocna stroną. Obawiam się, że w ogóle apki pomp są ubogie i o podobnej apce jak eCoalu to można tylko pomarzyć. 
Zdrówka
2022-10-09 22:12
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Panowie... w ecolu możemy zmieniać wszystko zasyp, spalanie, i pewnie kolor dymu z komina.
A co nam w pompie potrzebne to ma działać... jak samochód do którego rano wsiadacie jadąc do roboty.

Co tam zmieniać? Wejdźcie se w serwis i tam można zmienić absolutnie wszystko łącznie z ograniczeniem pracy sprężarki (trochę jakby zdalnie zablokować czopuch w OEP`ie)..
Co tekiego ma OEP co Was ujęło - przejrzystość i macie wpływ na wszystko.
Co ma pompa - ona sama wie co ma robić i wpływ będziecie mieli jak się jej nauczycie używać i zapewne zmienicie MAX 2 PARAMETRY (krzywa grzewcza - na prostą grzewczą. I temperatura zasilania). Resztę ustawień mam w 4 literach... pobawcie się tak w spalaniu grupowym z opałem nieznanego pochodzenia.
2022-10-10 00:12
  DKo70 Posty: 2435 Ostrzeżenie: 0
Pewnie jest tak jak mówisz. 
Jak już będzie mi dane mieć pompkę to się przekonam. 
2022-10-10 12:27
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Będziesz Pan grzebał, choćby z ciekawości
2022-10-10 14:21
  Hecktor2 Posty: 28 Ostrzeżenie: 0
@marcinbb no masz rację, że na początku się człowiek pobawi a potem już to samo będzie hulać, ale jakby nie to że przez ecoala mam wytyczoną krzywą grzewczą to już widzę jaka by była katorga osiągnąć to na apce Panasa. W ecoal mamy piękny wykres, wszystko widać jak na dłoni.

@DKo70 ja umowę podpisałem pod koniec kwietnia, a pompę dostałem dopiero parę dni temu. Termin wykonawczy dawno już minął a pompy nie było. Na każde moje pytanie padała odpowiedź "pomp brak, jak hurtownia dostanie dostawy to zadzwonimy do pana". No i szlag mnie trafiał, bo od razu trzeba było wpłacić 26 000 zł przy podpisaniu umowy. Już mi się ciepło robiło na samą myśl o straconej gotówce jeśli byłby to jakiś przekręt. Na szczęście jednak wszystko się dobrze skończyło, Ale i tak nie mam tego co zamawiałem, bo umowa była na 3 fazówkę, a dostałem aneks na 1 fazówkę. Jak poczytałem to nawet i na dobre mi to wyszło czko
2022-10-10 15:44
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Ale i tak 3F musiałeś do rozdzielnicy dociągnąć prawda ? Agregat 1F, grzałki 2x1F ?
2022-10-10 16:32
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0

@Hecktor2 jakoś nigdy nie byłem przekonany do krzywej grzewczej i chyba się nie przekonam. Może jak ktoś ma kaloryfery to miało by to sens przy podłogówce raczej średnio zbyt duża bezwładność.
Najczęściej temperatura spada nocą i pompa będzie chodziła aby dogrzać podłogę do zadanej a to nie jest 1h czy 2 tylko pewnie z 8h do tego czasu zrobi się dzień i krzywa twierdzi że jest cieplej a podłoga rozgrzana do wyżej niż trzeba. A tak mam ma sztywno ustawioną temperaturę na pompie 40*C a na rozdzielaczu od podłogówki w podłogę ma iść 29*C jak zrobi się zimno podkręce na 32*C przyjdzie bestia ze wschodu to podkręcę do 34*C i też będzie ciepło.
2022-10-10 17:55
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
marcinbb jedni potrzebują krzywej, inni nie. Nie gadaj że to co sam ustawiłeś jest dobrze, a inaczej źle. Przykładowo, ja mam wszędzie termostaty. Więc optymalnie byłoby mieć ustawioną stałą zadaną na CO. Ale nie, lepiej z  krzywą,  termostaty nie pozwalają przegrzewać gdzie nie chcemy. Rozumiesz ?
2022-10-10 18:32
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0

Jak napisałem dla kaloryferów pełna zgoda musi być krzywa grzewcza, aby w chałupie panowała ta sama temperatura w zależności od temperatury zewnętrznej. Zresztą ja mam przekombinowaną instalację pompa i solary grzeją jeden bufor kombinowany z którego brana jest woda na co i cwu.
Bym miał zawór 3D i oddzielne temperatury ustawione na pompie na co i cwu to OK pewnie pompa by mniej pruntu zjadła bo cwu grzejemy raz czy 2 razy na dobę, a na co by szła temperatura taka jak ma iść w podłogę.
2022-10-10 18:55
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0

OK. Ja mam ino grzejniki z termostatami gazowymi Grundfos. Jak miałem czujnik bufora w buforze, to pompa odpalała 2x na godzinę. Po przeniesieniu czujnika na powrót z CO, pompa odpala 4x rzadziej, czyli lux
CWU odpala 2x na dobę, przy zadanej 54, z histerezą 4st.
Ogólnie jest super, ino krzywą muszę ogarnąć (np ma kroki +10st, +5st a potem -5st, rozrzut że hej hehe )
2022-10-10 19:47
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0

Ja na razie na moją nie mogę złego słowa powiedzieć - chyba im mniej czujników tym lepiej. Dla mnie liczy się to że mało prądu zjada a w chałupie ciepło i można się w ciepłej wodzie umyć.
CWU 54*C dużo nawet bardzo ja mam 40*C i jest OK jak słońce dogrzeje to woda cieplejsza.

Wczoraj też posiedziałem przy rozdzielaczu od podłogówki po montowałem elektroniczne czujniki temperatury i w porównaniu z analogowymi różnice były dość znaczne. Dziś pompa zjadła 5kWh ale ciepło było i solary grzały choć w nocy było bardzo zimno w okolicach 0*C.
2022-10-10 20:05
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0

U nas 54st na CWU to nie jest dużo, jest w sam raz Próbowałem z niższą, ale się nie sprawdziło, choć nowy baniak ma aż 200L.
Na CO zadaje pogodówka, nie jest źle. Zamontowałem ostatnio czujnik wewnętrzny, ustawiłem żądaną zadaną, ale ster pompy ma to w dupie, że tak powiem hehe
Pierwsza stronaPoprzednia strona13 / 21Następna stronaOstatnia strona
Użytkownicy online: