W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  Wychładzanie wody w bojlerze Subskrybuj
Pierwsza stronaPoprzednia strona2 / 2Następna stronaOstatnia strona
2022-05-02 17:58
  leon Posty: 624 Ostrzeżenie: 0

Deiv przyczyna jest taka że masz zasilanie i powrót wyprowadzone do góry a jak wiesz, ciepło zawsze spindala do góry. Masz 2 wyjścia:
1 to takie jak pisał leON22
2 to dać ZZ ze sprężynką jeszcze na powrót
2022-05-02 20:38
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Może trzy ZZ trza dać ? leon kurde, jeden sprawy ZZ załatwia sprawę, i nie ma co ciągnąć tematu. Kij z podłączeniami, jak ZZ puszcza ewidentnie.
2022-05-02 21:03
  Deiv Posty: 11 Ostrzeżenie: 0
Nawet jak bym założył ZZ na powrocie, to czy pompa na zasilaniu da radę go otworzyć.
Czy nie będzie tak, że za pół roku pompa wysiądzie, bo będzie musiała przeciskać 2 ZZ?
2022-05-02 21:34
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
Potrzebujesz jeden ZZ, sprawny, sprężynowy. I temat zamknięty.
2022-05-03 10:07
  Deiv Posty: 11 Ostrzeżenie: 0
W wolnej chwili wykręce ZZ i zobaczę co z nim. Ewentualnie zamontuje nowy i dam znać jaki efekt. 
2022-05-03 20:16
  leon Posty: 624 Ostrzeżenie: 0

verb I jesteś w błędzie. To robił instalator, hydraulik by dał kolano i pociągną linię po ścianie i nie ma problemu z wychładzaniem się boilera,zawsze jest utrata ciepła ale  Hydraulik wie jak ją zminimalizować a nie pieprzy takich głupot jak Tobie Deiv powiedział
Cyt"Dodatkowo skontaktowałem się z "moim" instalatorem, który stwierdził, że woda krąży grawitacyjnie i nie da się temu zapobiec.." Według mnie palant, nie wiem jak według Ciebie verb, jest dany za pompą ZZ czy nie on już zapobiega częściowo u Ciebie Deiv grawitacji parodia.....

dodane 2022-05-03 20:16Deiv mam jeszcze jedno pytanie,masz zbiornik wyrównawczy gdzieś na poddaszu???
2022-05-03 21:54
  Deiv Posty: 11 Ostrzeżenie: 0
Nie mam. Układ jest zamknięty. 
@Leon jakie rozwiązanie wg Ciebie było by najrozsądniejsze? Jak już wykręce ZZ i okaże się, że jest ok, to będę musiał podjąć jakieś inne kroki.
2022-05-04 08:23
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
leon napisał » 2022-05-03 20:16
verb I jesteś w błędzie...
Być może. To jest tak proste, że naprawdę szkoda pisać elaboraty. Zdjęcia są ciulowe i nie wszystko idzie zobaczyć. Jest trzecia pompa, chyba kotłowa, i ona może robić problem. Ale jak wsio połączone jak należy, to jedynie walnięty ZZ jest wytłumaczeniem.
2022-05-04 20:20
  leon Posty: 624 Ostrzeżenie: 0
Deiv "POPRAWKA" Ogrzewając CWU i usytuowanie zasilanie i powrót z boilera, tak jak u Ciebie Deiv,obie linie idą do góry + i -. Człowiek który to robił powinien zredukować grawitację i utratę ciepła z boilera. Deiv nie będziesz przerabiał CWU bo to koszt, Według mnie najmniejszy koszt z tego wszystkiego u Ciebie to danie ZZ ze sprężynką na powrót zaraz za wyjściem z boilera
2022-05-05 20:21
  rj1972 Posty: 949 Ostrzeżenie: 0
A czy czasem pompa ochrony powrotu w tym układzie nie wysysa wody z CWU przez kocioł od dołu i nie tworzy cyrkulację przez zawór mieszający? Może nie tyle wysysa co wymusza obieg przez powrót z CWU na kocioł zarówno od powrotu kotła jak i na cyrkulację od góry. Może ten ZZ powinien być na tym by-pasie z mieszania? Ktoś analizował co to za zawór mieszający bo mogę się mylić. Pewnie tak ale elektro zawór to chyb nie jest? Przepraszam, może nie doczytałem ale pompka cyrkulacyjna jest zabudowana (na stałe)? Chyba jej nie ma bo piszecie o 3 pompach. Jeśli tak to ta cyrkulacja może niewłaściwie mieszać. A w tym bojlerze nie ma wyprowadzenia na mieszanie? Jeśli jest to raczej CWU jest tak nisko w stosunku do obiegu (budynku) że i bez tego zaworu powinno mieszać grawitacyjnie. Zgadzam się z tym co napisał, że cyrkulacja potrafi mocno zaboleć jeśli nie jest przemyślana.
Pierwsza stronaPoprzednia strona2 / 2Następna stronaOstatnia strona
Użytkownicy online: bDOR, GrazynaWawrzusiak, Martines, zara