W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  Pompa ciepła w zastępstwie OEP Subskrybuj
Pierwsza stronaPoprzednia strona6 / 21Następna stronaOstatnia strona
2022-09-07 00:56
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Zerknąłem sobie na ceny pomp ciepła takie dolna półka np. Haier... co to sie wydarzyło ceny ponad 15k zł. a były w okolicach 12k zł. Mój Galmet od 19 do 40k zł. chyba pompiarze się ogarneli że skoro opału nie ma to pompy muszą być droższe.
2022-09-07 07:17
  leON22 Posty: 6493 Ostrzeżenie: 3
Może zejdą na ziemię, jak ceny prądu skoczą w górę o 500%, "czekam na tę jedną chwilę" Na dzień dzisiejszy, każda inwestycja w źródło ogrzewania rodzi wiele pytań, podstawowe co wybrać? W moim przypadku pytania są dwa : pompa, czy gaz ziemny ? Bądź mądry i pisz wiersze   Jak pewnie zauważyliście posiadacze kotłów na gaz ziemny nie dostaną żadnej dopłaty, dotacji od rządu, ciekawe dlaczego, czyżby to była najtańsza opcja ogrzewania 🤔 pewny
dodane 2022-09-07 07:17 PS. 3lata temu za kocioł ACV HR 24 solo plus zasobnik komfort 130l zapłaciłem 7. 5tys, obecnie sam kocioł kosztuje ponad 8tys, a zasobnik ponad 3 tys  Chyba nie ma co liczyć, że będzie taniej i lepiej, "ale to wszystko już było i nie wróci więcej" smutne ale prawdziwe. 
2022-09-07 12:15
  DKo70 Posty: 2435 Ostrzeżenie: 0
dlaczego czekasz aż ceny prądu skoczą o 500%?
Przecież wtedy cena ekogroszku będzie po 10 000 pln za tonę. 
2022-09-07 14:09
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0

W ogóle skąd pomysł wzrostu cen prądu o 500% przecie wtedy świeczki wrócą do łask a TV nie będziemy włączali nawet jak będzie sylwester marzeń z TVPiS. Za 99% zużycia prądu obwiniać będziemy ciepłe pompy, a samorządy już dawno wyłączą latarnie bo to przestało się opłacać.

Wszak trzeba będzie podnieść podatki aby wrócić do łask albo zamiast rozdawać 500+, 3000+ każdemu rząd udostępni wzory banknotów i odpowiedni papier będziemy se drukowali sami aby oszczędzić armię urzędasów.
2022-09-07 16:03
  faco Posty: 823 Ostrzeżenie: 0
marcinbb Nie pamiętasz bo nie mogłeś, byłeś wtedy mały chłopcem, gdy za komuny mogłeś węgla mieć na ary i hektary, mogłeś zamiast kamienia sobie nim dojazd do domu zrobić. Wysyłaliśmy go na lewo i prawo i gdzie się dało. Przyszła demokracja, potem Unia z Twoim kolegą co odcięli kopalnią tlen. Ceny prądu to też ich zabawa. 
Nie wiem jak się ma do tego PiS pewny Każdy garnie plusy jak dają, a tak to byśmy mogli sobie łopatami szukać zakopanych w Zakopanym pieniążków Twojego kumpla, w końcu gdzieś znikały 
2022-09-07 17:06
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0

Mój kumpel nie dolewał benzyny do pożaru aby go zgasić, ani nie drukował nic nie wartych papierków w trakcie covid aby wszystkie kapele dostały po kilka baniek. A to Twój kumpel martwił się deflacją, kolejny obiecywał milion elektryków, 100 obwodnic i aby wstrzymać się z zakupem węgla przed wakacjami bo będzie tańszy. Twoi koledzy od 7 lat rządzą i co zrobili z tym krajem. Zrobili by program Tatry+ i po roku z gór nie został by kamień na kamieniu.

Dobrze że teraz kasa z rezpiratorów nie zmikła a ten co za nią był odpowiedzialny skremował się w ognisku w Albanii akurat w terminie kiedy nie był poszukiwany. Kolejny od wyborów kopertowych, dziś Bajtek nie chce się tłumaczyć z włamu na swojego maila, Dworczyk też nie bo i po co
2022-09-07 17:16
  faco Posty: 823 Ostrzeżenie: 0
Z covidem masz poniekąd rację. Z braku szpitali, bo już za nie się zabierali, byśmy leżeli i konali koło budynków co nimi były. Nie było by zmartwienia dziś węglem i prądem, zimnym on nie potrzebny  
Powiedz mi co w naszym kraju nie było na sprzedasz, jak i On sam się sprzedał, kolegą po fachu 
2022-09-07 18:54
  sebsa Posty: 766 Ostrzeżenie: 0
faco napisał » 2022-09-07 16:03
marcinbb Nie pamiętasz bo nie mogłeś, byłeś wtedy mały chłopcem, gdy za komuny mogłeś węgla mieć na ary i hektary, mogłeś zamiast kamienia sobie nim dojazd do domu zrobić. Wysyłaliśmy go na lewo i prawo i gdzie się dało. Przyszła demokracja, potem Unia z Twoim kolegą co odcięli kopalnią tlen. Ceny prądu to też ich zabawa. 

Nie wiem jak się ma do tego PiS pewny Każdy garnie plusy jak dają, a tak to byśmy mogli sobie łopatami szukać zakopanych w Zakopanym pieniążków Twojego kumpla, w końcu gdzieś znikały 



Pamiętam jako smark w latach 80-tych jeździłem z dziadkiem do GS-u za węglem z przydziału. Nie powiedziałbym, że było było go w nadmiarze dla zwykłych ludzi. Może tam u Was na Śląsku..
2022-09-07 19:00
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Panowie to jak rozkradli kraj w czasie  tak zwanej transformacji w latach 90  kiedy to w Polsce dosłownie był dziki  zachód to nawet nie mamy pojęcia ,  zainteresujcie sie bo są materiały tak zwaną aferą fozz .
Druga sprawa dziś moim skromnym zdaniem kto by nie rządził   to i tak nie reprezentuje naszych interesów , a Wy zamiast się żreć czy PO czy PIS to i tym i tamtym patrzeć na recę i gonić , a nie kłócić sie miedzy sobą . ile setek lat jeszcze musi minąć by Polak zrozumiał że wszystkim w około zależy żebysmy sie kłucili najepiej tak 50/50 , przecież historia dobitnie pokazuje komu na tym zależy i do czego to prowadzi 
2022-09-07 19:14
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0

Krajem podzielonym najłatwiej rządzić a że oni lubią dokładać tematów do kłótni tak jest a nie inaczej. Można wrócić to tematu ciepłej pompy i jej dostępności oraz sposobu oszczędzania prądu aby starczyło z magazynu na zimę.

Dziś byłem na zebraniu w szkole temat przewodni Covid - szkoły zamykamy, Zimno - szkoły zamykamy, brak opału szkoły zamykamy.
2022-09-07 19:16
  faco Posty: 823 Ostrzeżenie: 0
No tak u nas na Śląsku. Ale sam widzisz śpimy na węglu, oddychamy nim, czujemy go, zapadliska, pękają nam przez niego domy i nie tylko. Dziś idziesz spać a jutro wstajesz i masz dom z pęknięciem ze możesz rękę na podwórze przez mur przełożyć, albo podpory. Też nie więcej wiemy jak wygląda trzęsienie ziemi, co chwilę się dom kołysze jak łajba ma wodzie. Chyba nam się w końcu należy za to poświecenie. Można sobie zobaczyć w Google fotografie szkód górniczych na Śląsku, jak to wygląda.  
2022-09-07 23:53
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0

Strasznie nie lubię takiej narracji że "my oddychamy węglem, śpimy na węglu".
Może chciałbyś się zamienić moja matka w Warszawie w zakładzie medycyny nuklearnej wtedy jeszcze na ul. Zajączka (komuna). Jako dzieciak chodziłem tam pamiętam... na wejściu dostawałeś takie coś wieszane na wysokości piersi jak było białe przy wyjściu było OK jak zrobiło się szare lub czarne dawali trumnę. Jak widzę żyjesz na tych spękaniach, oddychasz, pęka Ci dom a ja od 13 roku życia żyję jakoś inaczej mając w pamięci tę trumnę. Od tego czasu minęło 29 lat a pamiętam.

Skoro wiesz jak wygląda trzęsienie ziemi? Zamieńmy się. Ale to Ty tym razem budzisz się w wieku 13 lat z informacją że nigdy więcej nie zobaczysz matki. A tak w ogóle to za 35 minut zaczynają się lekcje więc musisz zdążyć.
2022-09-16 19:38
  leon Posty: 624 Ostrzeżenie: 0

https://spidersweb.pl/bizblog/rzad-kusil-kupujcie-pompy-ciepla/
Poczytajcie sobie

dodane 2022-09-16 19:38https://www.youtube.com/watch?v=nweRiq-x3SE
2022-09-16 20:05
  rj1972 Posty: 948 Ostrzeżenie: 0
Następni w kolejce do uszczęśliwienia będą właściciele mikroinstalacji PV (po starych zasadach). Dzisiaj jest stosunek 80/20 a niebawem może być dokładnie odwrotnie a może więcej - oddasz 100 i dopłacisz 20%. To jest kwestia jednego posiedzenia na pustej sali sejmowej.
2022-09-18 12:09
  DKo70 Posty: 2435 Ostrzeżenie: 0
rj1972, większej głupoty dawno nie czytałem

2022-09-18 17:09
  leon Posty: 624 Ostrzeżenie: 0

DKo70 Przeczytaj sobie to


https://www.money.pl/gospodarka/jaroslaw-kaczynski-chce-recznie-sterowac-cenami-pradu-wyjasniamy-jak-to-mialoby-wygladac-6812593468336864a.html
Ciekawe dla kogo jest ta marchewka a dla kogo kij, raczej dla zwykłej rodziny w swoim domu,to chyba pasek z jedną dziurką do której nie jesteśmy wstanie się zapiąć
2022-09-18 17:54
  rj1972 Posty: 948 Ostrzeżenie: 0
DKo70 - może faktycznie to głupota ale czy na początku roku 2021 słyszałeś o tym, że nie będzie węgla albo że będzie kosztował w zakresie 2000-4000 zł. O podwyżkach cen energii już było info dawno a teraz te plany będą wdrażane ustawowo. Widocznie tak musi być bo trochę się sytuacja zmieniła w stosunku do lat poprzednich . Nie wiadomo co i kto jeszcze wymyśli. Natomiast w sieci pojawiały się już informacje o zmianie dotychczasowych zasad rozliczania dla prosumentów.  Użytkownikom PC bez PV może nie być do śmiechu. A dlaczego by użytkownicy PV mieli by mieć lepiej w obliczy takiego kryzysu. Oby to faktycznie było tylko głupie przemyślenie 
2022-09-18 18:53
  leon Posty: 624 Ostrzeżenie: 0
Raczej nie jest i nie będzie do śmiechu_powiem

dodane 2022-09-18 18:53Jakoś ucichły ustawienia na pompach ciepła, tera każdy liczy ile będzie rocznie w du.. kopany za nadmiar zużytego prąda. Jak to Kaczor powiedział, będą bonusy dla tych co założą sobie pasek na szyję zamiast na du.. W końcu podnieśli pogrzebowe na 1000 zł
2022-09-18 21:06
  DKo70 Posty: 2435 Ostrzeżenie: 0
leon napisał » 2022-09-16 19:38

https://spidersweb.pl/bizblog/rzad-kusil-kupujcie-pompy-ciepla/
Poczytajcie sobie

dodane 2022-09-16 19:38https://www.youtube.com/watch?v=nweRiq-x3SE

W komentarzach ile osób prawie tyle samo opinii na ten temat. Rozumiem, że w złej sytuacją są ci, którzy mają PC bez PV. Ja akurat dołożyłem PV do ponad 9 kWp i powinno mi to zapewnić prądu dla PC. To jeśli nie dokupię prądu, to za co mam zapłacić?
Gorzej jak będę musiał dokupić np. 1000 kWh bo nie wiem czy pisowska energetyka policzy mi ten tysiąc w ramach tych tańszych 2000 kWh czy już w droższych bo zużyłem już np 8000 kWh i nie szkodzi, że moich ale zużyłem już 8000.
2022-09-18 22:01
  rj1972 Posty: 948 Ostrzeżenie: 0
Wszystko na razie to tylko przemyślenia. A co gdyby na liczniku pojawiła się energia bierna? Można zmienić zasady? 
Pierwsza stronaPoprzednia strona6 / 21Następna stronaOstatnia strona
Użytkownicy online: gwarek, Lewiatan, m4rjan, Podklucze11, szery10, telewidz