W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  Oddam tanio podajnik + ślimak + palnik Ogniwo Eko Plus 16 kW Subskrybuj
Pierwsza stronaPoprzednia strona2 / 2Następna stronaOstatnia strona
2021-04-21 19:13
  slaw007 Posty: 238 Ostrzeżenie: 0
Ja miałem zapieczony motoreduktor ze ślimakiem.
Kocioł montowany styczeń 2013.
Reduktor zdejmowałem ze ślimakach w marcu 2020. Wcześniej nigdy nie demontowałem układu. Podajnik podał w tym okresie 44,5 tony opału.
Tylko u mnie pękł ślimak, więc mi nie zależało aby pół ślimaka wyciągnąć bez uszczerbku. Ja tego nie robiłem, ale forumowy Minertu Zajęło mu to blisko godzinę na.....przania młotkiem czymś tam jeszcze w międzyczasie psikał. Dwa małe kawałeczki końcówki ślimaka się ukruszyły. Jednak mi zależało, aby wykorzystać motoreduktor do palnika Batory.
Sam chyba byt tego nie wyciągnął.
2021-08-16 15:45
  Zawiaty Posty: 63 Ostrzeżenie: 0
Udało mi się wreszcie rozebrać swój kociołek. Ku zaskoczeniu zastałem ślimak w całkiem dobrym stanie. Tak więc wszelkie ciała obce blokujące ślimak najwidoczniej pochodziły z węgla. Zdziwił mnie brak jakiejkolwiek podkładki pomiędzy motoreduktorem i korpusem palnika. Jedyna podkładka jaką znalazłem znajdowała się na trzpieniu zabieraka.









2021-08-16 17:45
  leON22 Posty: 6507 Ostrzeżenie: 3
ten jeden kawałek wygląda jak wyciągnięty u mnie na zdjęciu wyżej  , może to kawałki meteorytu pewny
2021-11-28 19:28
  gwarek Posty: 582 Ostrzeżenie: 0

Witam.
Polecam zainwestować w taki wykrywacz metalu.
Przed wsypaniem groszku sprawdzam dokładnie cały worek.
W moim przypadku tylko raz wykrył pręt petalowy w worku ale nic nie musiałem demontować.
Polecam.

Pierwsza stronaPoprzednia strona2 / 2Następna stronaOstatnia strona
Użytkownicy online: adabub1, dominikvrbka, Martas, Zeb223F