W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eSterownik.pl  Ogniwo ekoplus 16kW - problemy Subskrybuj
2021-11-17 15:32
  tomekg40 Posty: 2 Ostrzeżenie: 0
witam,
mam problem z w/w urządzeniem a mianowicie ze spalaniem i utrzymywaniem ognia lub w drugą stronę : z przekroczeniem temperatury ponad 90 stopni.
Proszę Was o spojrzenie na parametry z waszego punktu widzenia.
Dzisiaj podłączyłem kocioł pod usługę online, także podgląd jest na bieżąco tu :

https://esterownik.pl/device/25568

Piec i sterownik są 20 km ode mnie od domu. Powiem szczerze mam inny piec z innym podajnikiem u siebie ale tym jestem załamany, gdyż co chwilę muszę przyjeżdżać i na nowo rozpalać lub uruchamiać.
Kocioł jest u starszej osoby i miałby działać bezawaryjnie - oczywiście z dosypywaniem paliwa. Paliwo to z opolszczyzny : https://www.sambudrol.pl/sklep/wegiel-kamienny-ekogroszek-classic-wor25kg-2

U siebie mam takie samo, piec 30kW działa bez żadnego problemu. Także w paliwie bym nie szukał przyczyn a niestety ale w moich błędnych ustawieniach.

Proszę o pomoc!

Pozdrawiam.


2021-11-17 16:05
  leON22 Posty: 6507 Ostrzeżenie: 3
Może połączyłeś sterownik z netem ale nie dodałeś urządzenia, sterownik nie jest publiczny, nie ma do niego podglądu  Druga sprawa, to brak jakichkolwiek informacji o instalacji, ile m2 grzeje, czy budynek ocieplony itd... 
2021-11-17 16:27
  tomekg40 Posty: 2 Ostrzeżenie: 0
Dziwne, bo zaznaczyłem opcję jako "urządzenie publiczne"... Ale ok - zrobiłem to raz jeszcze.
Dane o instalacji : 110mkw, budynek izolowany, pompa CO+CWU, instalacja 4d,
2021-11-17 19:07
  karoka65 Posty: 3425 Ostrzeżenie: 1 Karoka-EKO
Co to za Bąków? a węgiel masz tańszy i lepszy u mnie tyle że się kończy
To jest nowszy kocioł czy jakaś stara używka, chodził dobrze i się zes...ł czy tak jest  cały czas?
2021-11-29 22:42
  tomekg40 Posty: 2 Ostrzeżenie: 0
Bąków - województwo opolskie. Cena tego classica i innych to teraz kosmos. Ja jeszcze kupowałem po około 1000/tonę.
Tak jak wspomniałem na początku : mam u siebie na innym piecu również tego "classica" i działa to naprawdę dobrze.

To stara używka która pracowała gdzieś u mojej rodziny ale na innych warunkach (inny węgiel, inna struktura ogrzewania,  inny metraż i inne predyspozycje pracy i potrzeb)
Piec chodził o tyle o ile wiem dobrze na starej instalacji.
Ja widać po alarmach wyłączał się - wyłączyłem opcję algorytmu wyłączania kotła i podniosłem/skróciłem czasy pomiędzy podawaniem w podtrzymaniu, ponieważ piec wygaszał się chyba właśnie w podtrzymaniu.
Teraz z kolei podbił zbyt dużo bo ponad 90 stopni - wyłączył się dzisiaj rano.
Pozdrawiam



dodane 2021-11-19 07:40Witam. Można prosić o sugestie na temat ustawień? Czy te w szczególności dotyczące podtrzymania są zasadne? pozdrawiam
dodane 2021-11-29 22:42Witam. Czy uda się komuś odpowiedzieć? Chodzi w szczególności o wysoką temperaturę w podtrzymaniu. Jak to obniżyć?
Użytkownicy online: petrzycha, pieceko, pikulicki, wojciechherman, Wyrostek