W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  Tryb retortowy eCoal dziwna praca dmuchawy. Subskrybuj
2022-01-30 10:49
  Wasyl73 Posty: 6 Ostrzeżenie: 0
Dzień dobry.

Posiadam piec Ogniwo Eko Plus 16KW ze sterownikiem eCoal.pl v3.5 wersja
oprogramowania 1.1.35.1

Moje ustawienia w trybie retortowym - eCoal:

Korekta dmuchawy: -1%

Czas pracy podajnika: 5 sek.

Temperatura zadana na piecu 60 stopni + 5 stopni, które są dodawane
automatycznie w tym trybie.

Czy mogę prosić osoby, które korzystają z trybu retortowy - eCoal czy u nich
występuje podobna praca dmuchawy w tym trybie?

U mnie wygląda to następująco:

Dmuchawa pracuje tylko w dwóch zakresach 35% i 45% { brak płynnej regulacji}

Gdy temperatura pieca osiągnie 65 stopni dmuchawa się wyłącza, gdy się ponownie
załączy pracuje z mocą 35% i tak pracuje do momentu, gdy na piecu temperatura
spadnie w okolicach 58 stopni, przy 58 stopniach dmuchawa zaczyna pracować z
mocą 45% aż piec nie osiągnie 65 stopni. Brak u mnie płynnej regulacji mocy
dmuchawy na oprogramowaniu 1.1.35.1. Czy u was jest tak samo czy ja mam coś nie
tak?

Przed aktualizacją oprogramowania sterownika { poprzednia wersja 1.1.30.11}
Wszystko było dobrze dmuchawa płynnie regulowała sobie obroty 35%, 37%, 39%,
41%, 43%, 45%, w zależności od potrzeby, a teraz albo 35% albo 45%.

Dodam tylko, że próbowałem zmienić czas pracy podajnika z 5 sek. na 7 sek., ale
to nic nie daje tylko wydłuża czas pomiędzy następnymi podawaniami:

Czas pracy podajnika 5 sek. przerwa 60 sek.

Czas pracy podajnika 7 sek. przerwa 80 sek.

Z góry będę wdzięczny za jakieś wskazówki.


2022-01-30 11:04
  gwarek Posty: 579 Ostrzeżenie: 0

Witam.
Pierwsze słyszę o T.kotła +5st.C które automatycznie kocioł dobija.
Ten parametr może być różny w zależności od zapotrzebowania na energię domu.
Masz kilka parametrów które kocioł musi osiągnąć. ( T. kotła CWU i CO ).
Sterownik ma za niską T. CO to odpala dmuchawę czeka kilka minut jak T. nie rośnie wchodzi na wyższą moc.
Taki stan utrzymuje się do osiągnięcia parametrów CO i CWU.
Co do dmuchawy to nie ma płynnej regulacji a jest skokowa.
Jednak skoki zależą od mocy jaką potrzebujesz.
Pozdrawiam.
2022-01-30 12:33
  Wasyl73 Posty: 6 Ostrzeżenie: 0
Tryb eCoal tak działa masz ustawione 60 stopni to podbije o 5 stopni. Dmuchawa nie wyłączy się przy 60 stopniach tylko przy 65.
Co do dmuchawy masz rację nie ma płynnej regulacji tylko w automacie skokowa co 2%.
Tylko jak pisałem wcześniej ja mam tylko dwa tryby 35% i 45% na żadne pośrednie nie wchodzi. A powinna tak jak piszesz jeśli nie może osiągnąć zadanej temperatury to wchodzi na wyższą moc i skokowo podnosi obroty dmuchawy.
2022-01-30 12:44
  ramzes28 Posty: 94 Ostrzeżenie: 0
Też teraz nie używam trybu automatycznego bo uważam że nie działa tak jak na wersji 1.1.30.11}
2022-01-30 12:52
  Wasyl73 Posty: 6 Ostrzeżenie: 0
Myślałem że tylko mi się źle pali w trybie eCoal. Potwierdzam na wersji 1.1.30.11 kociołek chodził jak złoto w trybie eCoal, po aktualizacji już nie działa tak dobrze. Dzwoniłem i pisałem do serwisu ale Panowie twierdzą że się nic nie zmieniło a upalić nie idzie. Ekogroszek ten sam, piec czyszczony co zasyp razem z kanałami dymnymi.
Na stronie w zakładce pliki do pobrania jest tylko wersja 1.1.30.19 szkoda że nie ma wersji 1.1.30.11 to bym wgrał i wrócił do niej
2022-01-30 13:03
  ramzes28 Posty: 94 Ostrzeżenie: 0
Już raz był taki problem to później aktualizację wycofali mam gdzieś to na mailu jak to zgłaszałem było to na firmware 1.1.31.16 
2022-01-30 13:32
  Wasyl73 Posty: 6 Ostrzeżenie: 0
Zgadza się jak pisałem do serwisu z prośbą o wgranie starszej wersji oprogramowania czyli 1.1.30.11 to mi odpisali że mogą wgrać, ale będę miał zablokowany dostęp do przyszłych aktualizacji. Żałuje wtedy że się zawahałem i nie wgrali mi. 
Piec kupiłem tylko dlatego, że miał tryb automatyczny eCoal i tylko dlatego go kupiłem.
Jeśli ktoś nie potrzebuje trybu eCoal bo w pozostałych trybach pali się ładnie to piec po sezonie grzewczym będzie na sprzedaż. 
Piec w stanie idealnym, działa drugi sezon.
Jeśli ktoś byłby zainteresowany piecem to proszę pisać na priv.
2022-01-30 13:41
  ramzes28 Posty: 94 Ostrzeżenie: 0
Nawet nie podziękowali jak napisałem że jest błąd w oprogramowaniu... wtedy cofnęli mi do wcześniejszej wersji i piec znowu dobrze działał w automacie następne aktualizację można zrobić tylko z karty po zablokowaniu bo pobierając nowe firmware przez stronę wraca do wersji 1.1.30.11 
2022-01-30 14:17
  Wasyl73 Posty: 6 Ostrzeżenie: 0
A masz może plik z tą wersją 1.1.30.11?
Jeśli by ten plik wgrać na kartę i z poziomu karty cofnąć do starszej wersji to wtedy by prawdopodobnie w przyszłości jeśli by zaszła taka potrzeba dało by się zrobić aktualizację przez stronę.
Nie rozumiem tylko w czym leży problem że później aktualizacje nie działają?
Mam w pracy różne sterowniki do maszyn, potrzeba to cofam do starszej wersji jak coś nie działa, a jak poprawią w nowej wersji błędy to idzie przez stronę zaktualizować do nowszej wersji, bez problemu. 
2022-01-30 14:32
  ramzes28 Posty: 94 Ostrzeżenie: 0
Sprawdzę 1.1.30.11 czy gdzieś jeszcze mam jeśli chodzi o zablokowanie aktualizacji to tak jak pisałem będziesz pobierał a i tak zostanie wersja ta do której admin dokona powrotu później można aktualizować tylko z karty SD do najnowszej wersji myślę że powinni zrobić poprawkę w aktualnej wersji oprogramowania i doszukać się błędu który odpowiada za tryb dmuchawy w Automacie a nie udawać że nic nie zmieniali jak wtedy gdy ja to zgłaszałem.. 
2022-01-30 14:59
  Wasyl73 Posty: 6 Ostrzeżenie: 0
Jaki masz sterownik?
Bo ja mam eCoal.pl v3.5, jeśli masz taki sam to poszukaj czy nie masz tego pliku.
Panowie z elektro-system za bardzo się skupili na czujnikach radiowych, a zapomnieli że główną rolą tego kotła jest grzanie.
Też dzwoniłem i pisałem do nich że jest jakiś błąd ale na upartego twierdzili że jest ok, mają to po prostu gdzieś.
Fakt jest taki że dmuchawa nie zmienia obrotów w stosunku do zapotrzebowania mocy kotła.
2022-01-30 15:03
  ramzes28 Posty: 94 Ostrzeżenie: 0
Poproś o udostępnienie tego pliku lub naprawę tego błędu w obecnym firmware to zaraz też sobie zaktualizuję i wrócę do automatu a innych użytkowników też proszę o pisanie jeśli też macie takie problemy po aktualizacji 
2022-01-30 15:11
  Wasyl73 Posty: 6 Ostrzeżenie: 0
Nie chcą udostępnić tego pliku. 
W plikach do pobrania jest ale nowsza wersja, co to za problem aby wrzucili tam do pobrania wersje 1.1.30.11 kto będzie chciał to sobie pobierze i wgra. Czy ktoś z tej firmy przegląda te posty?
Może przyjrzą się jaki jest błąd w aktualnej wersji, a najlepiej jak by wstawili plik do pobrania.
2022-01-30 15:19
  ramzes28 Posty: 94 Ostrzeżenie: 0
Proszę pisać do 
Login:PrzemekP Admin Elektro-System myślę że pomoże z plikiem do aktualizacji lub wycofa aktualizację a następne zrobisz sobie z karty jeśli będzie taka już poprawna


Wersję 1.1.30.11 powinni udostępnić publicznie wszyscy co mają problemy będą mogli sobie wgrać


Mogę oczywiście Testować nowe poprawione oprogramowanie dla  Elektro-System  
Użytkownicy online: Kazimir, Mariuszdom5, pawelprak, Sahy, UkmBoiler