W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  Pello v3.5  Wskaźnik % w zasobniku Subskrybuj
2021-11-08 20:28
  marion Posty: 0 Ostrzeżenie: 0
Hej : )

Zanim przejdę do pytania uprzedzam, że jestem laikiem. To mój pierwszy sezon grzewczy, wcześniej korzystałem z ogrzewania sieciowego, ale po przeniesieniu do nowego domu wybraliśmy pellet, także za banalność pytań z góry przepraszam.

Oczywiście zanim zdecydowałem się podjąć nowy temat sprawdziłem istniejące już wątki, ale mimo to nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie.

Korzystam ze sterownika i wszystko testuję metoda prób i błędów. Myślę, że sporo już się nauczyłem, ale mam kłopot ze wskaźnikiem % pelletu w zasobniku. 

Przeczytałem, że powinienem zasypać zasobnik na full, a następnie wprowadzić ilość w ustawieniach w zakładce: ZASYP PALIWA DO ZASOBNIKA. Czyli wsypuję np 8 worków po 15 kg więc wpisuję wartość 120kg. Pozostaje do wpisania CZAS PRACY DO OPRÓŻNIENIA ZASOBNIKA i tu mam problem, bo nie wiem co wpisać. 
Czytałem, że przelicza się to według jakiegoś wzoru, inni podają od razu gotową, przybliżoną wartość do wpisania, a ja zdecydowałem zapytać, jak to właściwie jest?

Pomoże ktoś?
2021-11-09 07:21
  CzeslawH Posty: 57 Ostrzeżenie: 0
Witam 
Kiedyś Kolega Michal86 opisał całą procedurę łopatologicznie w linku poniżej:

https://esterownik.pl/forum/posty,4855/ustawienia-kotla?m=129504#129504
2021-11-09 07:25
  radek-ka Posty: 171 Ostrzeżenie: 0
Jeżeli test przesypu na 10min jest poprawny 1700g i w zasobnik mieści 120kg to 120*10 / 1.7 = 705min
Użytkownicy online: Jp1976, pablo, serwispoznan