W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  Pello v3.5  wysoka temperatura spalin Subskrybuj
2021-11-29 20:35
  lukolo85 Posty: 12 Ostrzeżenie: 0
Witam,
dzisiaj po pierwszym czyszczeniu pieca ( EKO PELLET 25kw) zauważyłem znaczny wzrost temperatury spalin sięgających 200stC. Przed czyszczeniem temperatura wahała sie do 160stC. 
Pytanie brzmi - co zrobić z popiołem który znajduje sie na płycie ceramicznej komory spalania oraz w komorze/ zbiorniu tej po wyjęciu zawirowaczy, w zasadzie komorze czopucha . Można to śmiało zgarnąć do komory w ktorej znajdują sie zawirowywacze?, czy zgarnać to gdzieś do czoła pieca i spadnie to do popielnika ??
Generalnie nie znalazłem żadnej informacji w DTR dołączonej do pieca. Będę bardzo wdzięczny za jakiekolwiek odpowiedzi.
2021-12-06 11:08
  Michal86 Posty: 235 Ostrzeżenie: 0
Pewnie wyczyściłeś czujnik spalin i stąd takie rozbieżności z odczytem temperatury. Oczyść to zawsze razem z całym kotłem. Najlepiej co 2-3 tyg zależy jak obrasta Ci syfem. Co do samego czyszczenia to nie ma tu żadnej filozofii. Wyciągasz zawirowacze które też trzeba wyczyścić, płytę ceramiczną i czyścisz cała komorę spalania, ściany, nad palnikiem, płomieniowki itp. Potem wszystko wygarniasz ze spodu i tyle. Wyczyść dokładnie kocioł, czujnik i zobacz jaka będzie temp spalin. Przy mocy maksymalnej nie powinna raczej przekraczać 160st. 
2021-12-06 15:41
  lukolo85 Posty: 12 Ostrzeżenie: 0
Dziękuje kolego za podpowiedzi, generalnie napisałem do przedstawiciela pieca i odpisali ze nie jest to aż taka wysoka temperatura abym się nią przejmował. Przy następnym czyszczeniu kotła mam zwrócić uwagę na sadze wokół czujnika. 
Użytkownicy online: Pudelski7