W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  Dziwne zachowanie 3d Subskrybuj
2020-11-05 20:29
  Hecktor2 Posty: 28 Ostrzeżenie: 0
Witam,

Prosiłem już Was o pomoc w temacie https://esterownik.pl/forum/posty,4927/pomoc-w-ustawienia-kotla-przy-bardzo-mocnym-paliwie-?m=130358#130358. Niestety jestem zmuszony o pomoc poprosić ponownie.
Otóż przerobiłem instalacje w ten sposób że wszystkie powroty są zgodne i połączone w jeden. Dodałem także pompę kotłowa żeby ochronić powrót. Staram się teraz ustabilizować pracę pieca, ale co jakieś 4 godziny następuje zamknięcie zaworu 3d po czym temperatura kotła szybuje w kosmos. Nie mam pojęcia czego tu się złapać aby to wyeliminować. Czy ktoś z Was ma pomysł co może być powodem tego dziwnego zachowania?
2020-11-05 20:54
  leON22 Posty: 6507 Ostrzeżenie: 3
Powodem może być wyłączenie pompy mieszającej po osiągnięciu min. temp. powrotu, czyli 48st, proponuję podnieść ją na 53st, albo ustawienie jej funkcji jako pompa kotłowa wtedy będzie mielić nonstop  
2020-11-05 21:41
  Hecktor2 Posty: 28 Ostrzeżenie: 0
Dobra, przepatrzylem wszystko i wyszedł błąd konstrukcyjny. Blednie wpialem mieszanie wody po połączeniu powrotów z CO i CWU. Pompka CWU rusza, podnosi temperaturę wody i zawór 3d wariuje. Na szczęście tam mam dostęp idealny więc szybko podepnę mieszanie na samym powrocie z CO 2
Użytkownicy online: bouD3, harrypajak, Henryk1952, Oliwier01, Raszczyk, wujek22