W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  bruli.pl  Wysoka temperatura podajnika Subskrybuj
2021-01-17 11:24
  JacekJI Posty: 681 Ostrzeżenie: 0
Cześć! Dawno mnie tu nie było.

Po parach spokojnej pracy Skam-p 12 z bruli mam problem.
Często mam zbyt wysoka temperaturę podajnika co powoduje alarm.
Teraz kiedy mrozy są większe nawet wyskakuje zapłon paliwa w podajniku i wygasza mi kocioł.
Paliwo ciagle mam to samo. Ostatnio wymieniłem zasobnik bo był nieszczelny ale problem nie ustąpił 
Dołączam wykresy 
Podajnik Ewmara APPM-1
dodane 2021-01-17 11:24
2021-01-17 16:35
  tomek2019 Posty: 23 Ostrzeżenie: 0
Spróbuj na próbe zdławić wąż z dosuszania paliwa w zbiorniku np nakładając worek na jego koniec. Jeśli to pomoże to później tak dobierz przepływ powietrza przez ten wąż żeby temperatura podajnika była w normie ale żeby dosuszanie też działało. U mnie właśnie zbyt duży przepływ powietrza przez dosuszanie powodował wysoką temperaturę podajnika. 
2021-01-17 17:23
  JacekJI Posty: 681 Ostrzeżenie: 0
Właśnie zamknąłem zawór od dosuszania na próbę ale nie spada temperatura
2021-01-18 09:19
  ooshy Posty: 158 Ostrzeżenie: 0
U mnie po 8 latach absolutnie bezproblemowego działania też ostatnio dzieją się podobne rzeczy. Dym w podajniku, temperatura podajnika skacze do 50 C. Po pierwsze wymieniłem uszczelki w pokrywie zasobnika i niby pomogło, ale na prawdę robotę zrobiło włączenie ślimaka i wyciągnięcie prawie całego żaru, zmniejszenie nawiewu. Zatem palący się w rurze węgiel został wypchnięty do miejsca w którym powinien być, a mniejszy wiatr powoduje, że kopczyk bardziej urósł. niestety, tydzień później miałem identyczne zdarzenie, ale od wzrostu temperatury do naprawy trwającej max 5 minut upłynęło 2-3 godziny. Na wiosnę pierwszy raz będę wszystko rozkręcał i oglądał, bo tak nie ma prawa się dziać.
2021-12-16 23:02
  elektrisss Posty: 2 Ostrzeżenie: 0
udało sie opanować problem wysokiej temperatury podajnika?
Użytkownicy online: Czosnowka, Petr212, rafa1006