W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  Lutowanie miedzi. Subskrybuj
2021-10-27 05:15
  simko1 Posty: 421 Ostrzeżenie: 0
Witam.Wiem że nie na temat ale wolę tu spytać niż na fa.....; bo tam to sami fachowcy , zresztą sami wiecie.Więc do rzeczy. Do instniejacej i pracującej instalacji CO wykonanej z miedzi i lutowanej potrzebuje wpiąć dodatkowy punkt. Najlepiej byłoby wstawić trójniki ale daleko do jakiegoś punktu gdzie można byłoby to rozkręcić. Znalazłem takie coś jak na zdjęciu i pomiędzy to wstawię trójnik(3xgz) i uszczelki z fibry lub gumowe.Dalej już pójdzie w pp.Robi ktoś z instalacjami? Sprawdzi się to. Bo fachowiec był i usłyszałem cenę to mnie przerosło, nie uważam że powiedział dużo bo wiem że też ma koszty, poprostu ja zarabiam za mało .Lutować będę pierwszy raz ale najpierw zrobię próby bo mam kupione specjalnie kilka złączek żeby popróbować.
Tu link do tej złączki
https://allegro.pl/oferta/polsrubunek-do-lutu-18x1-2-8497632196
2021-10-27 11:28
  gmaj22 Posty: 2240 Ostrzeżenie: 0
Jeśli złącze będzie dostępne ( niezatynkowane) a sam nie czujesz się na siłach, żeby pokutować, to zastosuj złącza kompresyjne do miedzi  lub obejmy typu Gebo. Złącza Sharkbite są dość drogie i wymagają starannego przygotowania końcówki rury.
2021-11-06 13:36
  simko1 Posty: 421 Ostrzeżenie: 0
Więc tak zdjęcie po rozcięciu instalacji.



Zdjęcie po moim pierwszym lutowaniu. 




Oczywiście czekałem aż cała woda z instalacji spłynie żeby było suchutko w trakcie lutowania. 
Po lutowaniu zapałem wodę i o dziwo nic nie cieknie. Instalacja już pracuje kilka dni i jest ok. 
Zaoszczędzone - 200zł
Satysfakcja że samemu się coś zrobiło - bezcenne
Za resztę zapłaciłem kartą 🤣
2021-11-06 15:38
  leON22 Posty: 6507 Ostrzeżenie: 3
Nie no szacun , sam bym tego lepiej nie zrobił  
2021-11-15 00:33
  gwarek Posty: 582 Ostrzeżenie: 0
Fajnie zrobione ... szacun.
Czekałem za długo na podłączenie dodatkowego grzejnika.Zmobilizowany podłączyłem z pomocą żony.
Satysfakcja i oszczędność gwarantowana.
Ciekawostka. Koszt materiałów ok. 1200zł. ( grzejnik, kolanka, rury ok.12m fi18 ).
Aktualna cena wyrobów z miedzi to szok.


Użytkownicy online: brastal, darpie70, telewidz, UkmBoiler