W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  Alarm przy temp. 31 stopnie - co może być przyczyną ? Subskrybuj
2020-11-15 14:16
  Deredas Posty: 221 Ostrzeżenie: 0

Witam,
kocioł rbr + sterownik ecoal 3.5 zgłasza ALARM.


Co może być przyczyną ? Jak sprawdzić co to za błąd ?

Ogólnie jak wyłączę i włącze sterownik to ślimak i zaczyna podawać węgiel, dmuchawa działa i temperatura na piecu rośnie do 31 stopni po czym wyskakuj błąd.

2020-11-15 15:44
  leON22 Posty: 6507 Ostrzeżenie: 3
Udostępnij sterownik , bo tak to nic nie poradzimy  Jak masz alarm to kliknij w ten czerwony wykrzyknik i sprawdź , czego on dotyczy 
2020-11-15 16:36
  Deredas Posty: 221 Ostrzeżenie: 0

żeby kliknąć w ten czerwony wykrzyknik to trzeba komputer podłączyć do sterownika po LAN-ie prawda ?
W adres przeglądarki wpisać adres IP sterownika i wtedy pojawi się ten wykrzyknik tak ?


Adres IP sterownika jest jakiś standardowy  ? Wiesz może jaki jest ten adres IP ?


W chwili obecnej jestem 100 km od domu i nie mam jak podejrzeć czy jakiś adres IP jest napisany na sterowniku. :(
2020-11-15 17:27
  leON22 Posty: 6507 Ostrzeżenie: 3
Jak masz sterownik podłączony do Twojej sieci to nic nie musisz podłączać kablem Po iP sterownika w sieci wew. możesz tylko podejrzeć wykresy i potwierdzić alarm . Każdy sterownik ma inny adres , sorki ale nie pomogę 
2020-11-15 18:47
  romnix Posty: 49 Ostrzeżenie: 0
Kabel RJ45 podłącz do sterownika i do routera lub kup ja mam TO oczywiście każde podobne urządzenie z wejściem na kabel sieciowy również się sprawdzi, jakbyś nie miał za pierwszym razem strony konfiguracyjnej wyłącz anty-wirus. Ostatnie okienko na panelu sterownika masz ustawienia sieciowe.
Użytkownicy online: erwinpaszek, jamma, januszprzybyla57, mister_b, Omega, Piecgrosz, porsch07, pszczolka271, wojrad