W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  Ogniwo eko plus + 16kw , wysoka temperatura kotła Subskrybuj
2022-01-27 12:14
  Bridge1905 Posty: 0 Ostrzeżenie: 0
Witam , od października jestem użytkownikiem kotła eko plus + 16kw dom 130m stare budownictwo nie ocieplony ale nie w tym rzecz. Generalnie jestem zadowolony z użytkowania ale mam od kilku taki problem ze temp na kotle zadana wynosi 55 a kocioł dostaje temp na poziomie 80st I w grzejnikach jest orkiestra.
Grzejniki mam ust na 45st a podczas wrzenia daje je na 50 i temp w kotle spada może ktoś miał taki problem? Wiem że mam zabezpieczenie przed wysoka temp w kotle ale nie wiem od ilu stopni woda przeleje się na centralne .. Mam układ otwarty z zaworem 4d i pompą mieszającą. Jeśli ktoś miał podobny problem i może dać wskazówki to będę wdzięczny.  
2022-01-27 22:17
  gwarek Posty: 582 Ostrzeżenie: 0

Witam.
Podłącz sterownik do sieci wtedy będzie łatwiejsza diagnoza.
Masz układ otwarty z 4D oraz pompą jedną czy dwoma ???
Tak też miałem jak w układzie miałem jedną pompę.
Czyli kocioł 4D a za nim pompę ...

Wtedy układ ochrony kotła ( 4D ) podnosi T. na kotle aby zapewnić T.powrotu.
Musisz coś więcej napisać na temat twojego ukłąd .... co dokładnie masz i ile tego.
Pozdrawiam.
2022-01-29 16:42
  PAndrzej Posty: 54 Ostrzeżenie: 0
zobacz na moje statystyki temperatura na kotle nie przekracza 60 a ustawiona jest na 55.
Użytkownicy online: kociolek14, kris48, szery10