W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  Ogniwo Eko Plus + czopuch boczny 25kW. Wysoka temperatura spalin po wyczyszczeniu pieca. Subskrybuj
2021-12-07 22:12
  Meffiu1 Posty: 1 Ostrzeżenie: 0
Witam wszystkich. Mam problem odnośnie temperatury spalin. Poraz pierwszy wyczyściłem piec. Wszystko według DTR. Po ponownym rozpoczęciu palenia temperatura wzrosła z ok 130 do 230 stopni. Sprawdzałem czy osłonę z zawirowaczy przy wylocie do komina źle nie zabudowalem. Zdaje mi się, że wszystko w porządku. Może mi ktoś wysłać zdjęcie z czopuchem bocznym lub ma pomysł co się mogło wydarzyć.  Jeszcze byłbym wdzięczny jakby ktoś posprowdzał moje ustawienia czy nie mam jakiś bubli  Dzięki
2021-12-08 02:00
  leON22 Posty: 6507 Ostrzeżenie: 3
Może najpierw Ty wrzuć fotkę jak żeś to poskładał ? Czy wybrałeś syf który spadł z pionowych kanałów wymiennika ciepła tych z zawirowaczami? W popielniku jest przegroda do której dosunięta jest szuflada, a w tej przegrodzie otwór i tam za nim trzeba również wygarnąć. Gdzieś na forum są foty takiego kotła z bocznym czopuchem, który pomagałem ogarnąć i który walił w komin ponad 300st, bo pokrywa zawirowaczy była źle założona. 
dodane 2021-12-08 02:00Czytaj tu - >Boczny czopuch
2021-12-08 23:36
  Meffiu1 Posty: 1 Ostrzeżenie: 0
LeON problem myślę rozwiązany. Winowajcą wysokiej wysokiej temperatury spalin była nieszczelność, która powstała podczas zabudowy osłony między zawirowaczami. Są dwie blaszki dystansowe, aby osłona nie przesuwała się w różnych kierunkach. Ja nie zauważyłem tej tylnej. Mimo zabudowy osłony pewnie odchylala podczas montażu pokrywy. Niestety nie potrafię dodać zdjęcia. "Brak miejsca na serwerze" mi wywala.
2021-12-09 01:42
  leON22 Posty: 6507 Ostrzeżenie: 3
Tak myślałem, że coś źle założyłeś pokrywę. Zdjęcie musisz najpierw zmniejszyć, albo zmienić rozdzielczość na mniejszą w aparacie, max rozmiar załącznika to 2MB.
PS. Jak widzisz na zdjęciu z podanego linka do tematu @Jorgus dekiel miał założony całkiem nie w tym miejscu 
Użytkownicy online: grzegorzps, Jacky, matrixpro, rafalsk