W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eSterownik.pl  Problem z temperaturą podajnika oraz powrotu Subskrybuj
2021-01-12 18:53
  arosa Posty: 77 Ostrzeżenie: 0
Witam, chciał bym się poradzić i poprosić o pomoc ponieważ posiadam kocioł rbr-k od 2 lat i cały ten czas borykam się z wysoką temperaturą podajnika, też mam dziwny problem z pompą na statystykach to widać że kilka razy w ciągu dnia następuje gwałtowny spadek powrotu, nie wiem czemu się tak dzieje, zauważyłem też że pompa się dziwnie w tedy zachowuje, jak następuje spadek na wykresach na powrocie słychać jak by przez pompę gwałtownie przelatywała woda natomiast pompy są w automacie ustawione, jest zawór 4d i 100% podłogówki. Może udało by się na coś wpaść poprzez statystki i ustawienia kotła. Pompy w ustawieniach są czas postoju 1min. Są dwie pompy góra/dół. Pompy w trybie automatycznym pokazują na rozdzielaczach przepływ między 0,5 a 1 l/min. Dodam że temperatura podajnika wzrasta wraz im więcej otwiera się zawór. Jak zawór otwiera się np na 31% to temperatura podajnika utrzymuje się w granicach 74 stopni. Zauważyłem jeszcze że jak piec większość czasu pracuje w podtrzymaniu jak są wyższe temperatury na zewnątrz to podajnik ma temperaturę w granicach 65 i zawór otwarty jest na 24-26%. Tutaj jest podgląd kotła https://esterownik.pl/device/15593 
2021-01-18 09:25
  ooshy Posty: 158 Ostrzeżenie: 0
włącz tryb manualny, odpal ślimak, wypchnij prawie cały żar i włącz znów automat. Jak problem wróci to powtórz operację i zmniejsz nawiew o jedno albo dwa oczka. Kopczyk masz?
2021-01-18 18:30
  antoni Posty: 1 Ostrzeżenie: 0
miałem podobny problem i okazało się że monter na odwrót podłączył czujnik powrotu z czujnikiem temperatury podajnika. 
2021-02-10 00:23
  arosa Posty: 77 Ostrzeżenie: 0
Jak sprawdzić czy te czujniki są dobrze wpięte. Jeszcze jest jedna rzecz co mnie zastanawia na wykresach można zauważyć ze temperatura powrotu co kilka godzina mocno spada zauważyłem też że jak temperatura spada na powrocie to na pompie słychać jak by była spuszczana woda. Co to może być, postój pomp ustawiony jest na :
Czas pracy pompy 240min
czas postoju pompy 1min
i co jakiś czas pompa z poddasza robi taki cyrk i wychładza powrót. 
dodane 2021-02-10 00:23Jeszcze powiem tak. Mam dość borykania się z tymi wszystkimi problemami , rozwiązywania wszystkiego samemu pytania, to instalator powinie zadbać o to wszystko a najczęściej jest tak że przyjdą odpierd... robotę i mają w dupie wszystko kasa się zgadza i to najważniejsze. Jak ja tak bym chciał robić w swojej pracy to by mnie na zbity pysk wyje....
Niestety niektóre zawody w naszym kraju żądzą się swoimi prawami.
Na marginesie kontaktowałem się z serwisem i dostałem informacje że trzeba zakleić jakieś otwory przy podajniku czy tunelu podajnika tam gdzie ślimak, który kórw. normalny człowiek ma się na tym znać jak nie instalator który przychodzi montować piec za co się im płaci. W Polsce jest dramat z niektórymi zawodami, piece montują ludzie którzy nie mają pojęcia o takich rzeczach.
Użytkownicy online: berkovi, rafa1006