W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  Wyłączająca się pompa CWU Subskrybuj
2022-01-08 13:33
  juzo Posty: 102 Ostrzeżenie: 0
Witam!

Mam pewien problem z wyłączającą się pompą CWU. Mianowicie przerobiłem nieco instalację i chciałem żeby pompa CWU pracowała przez cały czas - wtedy piec pracuje bardzo ładnie i nawet jakby spalanie jest czystsze. Niestety nie wiem co ustawiłem nie tak ale w pewnym momencie pompa CWU zaczyna się wyłączać (zauważyłem, że przy osiągnięciu przez powrót 57stopni) i po chwili włączać - na dzisiejszym wykresie widać te skoki. Co mam przestawić żeby chodziła przez cały czas bez wyjątku? W tej chwili pompę podłączyłem bezpośrednio do gniazdka ale chciałbym żeby była włożona w prawidłowe miejsce w sterowniku. Proszę o pomoc.
2022-01-08 13:59
  leON22 Posty: 6493 Ostrzeżenie: 3
Na którym biegu pracuje pompa CWU ? Trochę dziwne , że osiągnęła temp. zadaną na kotle, ale skoro przebiła zadaną min.temp.powrotu 55st o 2st to się niestety wyłączyła  
2022-01-08 14:03
  juzo Posty: 102 Ostrzeżenie: 0
Pompa elektroniczna Biral 25-40, na 1 pokazuje 3-4 waty.
2022-01-08 14:10
  leON22 Posty: 6493 Ostrzeżenie: 3
OK , czyli problemem jest zbyt wysoka temp.obniżona za zaworem 4D , jak pomieszczenie z czujnikiem temp.wew. przekroczy temp.zadaną siłownik przymyka zawór 4D żeby ograniczyć temp. za nim o 7st . Jak zawór się przymknie , wtedy automatycznie wzrasta temp.powrotu . Na Twoim miejscu ustawiłbym "pogodówkę" za zaworem 4D
2022-01-08 14:20
  juzo Posty: 102 Ostrzeżenie: 0
Trochę inaczej u mnie to działa - steruję temperaturą za zaworem żeby nigdy nie spadła poniżej tych 22 stopni (tak, ręcznie sobie koryguję raz na jakiś czas w zależności jaka jest pogoda na zewnątrz) czyli w sumie cały czas pracuje w trybie temperatury obniżonej. Jedynie o godzinie 18 przez jedną godzinę podbija mi temperaturę wymaganą w pomieszczeniu na 24,5 stopnia po to żeby podbiło za zaworem temperaturę o 7 stopni (kąpię wtedy dziecko i chcę mieć bardzo ciepło w łazience). Myślałem, że jak ustawię wymaganą temperaturę CWU na 60 stopni (czego w sumie nigdy nie osiągnie bo piec ma 57 stopni) to pompa się nie wyłączy. Dlaczego jednak uparcie robi to jeśli osiągnę 57 stopni na powrocie? Pewnie ma to coś wspólnego z ochroną powrotu (ma większy priorytet od CWU i głupieje przez to?). Może wyłączę ochronę powrotu to będzie lepiej?
2022-01-08 14:21
  faco Posty: 823 Ostrzeżenie: 0
Daj ochronę powrotu po przez pompę CWU, ochronę ustaw nawet 60°C Pompa tego powrotu nie osiągnie i będzie pracować cały czas  
2022-01-08 14:24
  juzo Posty: 102 Ostrzeżenie: 0
Nie mogę ustawić ochronu powrotu wyżej bo zmienia mi temperaturę wymaganą kotła a chcę żeby miała wartość 57stopni czyli maksymalna temperatura ochrony to w tym przypadku 55 stopni :/
2022-01-08 14:29
  leON22 Posty: 6493 Ostrzeżenie: 3
@faco przecież ma włączoną ochronę przez pompę CWU . Nie wypisuj głupot , tak wysokiej temp.ochrony powrotu nie ustawi , bo wtedy zadaną na kotle musiałby dać 2st więcej , czyli 72st  @juzo masz rację ochrona powrotu ma priorytet , pozostaje oszukać temp.powrotu kalibracją na minus , albo wyłączyć ochronę przez CWU i ustawić możliwą max.wartość zadaną temp.CWU , chyba 60st
2022-01-08 14:38
  juzo Posty: 102 Ostrzeżenie: 0
leON22 - zrobię tak jak napisałeś w ostatnim zdaniu - czyli ochrona będzie wyłączona bo w sumie w moim przypadku nie będzie potrzebna i do tego CWU na max. Mam nadzieję, że to wystarczy, dzięki za pomoc 
Użytkownicy online: australopito, wojrad, zygkro