W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  Czujniki temperatury zewn. i wewn. Subskrybuj
2021-11-26 18:30
  januszabram Posty: 11 Ostrzeżenie: 0
Witam. Mam brak danych z odczytu czujnika temperatury wew. i zewn po migracji sterownika na nową usługę.
Proszę o radę z czego to wynika. Sterownik eCoal.pl.v3.5.
2021-11-26 18:49
  PrzemekP Posty: 1518 Ostrzeżenie: 0 ELEKTRO-SYSTEM / ADMIN
Jeśli wcześniej czujnik radiowy był sparowany do pokoju a pokój przypisany do obwodu COx jako czujnik pokojowy, należy w pierwszej kolejności usunąć pokój a dopiero później sparować czujnik ponownie przez panel LCD lub stronę eSterownik: Pokoje-Rozszerzenia
Dotyczy to czujników temperatury zewnętrznej jak i czujników sterujących obwodami COx
2021-11-26 19:31
  januszabram Posty: 11 Ostrzeżenie: 0
Witam. PrzemekP tak zrobiłem czyli usunąłem i ponowie sparowałem czujniki zewnetrzny i wewnętrzny w zakładce pokoje ,pokazują  prawidłowo ale na schemacie jest ich brak. Obserwuję pracę kotła i niestety kocioł  ich nie widzi bo pracuje non stop. Temperatura w pokoju jest znacznie przekroczono od zadanej.
Proszę o radę.
2021-11-26 19:44
  laki88 Posty: 48 Ostrzeżenie: 0
Usuń jeszcze raz czujniki. Wejdź na stronę e sterownik tylko najlepiej przez kompa albo jak wchodzisz przez telefon to daj sobie wersję na komputer (u mnie na smartfonie nie było opcji kliknięcia przycisku z prawej strony). Później wchodzisz w pokoje-rozszerzenia i później już cię pokieruje.  
2021-11-26 20:23
  PrzemekP Posty: 1518 Ostrzeżenie: 0 ELEKTRO-SYSTEM / ADMIN
januszabram napisał » 2021-11-26 19:31
Witam. PrzemekP tak zrobiłem czyli usunąłem i ponowie sparowałem czujniki zewnetrzny i wewnętrzny w zakładce pokoje ,pokazują  prawidłowo ale na schemacie jest ich brak. Obserwuję pracę kotła i niestety kocioł  ich nie widzi bo pracuje non stop. Temperatura w pokoju jest znacznie przekroczono od zadanej.
Proszę o radę.

Dodałeś je ponownie w pokojach, a musisz dodać w rozszerzeniach. 
Jak klikniesz w menu na pokoje, pokazuje się poniżej zakładka rozszerzenia. 
Tam dodajesz czujnik temperatury zewnętrznej 
Jeżeli masz tylko czujnik którym sterowales obiegiem co1 możesz go dodać również tam. Jeżeli masz jeszcze głowice zostaw czujnik w pokoju tylko wybierz w konfiguracji że ma sterować obiegiem co1
2021-11-26 20:24
  januszabram Posty: 11 Ostrzeżenie: 0
Witam ponownie. Operacje usunięcia czujników i ponownego parowania zrobiłem  2 razy na kompie -bez skutku. W 2-ej kolejnosci wyłączyłem sterownik z sieci i dalej kocioł nie widzi czujników- kocioł jak pracuje tak pracuje temperatura rośnie i rośnie. RADY
2021-11-26 20:56
  PrzemekP Posty: 1518 Ostrzeżenie: 0 ELEKTRO-SYSTEM / ADMIN
januszabram napisał » 2021-11-26 20:24
Witam ponownie. Operacje usunięcia czujników i ponownego parowania zrobiłem  2 razy na kompie -bez skutku. W 2-ej kolejnosci wyłączyłem sterownik z sieci i dalej kocioł nie widzi czujników- kocioł jak pracuje tak pracuje temperatura rośnie i rośnie. RADY

Proszę przeczytaj dokładnie to co napisałem.
2021-11-26 21:38
  januszabram Posty: 11 Ostrzeżenie: 0
Witam. Dodałem równiez w rozszerzeniach i niestety bez skutku. Już nie mam pomysłu co może być za problem.
2021-11-27 08:25
  PrzemekP Posty: 1518 Ostrzeżenie: 0 ELEKTRO-SYSTEM / ADMIN
januszabram napisał » 2021-11-26 21:38
Witam. Dodałem równiez w rozszerzeniach i niestety bez skutku. Już nie mam pomysłu co może być za problem.

Skoro dodałeś w rozszerzeniach to dlaczego ja nadal widzę je w pokojach? 
2021-11-29 07:16
  januszabram Posty: 11 Ostrzeżenie: 0
Witam. W pokojach widać czujniki ( kilka razy usuwałem i sparowałem) ale na schemacie ich nie ma,   brak jest na wykresach odczytu temperatur zewn. i wew. Sterownik tych temperatur nie widzi i kociołek jedzie prawie cały czas.
Robiłem reset sterownika i nic. Może konieczna jest ponowna aktualizacja oprogramowania ?
Nie mam już pomysłów co dalej robić!
RADY.
2021-11-29 07:48
  raen Posty: 28 Ostrzeżenie: 0
januszabram napisał » 2021-11-29 07:16
Witam. W pokojach widać czujniki ( kilka razy usuwałem i sparowałem) ale na schemacie ich nie ma,   brak jest na wykresach odczytu temperatur zewn. i wew. Sterownik tych temperatur nie widzi i kociołek jedzie prawie cały czas.
Robiłem reset sterownika i nic. Może konieczna jest ponowna aktualizacja oprogramowania ?
Nie mam już pomysłów co dalej robić!
RADY.

Problemem jest to że czujniki dodajesz cały czas jako pokojowe. Na spokojnie usiądź, weź laptopa, zaloguj się tutaj i wejdź w swoje urządzenie, zakładkę pokoje i w tej zakładce powinno Ci się rozwinąć podmenu rozszerzenia, po wejściu w to w prawym górnym rogu obszaru będziesz miał możliwość dodania czujników temperatury dla wybranego obiegu i temperatury zewnętrznej. Zanim dodasz usuń je z pokoi. 
2021-11-29 11:59
  januszabram Posty: 11 Ostrzeżenie: 0
Rzeczywiście żle robiłem parowanie. Po usunięciu czujników i wejściu w podmenu rozszerzenia dołożyłem czujniki do wybranego obiegu i temp. zewnet. UDAŁO SIE. Działa ,sterownik widzi temperatury wewn. i zewnąt.
Dzięki za pomoc.
2021-11-29 12:09
  raen Posty: 28 Ostrzeżenie: 0
Na twoim schemacie nie ma zaworu 4D dodanego, więc od razu mówię żebyś nie spodziewał się dokładnego trzymania temperatury na stałym poziomie
2021-11-29 13:27
  januszabram Posty: 11 Ostrzeżenie: 0
Tak u mnie nie ma zaworu 4D. Układ CO jest trochę w ,,starszym wykonaniu". Kociołek pracuję w tym układzie juz 5 sezon i jest OK.
2021-12-03 17:31
  idemnato Posty: 7 Ostrzeżenie: 0
[citace autor="januszabram" date="29.11.2021 11:59"] Vlastně jsem párování dělal špatně. Po vyjmutí senzorů a zadání rozšiřující podnabídky jsem senzory přidal do vybrané cirkulace a teploty. zewnet. FUNGOVALO TO. Funguje to, regulátor vidí vnitřní teploty. a exteriéry.
Díky za vaši pomoc. [/ citace] Asi jsem to nepochopil, bojuji s tím už týden a žádnou rozšířenou podnabídku jsem nenašel. 
Użytkownicy online: