Black Friday 2020: promocja na wybrane elementy do 50%!
Forum  eSterownik.pl  Problem z temperaturą podajnika oraz powrotu Subskrybuj
2021-01-12 18:53
  arosa Posts: 16 Ostrzeżenie: 0
Witam, chciał bym się poradzić i poprosić o pomoc ponieważ posiadam kocioł rbr-k od 2 lat i cały ten czas borykam się z wysoką temperaturą podajnika, też mam dziwny problem z pompą na statystykach to widać że kilka razy w ciągu dnia następuje gwałtowny spadek powrotu, nie wiem czemu się tak dzieje, zauważyłem też że pompa się dziwnie w tedy zachowuje, jak następuje spadek na wykresach na powrocie słychać jak by przez pompę gwałtownie przelatywała woda natomiast pompy są w automacie ustawione, jest zawór 4d i 100% podłogówki. Może udało by się na coś wpaść poprzez statystki i ustawienia kotła. Pompy w ustawieniach są czas postoju 1min. Są dwie pompy góra/dół. Pompy w trybie automatycznym pokazują na rozdzielaczach przepływ między 0,5 a 1 l/min. Dodam że temperatura podajnika wzrasta wraz im więcej otwiera się zawór. Jak zawór otwiera się np na 31% to temperatura podajnika utrzymuje się w granicach 74 stopni. Zauważyłem jeszcze że jak piec większość czasu pracuje w podtrzymaniu jak są wyższe temperatury na zewnątrz to podajnik ma temperaturę w granicach 65 i zawór otwarty jest na 24-26%. Tutaj jest podgląd kotła https://esterownik.pl/device/15593 
Users on-line: absolom, horwat, Jacklew1967, Ludwa, malycoala, Mar-54