W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  Pompa ciepła w zastępstwie OEP Subskrybuj
Pierwsza stronaPoprzednia strona3 / 21Następna stronaOstatnia strona
2022-09-01 08:17
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Karoka a widziałeś ceny prądu dla gospodarstw domowych na październik i listopad, tak na tylko dwa miesiące podali, ibedzie to 2.5zl kWh, 2 miesiące bo pewnie szykują następna podwyżkę. Nie zgodzę się z tobą że na chwilę obecną grzanie groszkiem jest najdroższe, kuzyn kupił 5ton eko z pgg za 5tys  w wakacje, do tego dostał 3k tego śmiesznego dodatku, więc ma opał na 2 lata za 2k. Ludzie obecnie wydają na pompy po 50 do 60 tys, a cena prądu może poszybować tak w górę jak cała inna energia, więc pożyjemy zobaczymy, 
2022-09-01 08:48
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Po cholerę ekogroszek... skoro jest dostępny:

ekogroszek gumowany


Palenie oponami odsłona pierwsza
2022-09-01 10:47
  sebsa Posty: 766 Ostrzeżenie: 0

Ameno25 napisał » 2022-09-01 08:17
Karoka a widziałeś ceny prądu dla gospodarstw domowych na październik i listopad, tak na tylko dwa miesiące podali, ibedzie to 2.5zl kWh, 2 miesiące bo pewnie szykują następna podwyżkę. Nie zgodzę się z tobą że na chwilę obecną grzanie groszkiem jest najdroższe, kuzyn kupił 5ton eko z pgg za 5tys  w wakacje, do tego dostał 3k tego śmiesznego dodatku, więc ma opał na 2 lata za 2k. Ludzie obecnie wydają na pompy po 50 do 60 tys, a cena prądu może poszybować tak w górę jak cała inna energia, więc pożyjemy zobaczymy, 



Problemem jest tylko to tego węgla z PGG jest zbyt mało w stosunku do zapotrzebowania. Kupi 1 na 20. To tak jak z drewnem. Jeden ma własny las lub dojście do tego surowca inny już nie. Najbardziej miarodajna jest cena na składach niestety.

dodane 2022-09-01 10:47
leON22 napisał » 2022-08-31 21:07
Widzę, że PC łączą pokolenia, szkoda że nie mogę dołączyć do merytorycznej dyskusji z powodu jej braku  Swoją drogą "mam pomysła" sprzedam 6 ton "Eko" po 3.5tys/t plus kasa z dodateku węglowego i na pompę powinno styknąć, tylko z pompami jak z węglem 

dodane 2022-08-31 21:07Ps. Póki co cierpliwie czekam na rozwój sytuacji, pewnie przyszły rok wszystko zweryfikuje 🤔



Zależy czego kto szuka. O marki typu Panas, Mitsu, Daikin, Stiebiel, Vailant ciężko, bardzo ciężko lub ceny z kosmosu. Za 2 tygodnie przychodzi dla mnie HPA-13 którą rezerwowałem w lutym. Z typowymi chińcami lepiej. W sierpniu mieliśmy dostawę nowej marki 50szt. We wrześniu ma wejść następnych 100szt. W zamówieniu z dostawą w ciągu 2-3 miesięcy kolejne 3 kontery tj 264 jednostki.
2022-09-01 11:17
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0

HPA-13 za 46k zł. Ciężko dla niej znaleźć charakterystykę.

2022-09-01 11:32
  sebsa Posty: 766 Ostrzeżenie: 0
marcinbb napisał » 2022-09-01 11:17

HPA-13 za 46k zł. Ciężko dla niej znaleźć charakterystykę.



Mylisz się co do ceny. Zresztą do wielu innych rzeczy również. Premium ma stałą kopertę pracy. Charakterystykę znajdziesz w manualu. Jest do pobrania w ich stronie.
2022-09-01 11:43
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
ale ja się bardzo cieszę że się mylę co do ceny faktycznie jest za 37000 bez montażu nic tylko dzwonić
znów tu też za https://www.instalstrefa.pl/produkt/pompa-ciepla-hpa-o-13-premium/

40k zł jakiś Mercedes?

Ona jest tak bardzo PREMIUM że tego nawet nie widać

Dostępność:: Brak w magazynie
To musi być to/
2022-09-01 11:59
  sebsa Posty: 766 Ostrzeżenie: 0
Mam ją dużo, dużo taniej. Niemniej to nie jest pompa którą można przyrównywać do MIDEI na zasadzie jabłko do jabłka. Inna charakterystyka, moc podawana dla A-7/W35, dedykowana pod starsze budownictwo. W komplecie ma grzałki. W opcji moduł hydrauliczny HM TREND posiadający regulator pompy ciepła, pompę obiegową, zawór bezpieczeństwa,
naczynie wzbiorcze oraz awaryjne ogrzewanie dodatkowe
. Gdzie kupując chińczyka kupujesz samą, gołą pompę. Dodatkowo gdybyś widział jak jest skonstruowana i co ma w środku (pomijam kwestię izolacji elementów) i przyrównał do tego co oferuje MIDEA. 2 światy. I co może Cię zdziwić - ludzie ustawiają się w kolejce, żeby je dostać. Niestety minusem dostępność. Priorytetem dla nich jest rynek niemiecki.
2022-09-01 15:15
  karoka65 Posty: 3425 Ostrzeżenie: 1 Karoka-EKO
Ameno25 napisał » 2022-09-01 08:17
Karoka a widziałeś ceny prądu dla gospodarstw domowych na październik i listopad, tak na tylko dwa miesiące podali, ibedzie to 2.5zl kWh, 2 miesiące bo pewnie szykują następna podwyżkę. Nie zgodzę się z tobą że na chwilę obecną grzanie groszkiem jest najdroższe, kuzyn kupił 5ton eko z pgg za 5tys  w wakacje, do tego dostał 3k tego śmiesznego dodatku, więc ma opał na 2 lata za 2k. Ludzie obecnie wydają na pompy po 50 do 60 tys, a cena prądu może poszybować tak w górę jak cała inna energia, więc pożyjemy zobaczymy, 
 

Ameno z tymi cenami prądu to mogę Ci odpisać coś w ten deseń jak Ty mi o cenie węgla która podajesz czyli nie bardzo mnie obchodzą te podwyżki, im większe tym szybciej zamortyzuje mi się instalacja PV chyba już niewiele zostanie po tym sezonie.
Nie każdy w robocie się nudzi i siedzi pierdząc w stołek przy służbowym komputerze i jedynym zadaniem jakie ma to pstrykać odświeżając stronę PGG. Tych szczęśliwców to jest garstka, ja pisze o cenach węgla jakie są w realu na składach ( tych które jeszcze nie zamknięto ) a nie o jakimś loteryjnym zakupie. Normalna cena na składach obecnie to około 3500pln/tonę i ja odnoszę się do tego co w realu. 
2022-09-01 17:06
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Karoka zgadza się wszystko co piszesz jest prawda, jednak też nie każdy pompiarz ma fotowoltaike, a Ci co teraz montują na gwałt czy pompe i foto, to i tak rozliczają się już w netbilingu, czyli jak na zimę prąd będzie po 3zl , teraz latem sprzedają po 66gr  i tak sporo zapłacą.
sebsa szkoda szczepić język kolega tutaj gra jakiegoś experta na miarę Nikodyma Dyzmy , z bojlerami do pompy też miał wiele do powiedzenia. 
2022-09-01 17:27
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0

Zaczyna się dyskusja o niczym hehe.... nietzhse dużo myślał, wy chyba też . Cytat: "Czego nie rozumiesz ? Nietzsego, To jutro pogadamy o filozofii. O czym? o Nietzsem !
W tłumaczeniu na nasze: Czego nie rozumiesz ? Niczego. To jutro pogadamy o filozofii. O czym ? O niczym! To kawałek łóców.b, nieśmiertelny
2022-09-02 23:02
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
U mnie dziś pompa puszczona testowo w trybie grzania. Bo u mnie jest kombinatoryka stosowana (bufor kombinowany) z którego podbieramy co. na podłogówkę. Puki co widzę że pompa ma histerezę ponad 5*C, ale jeśli nie potrafi dogonić temperatury na powrocie idzie na full obrotach (i tak ledwo ją słychać).

Przy zadanej 40*C idzie COP w okolicach 5kW po zmniejszeniu do 38*C jedzie na prawie COP= 5,8
I to jest to co cieszy pompa ciepła 8,4kW ogarnia że ma iść na max obrotach a OEP skecony na 8/8 jechał na jakiejś pompce obiegowej z "ogranicznikami przepływu".
Podczas montażu pompy te wszystkie ograniczniki kierunku przepływu wywalili.
2022-09-03 09:24
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0

U mnie od pierwszego jest w trybie grzania. Odpala co około 2h, krzywa na razie ustawiła 29st najwięcej. Niby grzejniki chłodne, ale jednak w domu zimno nie jest.
Masz czujnik na powrocie ? Czemu tak ?
2022-09-03 14:40
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
marcinbb  a powiedz z czego Ty ten COP wyliczasz w czasie rzeczywistym ? i od kiedy to COP podaje sie w kW ?


marcinbb napisał » 2022-09-02 23:02
Puki co widzę że pompa ma histerezę ponad 5*C, ale jeśli nie potrafi dogonić temperatury na powrocie idzie na full obrotach (i tak ledwo ją słychać).




Co ma wspólnego histereza z temperaturą powrotu ? chyba że chodziło Ci o deltę temperatur zasilania i powrotu ,ale mylisz pojęcia co w sumie nie dziwi  
2022-09-03 16:28
  tryt Posty: 486 Ostrzeżenie: 0
Dopłata do kosztów ogrzewania obejmuje już chyba prawie wszystkich. "Prawie"- bo o użytkownikach "eko" pomp ciepła na prąd ani słowa... Im nic nie podrożało zdaje się... Promować trzeba tych, co smrodzą
Mnie nie dotyczy, mam prądu wystarczjąco. 
2022-09-03 17:35
  leON22 Posty: 6507 Ostrzeżenie: 3
Jaki z tego morał ? Nie ubliżając nikomu - "Czemuś bidny? Boś głupi! Czemuś głupi? Boś bidny!" W tym przypadku wychodzi całkiem odwrotnie  Chyba tym drugim zawdzięczamy dziurę ozonową, efekt cieplarniany, smog itp. 
dodane 2022-09-03 17:35Ps. Trzeba jednak pamiętać o tym, że natura również może zatoczyć koło, a wtedy cofniemy się do epoki kamienia łupaneg, czyli "między nami jaskiniowcami"  Wszystko zmierza w tym kierunku 
2022-09-03 19:49
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
@Ameno25 COP wylicza pompa i wyświetla w stosownym miejscu na regulatorze. COP podaje nawet w zł. jeśli tylko mam taką chęć. Każdy nie miał problemu ze zrozumieniem ino ty - co nie powinno specjalnie dziwić.
2022-09-03 19:59
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
To możesz pokazać te stosowne miejsce  w regulatorze które pokazuje Ci COP w czasie rzeczywistym 
2022-09-03 22:15
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0

Ameno25 napisał » 2022-09-03 19:59
To możesz pokazać te stosowne miejsce  w regulatorze które pokazuje Ci COP w czasie rzeczywistym 


Oczywiście specjalnie dla Ciebie:
Instrukcja obsługi i montażu - Sterownik M-thermal strona 22 indeks 3/9 pozycja 5 od góry licząc. Zaraz nad poborem mocy i pod przepływem wody.
2022-09-03 22:36
  adkwapniewski Posty: 408 Ostrzeżenie: 0
@marcinbb 

To to menu ? 




W pozycji 5 jest moc pompy a w pozycji 6 podany pobór ale przez godzinę (jednostka kWh)


Ten COP jakoś wyliczasz czy jak ? 
2022-09-03 22:50
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
marcinbb , COP to jest ilorazem i nie ma jednostki ! Prosiłem żebyś podał gdzie Twoja pompa podaje COP w czasie rzeczywistym , oczywiście nie podałeś odpowiedzi. Zrób zdjęcie pracy pompy to zobaczymy jaki masz ten COP , tam w czerwonym kwadracie masz napisane co te twoje dane są warte   
Pierwsza stronaPoprzednia strona3 / 21Następna stronaOstatnia strona
Użytkownicy online: Djack, Gatnerkarol