W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  Ogniwo 20kw burner sm Subskrybuj
2020-12-28 20:38
  Mateo139 Posty: 27 Ostrzeżenie: 0
Witam kolegów. Czy na waszych palnikach również występuje problem, że na ostatnim segmencie palnika jest za słaby nadmuch?? Na końcu zapycha się popiołem i nie pali się w ogóle w tym miejscu, tylko pierwsze trzy segmenty. Jeżeli dam mu więcej wiatru jest trochę lepiej ale temperatura spalin zwiększa się do 160 w górę i tworzą się duże spieki (popkorn) . Na tą chwilę udaje mi się utrzymać go do 150*C. Pozdrawiam. 
2020-12-29 07:51
  krzych_boch-og20 Posty: 140 Ostrzeżenie: 0
U mnie jest podobnie. Jak zwiększam nawiew to wypala od strony podajnika. Ja mam mały nadmuch 28% i w automacie idzie ok. Na grupowym 8 też jest problem. Natomiast na większych mocach idzie już ok. Czasami mu zamieszam w retorcie pogrzebaczem i wyrówna się.
2020-12-29 20:20
  romnix Posty: 49 Ostrzeżenie: 0
No niestety u mnie to samo niekiedy od strony podajnika ale nie ma reguły, od czasu do czasu w trybie ręcznym włączę dmuchawę na 100% pomaga na chwilę. Na ustawienia nie ma reguły u mnie przy 28% kopcący płomień a na ściankach kotła maź którą można szpachelką ściągać teraz przy 35% jest ok. są spieczki ale i normalny pyłek spaliny ok. 125 stopni, wszystko zależy od węgla.  
Użytkownicy online: basterek, gtc1982, roman19