W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  Dziwne zachowanie sterownika Subskrybuj
2021-02-09 07:49
  piterekzioberek Posty: 77 Ostrzeżenie: 0
Witam wszystkich,

Czy ktoś spotkał się z podobnym jak u mnie efektem ? Kocioł OEPM14, sterownik eCoal.pl v3.5. Kocioł pracuje w trybie Retortowym-Ręcznym. W tym trybie zwykle pracuje bardzo stabilnie. Natomiast dwukrotnie zdarzyło się, że ta stabilność została zachwiana. Za każdym razem na okres około 7 godzin. Dziwne to. Analizowałem wykresy ale nie znalazłem przyczyny tego stanu. Może ktoś coś podpowie ?


dodane 2021-02-09 07:49Niestety nie udało mi się dołączyć zrzutów wykresów - nie wiem, może coś robię nie tak ? Problem o którym pisałem pojawił się u mnie 1 i 8 lutego. Można obejrzeć moje wykresy z tych dni.
2021-02-09 08:11
  DamianOwczarek-zablokowany Posty: 0 Ostrzeżenie: 0
Może po prostu z powodu niskich temperatur ma ciężej?
2021-02-09 08:23
  piterekzioberek Posty: 77 Ostrzeżenie: 0
Dzień wcześniej, czyli 7 lutego były takie same temperatury i nic się nie działo. 
2021-02-09 14:16
  DamianOwczarek-zablokowany Posty: 0 Ostrzeżenie: 0
Zerknąłem na twoje wykresy....czym ty się przejmujesz
2021-02-09 15:14
  leON22 Posty: 6494 Ostrzeżenie: 3
Wg mnie przyczyną może być zbyt szybki czas reakcji siłownika zaworu , tylko 30s proponuję go wygłużyć od 45-60s . Proponuję również podnieść min.temp. powrotu na 52st wtedy jeszcze bardziej ustabilizujesz pracę kotła i pompy CWU , która jak widzisz "piłuje" na maxa  Jeżeli to pompa elektroniczna , to jej godziny są policzone przy takim szarpanym trybie pracy 
2021-02-09 20:24
  piterekzioberek Posty: 77 Ostrzeżenie: 0
Dzięki leON22 za sugestie. Zastosuję je. Zawsze warto spróbować, gdy można coś jeszcze poprawić. Korzystałem już z twoich porad i jak dotąd były skuteczne. 
Natomiast wracając do tematu, zastanawia mnie dlaczego wystąpił taki sam efekt i to dwa razy, trwał tyle samo czasu (ok. 7 godzin) w stabilnych według mnie warunkach. Ale tam, nie chcę marnować waszej uwagi. Potraktujcie to raczejj jako ciekawostkę i zagadkę jednocześnie, a nie jakiś poważny problem. Są na tym forum osoby, które naprawdę mają problemy.

Pozdrawiam wystkich "palczy".
dodane 2021-02-09 20:24Wszystkich "palaczy" oczywiście.
Użytkownicy online: jerzyw99, Piecgrosz