W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  Szalejący zawór 3D Subskrybuj
2022-03-16 22:03
  OEPM26-Marcin Posty: 64 Ostrzeżenie: 0
Witam,
Piszę dosyć późno bo w tym sezonie praktycznie cały czas ten problem wyskakuje ale nigdy nie mam kiedy napisać. Zaczął mi coś szaleć zawór 3D i nie bardzo wiem czemu. Dziś przez cały dzień się zamyka i otwiera. Co mogę zrobić aby jego wykres bardziej "wypłaszczyć" bo chyba to nie jest jego optymalna praca.
2022-03-16 22:48
  leON22 Posty: 6507 Ostrzeżenie: 3
Już 4 sezon palisz Ogniwem z eSterownikiem i jeszcze się go nie nauczyłeś  Podaję wskazówki :
1. Ustabilizuj temp.powrotu ( ciągła praca pompy mieszającej ) ustawić jako kotłowa.
2 Poprawić krzywą grzania wg mnie jest za wysoka, bo pomimo temp.obniżonej za zaworem 3D 5st i tak przegrzewa temp.wew.
3.O parametrach spalania nie wspomnę, za niska temp.przejscia na moc Max, a w podtrzymaniu z krótki czas postoju podajnika, przez co kocioł podbija temp.zadaną 
2022-03-16 23:16
  OEPM26-Marcin Posty: 64 Ostrzeżenie: 0

No właśnie przez 3 lata było ok a teraz nie wiem co się dzieje Już zgłupiałem
1. W zeszłym roku miałem typ obwodu jako Pompa CO + reg. pokojowy i wtedy pompa pompa na powrocie pracowała cały czas. Minus taki, że nie widziałem jaka temp idzie na grzejniki a to dopiero było widoczne jak ustawiłem Pompa CO + zawór 4D + reg. pokojowy.

2. Tutaj właśnie też mam zagadkę bo w to się nigdy za bardzo nie wczuwałem Staram się trzymać temp w okolicach 23 stopni. Fakt, że w nocy mogło by być trochę mniej bo te 22 by wystarczyły. Ale z krzywą walczę od początku i też nie mogę tego ogarnąć a teraz jest mniej więcej optymalnie. Jak jest -15 to na chacie jest 23.5 stopnia jak jest 5 to się robiło 22. Teraz cały czas się trzyma w okolicy 23.

3. To jak ustawić temp na moc max? Jeśli chodzi o podtrzymanie to jeszcze wczoraj zmniejszałem nadmuch i zwiększyłem czas podawania bo robiła mi się dziura na palniku
Użytkownicy online: 1000, maste, WOJCIECHHAREZLAK