W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  Zawór 4D odcina ciepło a pompa podłogowa dalej miesza Subskrybuj
2021-10-22 20:27
  Lester Posty: 58 Ostrzeżenie: 0
Z hydraulikiem chyba źle zrobiliśmy instalację CO. Zasilanie podłogi jest  na zdjęciu zaznaczkne na żółto. Po dogrzaniu pomieszczeń wewnątrz domu zawór się zamyka. Podłoga natomiast nadal pracuje. Czujnik do podłogi mam w wiatrołapie gdzie zawsze jest najchłodniej. Jak rozwiązać ten problem, aby po zamknięciu 4d i odcięciu zasilania ciepłem podłogi, zawór również przestał pracować, niezależnie czy wiatrołap jest dogrzany?
Proszę o pomoc. 


dodane 2021-10-22 20:27Zagląda ktoś tu w ogóle?
2021-10-25 11:40
  mamut Posty: 352 Ostrzeżenie: 0
Ech te super instalatory, u mnie też coś podobnego jest. 
Możesz zrobić małe obejście przez niedomykanie zaworu. 
Zdejmujesz siłownik.
Ustawiasz sobie zawór na jakiś minimalny kąt  (20-30 stopni?), gdzie będzie dawać wystarczającą temperaturę dla podłogówki. 
Ustawiasz siłownik na 0, tak żeby odłączała go krańcówka i montujesz na zworze. 
Teraz blokujesz siłownik na tym dziwnym kącie (ja użyłem do tego ścisku stolarskiego i śruby która normalnie blokuje siłownik. Możesz u siebie kombinować z jakimś dodatkowym otworem w obudowie jeśli jest możliwość)
Ustawiasz sobie w sterowniku max procent otwarcia zaworu odliczając wstępne minimalne otwarcie, bo krańcówka z drugiej strony będzie wtedy już dalej.
Na koniec cieszysz się z druciarstwa jakie odstawiłeś, bo "spec", którego zatrudniłeś, a który miał się podobno znać, odwalił manianę.

Enjoy
2021-10-25 20:01
  gmaj22 Posty: 2240 Ostrzeżenie: 0
Lester napisał » 2021-10-22 20:27

ciach


 Instalacja przy piecu
dodane 2021-10-22 20:27Zagląda ktoś tu w ogóle?



A co tu oglądać? Nieprecyzyjnie opisany problem i okrojone, nic niewyjaśniające zdjęcie.
2021-10-26 21:30
  Lester Posty: 58 Ostrzeżenie: 0
mamut napisał » 2021-10-25 11:40
Ech te super instalatory, u mnie też coś podobnego jest. 
Możesz zrobić małe obejście przez niedomykanie zaworu. 
Zdejmujesz siłownik.
Ustawiasz sobie zawór na jakiś minimalny kąt  (20-30 stopni?), gdzie będzie dawać wystarczającą temperaturę dla podłogówki. 
Ustawiasz siłownik na 0, tak żeby odłączała go krańcówka i montujesz na zworze. 
Teraz blokujesz siłownik na tym dziwnym kącie (ja użyłem do tego ścisku stolarskiego i śruby która normalnie blokuje siłownik. Możesz u siebie kombinować z jakimś dodatkowym otworem w obudowie jeśli jest możliwość)
Ustawiasz sobie w sterowniku max procent otwarcia zaworu odliczając wstępne minimalne otwarcie, bo krańcówka z drugiej strony będzie wtedy już dalej.
Na koniec cieszysz się z druciarstwa jakie odstawiłeś, bo "spec", którego zatrudniłeś, a który miał się podobno znać, odwalił manianę.

Enjoy



Dziękuję za odpowiedź. 
Liczyłem że uda się to załatwić poprzez jakieś ustawienie, aby pompy wyłączały się kiedy zawór 4D zostanie zamknięty. 
Użytkownicy online: Adam83, bacabalin, Mac1979