W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  Czy ktoś próbował zmienić palnik w eMce na inny? Subskrybuj
Pierwsza stronaPoprzednia strona1 / 2Następna stronaOstatnia strona
2021-02-04 15:24
  DamianOwczarek-zablokowany Posty: 0 Ostrzeżenie: 0
Witam. Pytam z czystej ciekawości, może ktoś próbowal?
Np na palnik podobny jak w eko plus +?

Bo jak wiadomo Burner SM to gniot, problem z nadmuchem na końcu palnika itd itp

2021-02-05 09:55
  krzzab Posty: 33 Ostrzeżenie: 0
Też jestem zainteresowany bo mnie krew zalewa przez Burnera
2021-02-05 10:11
  leON22 Posty: 6494 Ostrzeżenie: 3
Napewno jest możliwość montażu palnika małego Batorego lub Ekoenergii po małych przeróbkach, było o tym już na forum. Co do najnowszego palnika OEP+ to raczej pytanie do źródła tzn. producenta Ogniwa B  
2021-02-05 13:33
  DamianOwczarek-zablokowany Posty: 0 Ostrzeżenie: 0
Od eko plus + pasuje bez przeróbek, ale niań ma go w sprzedaży
2021-02-05 13:45
  budgie1 Posty: 720 Ostrzeżenie: 0
W Bieczu nie mają?
2021-02-05 15:30
  DamianOwczarek-zablokowany Posty: 0 Ostrzeżenie: 0
Nie prowadzą póki co sprzedaży tych palnikow
2021-02-05 19:42
  piejar Posty: 55 Ostrzeżenie: 0
Nie wiem na co liczycie po wymianie palnika. Ja miałem kocioł Malejka przez 14 lat z palnikiem takim jak ma plus - ja to nazywam palnik z fajką. Nie wiem czy on ma ślimak żeliwny bo jak nie, to ja nie widzę sensu. Przez te lata wymieniłem 3 lub 4 ślimaki stalowe, 1 rurę podajnika i 1 fajkę żeliwną która jest w środku. Co jakiś czas trzeba było czyścić kanał wylotowy  wentylatora bo miał tendencję do zasypywania się (wylit wentylatora był od dołu rury. Mój tata ma od 10 lat ogniwo z Burnerem żeliwnym i ostatnio go rozkręcał po raz pierwszy żeby sprawdzić jak wygkląda, co zużyte itp. Wszystkie elementy były OK nic nie musiał wymieniać. 
Jest logiczne, że na końcówce ślimaka spalanie będzie inne i to nie ze względu na powietrze ale ze względu na to, że docierające tam paliwo jest już przepalone. Nie liczyłbym na oszczędności paliwa.
2021-02-06 12:01
  DamianOwczarek-zablokowany Posty: 0 Ostrzeżenie: 0
piejar napisał » 2021-02-05 19:42
Nie wiem na co liczycie po wymianie palnika. Ja miałem kocioł Malejka przez 14 lat z palnikiem takim jak ma plus - ja to nazywam palnik z fajką. Nie wiem czy on ma ślimak żeliwny bo jak nie, to ja nie widzę sensu. Przez te lata wymieniłem 3 lub 4 ślimaki stalowe, 1 rurę podajnika i 1 fajkę żeliwną która jest w środku. Co jakiś czas trzeba było czyścić kanał wylotowy  wentylatora bo miał tendencję do zasypywania się (wylit wentylatora był od dołu rury. Mój tata ma od 10 lat ogniwo z Burnerem żeliwnym i ostatnio go rozkręcał po raz pierwszy żeby sprawdzić jak wygkląda, co zużyte itp. Wszystkie elementy były OK nic nie musiał wymieniać. 
Jest logiczne, że na końcówce ślimaka spalanie będzie inne i to nie ze względu na powietrze ale ze względu na to, że docierające tam paliwo jest już przepalone. Nie liczyłbym na oszczędności paliwa.



Ma seMke czy stare eko plus? Więc nie porównuj
W eMkach na końcu palnika jest po prostu za mały nadmuch i wyrzuca niespalony węgiel...mam ci foty pokazać?
2021-02-06 12:42
  Yreku71 Posty: 11 Ostrzeżenie: 0
Jak cegły wyjęte to nie dopala węgla. 
2021-02-06 14:10
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
DamianOwczarek napisał » 2021-02-06 12:01
piejar napisał » 2021-02-05 19:42
Nie wiem na co liczycie po wymianie palnika. Ja miałem kocioł Malejka przez 14 lat z palnikiem takim jak ma plus - ja to nazywam palnik z fajką. Nie wiem czy on ma ślimak żeliwny bo jak nie, to ja nie widzę sensu. Przez te lata wymieniłem 3 lub 4 ślimaki stalowe, 1 rurę podajnika i 1 fajkę żeliwną która jest w środku. Co jakiś czas trzeba było czyścić kanał wylotowy  wentylatora bo miał tendencję do zasypywania się (wylit wentylatora był od dołu rury. Mój tata ma od 10 lat ogniwo z Burnerem żeliwnym i ostatnio go rozkręcał po raz pierwszy żeby sprawdzić jak wygkląda, co zużyte itp. Wszystkie elementy były OK nic nie musiał wymieniać. 
Jest logiczne, że na końcówce ślimaka spalanie będzie inne i to nie ze względu na powietrze ale ze względu na to, że docierające tam paliwo jest już przepalone. Nie liczyłbym na oszczędności paliwa.



Ma seMke czy stare eko plus? Więc nie porównuj
W eMkach na końcu palnika jest po prostu za mały nadmuch i wyrzuca niespalony węgiel...mam ci foty pokazać?



Przecież w tych kotłach są te same palniki , w "emce"  dospawali kawałek blachy i dali dwie szamotki ot to cała róznica , róznica natomiast jest w wymienniku ciepła , bo w emce jest zupełnie inny , palniki zostały zmienione dopier w  eko plus +
2021-02-06 14:35
  Walter Posty: 169 Ostrzeżenie: 0
DamianOwczarek napisał » 2021-02-04 15:24
Witam. Pytam z czystej ciekawości, może ktoś próbowal?
Np na palnik podobny jak w eko plus +?

Bo jak wiadomo Burner SM to gniot, problem z nadmuchem na końcu palnika itd itp




Mam oepm 20 od 2017 i mi tam wszystko dopala, bezproblemu. Popiół w zależności od opału, albo jak z papierosa albo mały popcorn, jestem zadowolony, nie wiem o czym piszesz, nic nie kombinowałem z cegłami bo nie ma po co, jedynie na greenpalu miałem spaliny 60-70*C, wtedy skraplała się woda w kominie, poza tym spalał się przyzwoicie i oszczędnie, ale jadę cały czas na wesołej i karliku w lecie. 
2021-02-06 15:20
  DamianOwczarek-zablokowany Posty: 0 Ostrzeżenie: 0
Problem występuje przy ekogroszku który wymaga mniejszego nawiewu
dodane 2021-02-06 15:20Też palę greenpalem i nie wiem skąd ty mogłeś mieć takie spaliny....Kisiles go czy jak?
2021-02-06 16:52
  Mateo139 Posty: 27 Ostrzeżenie: 0
Obecnie trafiłem na taki opał z lokalnego składu, że przy 33% wiatru piękny popkorn wychodzi. Niżej już ciężko zejść bo nie dopala 😞. 
2021-02-06 18:56
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0

Jak czytam, że w burnerze ktoś ma popiół "jak z papierosa" to śmiać się chce. To najgorszy palnik jaki można mieć, ale czemu nie, możecie się oszukiwać hehe.
Wymiana na bartora, czy małą ekoenergię nie jest skomplikowana: napęd pasuje, mocowanie do kotła - niewielki problem. Zasobnik -  trzeba dorobić ramkę. Jak ktoś umie coś uciąć, pospawać to z palcem w nosie. Jak ktoś nie umie, to pozostaje mu bator + plus zamówiona ramka (robią). I bator i ekoenergia to dobre palniki, radzą sobie sporo lepiej niż to gówno z ICHPW.
2021-02-06 19:43
  DamianOwczarek-zablokowany Posty: 0 Ostrzeżenie: 0
Lepiej bym tego nie ujął

W burnerze SM można zrobić popiół jak z papierosa ale musi być ekogroszek nie spiekajacy i z małą kalorycznością
2021-02-06 20:42
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0

Nie gniewaj się, ale w tym syfiatym palniku można mieć spoko popiół tylko z opału drobnego, podobnego do greena, a najlepiej z miału. Każdy lepszy opał powoduje problemy typu; nierówny układ żaru, niedopalanie itp. Oczywiście da się na tym gównie spalać poprawnie, ale w "bogatym trybie" dwustanowym. Jak ktoś pierdoli, że ma siwo na burnerze, to albo coś przerobił, albo kłamie. Możecie mnie kamieniować - znam ten szajs od 9 lat, i jak trzeba to każdemu udowodnię, że każdy inny bruceropodobny spala lepiej, a co za tym idzie oszczędniej.

Z innej beczki: jeden kilogram na dobę to dużo czy mało ?
2021-02-06 20:49
  Mateo139 Posty: 27 Ostrzeżenie: 0
DamianOwczarek napisał » 2021-02-06 19:43
Lepiej bym tego nie ujął

W burnerze SM można zrobić popiół jak z papierosa ale musi być ekogroszek nie spiekajacy i z małą kalorycznością




Kolego to jakiego szukać?? 
2021-02-06 21:36
  makog Posty: 661 Ostrzeżenie: 0
Za satrych dobrych czasow byl tu moj post wraz z fotami i dokladnym opisem co i jak zrobic aby wsadzic ekoenergie ale moze tez byc batory zamiast brunera-s, niestety pewnego dnia zostal ocenzurowany i wywalony z tego forum, az sie dziwie Romkowi ze chce sie mu tu jeszcze pisac heh :(. Jednak na miejscu autora postu meczyl bym ogniwo w celu kupna palnika z eco plus + pasuje bez zadnych przeróbek. 
2021-02-06 22:02
  Cobra89 Posty: 1 Ostrzeżenie: 0
Prosze bardzo tak pali u mnie https://youtu.be/Lodqjd-fD7U
2021-02-06 22:11
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0
ja tam jade na burner , nic nie zmieniałem poza wywaleniem deflektora i wyłożenie komory spalania szamotem ,, 1 sezon pale groszkiem bo miałem okazje kupic taniej , ( gostek likwidował piec i mu został opał), zazwyczaj był eko miał .Kocioł czyszcze raz w miesiącu , spalanie w normie , w domu  ciepło , żadnych problemów , wsyp opał , wyrzuć popiół ,
Pierwsza stronaPoprzednia strona1 / 2Następna stronaOstatnia strona
Użytkownicy online: elrom, pablo, stanik987