W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl  Ustawienia powtórzeń/dmuchawy w zależnosci od temperatury Subskrybuj
2020-10-30 20:59
  OEPM26-Marcin Posty: 64 Ostrzeżenie: 0
Witam serdecznie!
Trzeci rok mam przyjemność palenia w kotle Ogniwo Eko Plus M i jak na razie nie mogę narzekać. Spalanie mniejsze niż w zwykłym śmieciuchu a w domu temperatura non stop w okolicach 23 stopni. Jednak w głowie mam ciągle jedna kwestię. Typ podajnika mam ustawione na retortowy-grupowe bo spalanie jest wyraźnie mniejsze niż na retortowy-eCoal (choć niektórzy piszą że nie ma większej różnicy). Minus jest taki, że w zależności od temperatury muszę ręcznie zmieniać sobie ilość podań i ewentualnie nadmuch. Czy jest szansa aby wymusić (prosić ) w jakiś sposób na producencie zmiany w ustawieniach a mianowicie to aby uzależnić ilość podań od temperatury? Nie trafiłem jeszcze na taki wątek ale wtedy byłoby to w 100% zautomatyzowane. Aktualnie przy temp 10 stopni wystarczają mi 2 podania, ale przy 6-7 stopniach już 3 przy maks mocy. Tak więc takie coś byłoby fajnym rozwiązaniem.
2020-10-30 21:16
  leON22 Posty: 6493 Ostrzeżenie: 3
Dlatego grupowe nazywa się trybem półautomatycznym i czasami trzeba w nim coś skorygować Proponuję przejść na tryb ręczny, tu przy odpowiednich ustawieniach i przy powtarzalnym jakościowo opale można zapomnieć o "kręceniu" przy zmianach temperatury  
2020-10-30 21:55
  OEPM26-Marcin Posty: 64 Ostrzeżenie: 0

Nie ukrywam, że z trybu ręcznego nigdy nie próbowałem korzystać bo nie po to kupowało się piec za 10 tys. zeby wszystko wprowadzać ręcznie   Ale na logikę wydawało mi się, że przy tym trybie będzie jeszcze więcej zmian niż przy retortowym-eCoal. A fakt jest taki, że warunki zakresu temperatury od ilości podań/nadmuchu nie są zbytnio skomplikowane od strony programistycznej a byłoby to zbawienne. Szkoda, że nie ma otwartego kodu

Faktycznie opał też swoje robi. Zostało mi 15 worków skarbka do którego ustawienia miałem już dopieszczone i niestety znów od nowa :(
2020-10-31 20:29
  rysfry Posty: 135 Ostrzeżenie: 0
Po to masz minimalną i maksymalną moc kotła, że jak piec nie osiąga temperatury na minimalnej mocy to automatycznie przełącza się na maksymalną i nie trzeba tu nic zmieniać.
Użytkownicy online: 1983, adamprzymuszala, Miroslaw, UkmBoiler