W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  Pello v3.5  Błędy w Sterowniku. Subskrybuj
2021-09-10 12:24
  Bioly41 Posty: 30 Ostrzeżenie: 0
Cześć. Chciałbym zgłosić na forum problem ze sterownikiem. Pompa CWU załącza się niezależnie od ustawienia temp. załączania pomp. Zgłaszałem już ten problem mailowo, dostałem tylko odpowiedź żeby sterownik zaktualizować, ale aktualizacji przeprowadzić u mnie się nie da. Na tym kontakt się urwał. Druga sprawa to pytanie z mojej strony czy nie można by zrobić tak aby po przejściu z trybu automatycznego na ręczny, pracującą pompa CO wyłączała się poniżej zadanej temp włączania? Aktualnie działa to tak, że pompa ta pracuje cały czas aż do ręcznego wyłączenia. Wersja sterownika 1.1.33.38 
Z innej beczki. Czy to forum w ogóle żyje? Mam tutaj drugie konto - Bioly40. Próbowałem dodawac posty, tematy ale nie pojawiają się one na forum. 
2021-09-10 12:52
  PrzemekP Posty: 1516 Ostrzeżenie: 0 ELEKTRO-SYSTEM / ADMIN
Bioly41 napisał » 2021-09-10 12:24

Z innej beczki. Czy to forum w ogóle żyje? Mam tutaj drugie konto - Bioly40. Próbowałem dodawac posty, tematy ale nie pojawiają się one na forum. 

Konto zostało założone z adresu IP które jest na czarnej liście - z automatu dostało moderację postów - posty nie pojawiały się na forum.
2021-09-10 13:03
  Bioly41 Posty: 30 Ostrzeżenie: 0
A to ciekawe jak moje IP znalazło się na czarnej liście skoro nigdy nie miałem tu konta. Da się coś z tym zrobić? 
2021-09-10 13:20
  PrzemekP Posty: 1516 Ostrzeżenie: 0 ELEKTRO-SYSTEM / ADMIN
Bioly41 napisał » 2021-09-10 13:03
A to ciekawe jak moje IP znalazło się na czarnej liście skoro nigdy nie miałem tu konta. Da się coś z tym zrobić? 

A masz stały adres IP ? Z tego co widzę to konto Bioly40 zakładałeś z innego IP niż Bioly41. Tamto było na czarnej liście i tak wyszło.
Żeby uściślić - nie ma czarnej listy IP jako takiej. Sprawdzamy skąd zgłasza się dane IP i jeżeli jest to jakieś egzotyczne miejsce to użytkownik ma moderację z automatu.
2021-09-10 13:24
  Bioly41 Posty: 30 Ostrzeżenie: 0
Tamto zakładałem z domu, mam stałe IP. To dzisiejsze w pracy. Dobra, czyli tamto konto usuwam a przypisuje urządzenie do tego. A czy to mogło blokować także aktualizacje sterownika? 
2021-09-10 13:27
  PrzemekP Posty: 1516 Ostrzeżenie: 0 ELEKTRO-SYSTEM / ADMIN
Bioly41 napisał » 2021-09-10 13:24
Tamto zakładałem z domu, mam stałe IP. To dzisiejsze w pracy. Dobra, czyli tamto konto usuwam a przypisuje urządzenie do tego. A czy to mogło blokować także aktualizacje sterownika? 

Nie, tylko i wyłącznie blokuje użytkowników na forum.
2021-10-01 14:13
  Bioly41 Posty: 30 Ostrzeżenie: 0
Aktualizacja w temacie pompy CWU. Od jakiegoś czasu mam już najnowsze oprogramowanie (1.1.34.6)jednak problem nadal występuje - pompa CWU pracuje niezależnie od ustawionego progu załączania pomp.
2021-10-10 12:25
  garjar Posty: 8 Ostrzeżenie: 0
Mam chyba podobny problem. Temperatura kotła ustawiona na 70 z histerezą 5 czyli wygasza kocioł przy 75. W momencie wygaszania siła rozpędu podnosi ponad 75 i w tym momencie uruchamia pompę cwu. Przy czym temperaturę cwu już specjalnie ustawiłem na najniższą jaką się da, a temp. powrotu na 43 (bo chroni ją pompa CWU). Coś z tą pompą CWU chyba się u mnie posypało. A co do aktualizacji to już dość dawno nie pojawia mi się żadna ikonka o aktualizację. Przykład tego załączenia pompy na wykresach o godz. 12.14 dnia 10.10.2021  w urządzeniu OgniwoEkoPelletNowySacz. Dajcie znać co z tym zrobić bo niepotrzebnie wysysa mi temperaturę z kotła na boiler.
2021-10-11 12:51
  Bioly41 Posty: 30 Ostrzeżenie: 0
To o czym mówisz to akurat zabezpieczenie przed przegrzaniem kotła, tak mi się wydaje. U siebie też to zauważyłem. Troche bez sensu, że jest ustawione na 75 stopni w kotle, w którym trzyma się temperatury ponad 70 stopni. 
2021-10-11 13:14
  leON22 Posty: 6493 Ostrzeżenie: 3
@garjar, to po co gonisz kocioł aż tak wysoko przy obecnych temp.zew. ustaw 60-65st i problem z głowy. Co do ochrony powrotu przez pompę CWU, to akurat w tym przypadku temp.powrotu ma priorytet i ma gdzieś programator CWU i Twoje ustawienia w nim, taki minus tej ochrony. Chcesz mieć temp. Cwu na zdefiniowanym przez Ciebie poziomie wyłącz ochronę powrotu. 
2021-10-11 13:51
  garjar Posty: 8 Ostrzeżenie: 0
schodzę w dół z tem. kotła
2021-10-12 07:38
  Bioly41 Posty: 30 Ostrzeżenie: 0
@garjar A jak Ci się spisuje to ustawienie z zatrzymaniem pomp po dogrzaniu pomieszczenia na tak i wyłączenie palnika na nie ? Ja mam ustawione pompy na nie i palnik na tak ale nie jestem do końca zadowolony bo po spadku temperatury w domu i ponownym rozpaleniu kocioł jest zalewany zimną wodą i długo dochodzi do temp zadanej, a przez to długo dogrzewa pomieszczenie. Na początku kocioł chodził bez sterownika pokojowego, tylko z termostatami na grzejnikach i to chyba było lepsze rozwiązanie.
2021-10-12 11:57
  garjar Posty: 8 Ostrzeżenie: 0
Bioly41 właśnie przechodziłem to zalewanie i szukałem różnych sposobów. Miałem propozycję z forum, żeby ustawić bez wygaszania, no i to było dobre bo kocioł cały czas trzymał temp. a pompy pracowały non stop nie robiąc zrzutu wody o niskich temperaturach, tylko wtedy schodziło mi dużo więcej pelletu niż przy rozpalaniu i wygaszaniu wiec szukalem innych rozwiązań. Wymyśliłem tak żeby kocioł ustawić na nie, po to żeby w momencie puszczania wody na grzejniki on już sobie pracował i był "przygotowany" na zrzut z grzejników. Teraz (jesień) mam uruchomione tylko kilka m2 podłogówki w trzech pomieszczeniach wiec nie daje to obrazu tego jak pracuje w zimie na grzejnikach. Musiał byś zerknąć na wykresy ze styczeń-luty to bardziej obrazuje to co mówię (nie wiem czy jest możliwość takiego podglądu bo się w to nigdy nie bawiłem na obcym urządzeniu)
2021-10-15 12:55
  Bioly41 Posty: 30 Ostrzeżenie: 0

Ciężko coś wyłapać z tych twoich wykresów. Potestuję u siebie i zobaczę co się bardziej opłaca. Póki co ciężko wyciągnąć wnioski bo w nocy delikatnie już temp poniżej zera a w dzień przekracza 10, a nie chce narazie mieszać w to pogodówki.
A powiedz skąd u Ciebie taka wysoka temperatura spalin?
Użytkownicy online: emaz, leszno.krzyz