W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  Przebija żądaną w podtrzymaniu Subskrybuj
Pierwsza stronaPoprzednia strona3 / 3Następna stronaOstatnia strona
2020-08-30 10:20
  leon Posty: 624 Ostrzeżenie: 0
gmaj22 prawidłowo najpierw zamyka się zawór 3D a potem wyłącza się pompka

dodane 2020-08-30 10:20gmaj22 między 3 rurką z zaworu a rurką powrotu z CWU powinien być zawór zwrotny.To zapobiegnie szybkiemu wychładzaniu się powrotu u Pana berabs i wykluczy oba problemy.Temperatura za zaworem i powrotu
2020-08-30 10:28
  gmaj22 Posty: 2240 Ostrzeżenie: 0
cyt: "między 3 rurką z zaworu a rurką powrotu z CWU powinien być zawór zwrotny"

O  tym pisałem przecież w poprzednim poscie. Wyglada, jakbyś to skopiował....
2020-08-30 10:41
  leon Posty: 624 Ostrzeżenie: 0
częściowo czko początek,jeśli sprawdzisz wykres Pana berabs,ma problem z tem za zaworem i z tem powrotu.Grawitacyjnie ucieka ciepło z pieca powrotem
2020-08-30 17:12
  berabs Posty: 54 Ostrzeżenie: 0

Grzesiu i leon--dziękuję za cierpliwe tłumaczenie problemu. Ale ! .  ZZ między 3 a 2 rurką zastawi cofanie się wody z kotła ? A nie jest czasem  tak,że powrót wody z CWU pchany przez jej pompę nie wchodzi częściowo do rurki 3 i dalej do zaworu3d i na CO?--bo jak wytłumaczyć wygląd linii temp. za zaworem z  wyglądem linii temp.powrotu na wykresie ( tu są "ząbki" i tam są"ząbki" tak samo z liniami prostymi). Grzesiu pompę CO mam wyłączoną (bo lato), ale mogę jeszcze zrobić tak ,że powrót z pompy CWU przełączę na pompę mieszającą i przy otwartym zaworze ręcznym sprawdzę rurę powrotu z CO. jeszcze mogę przełączyć bieg w pompie cwu z 2 na 1, Reasumując, najprostszym rozwiązaniem będzie zamontowanie ZZ za pompą CO. Pompa CO  w zimie chodzi cały czas , boję się tylko o żywotność tego zaworu bo b. często wysiadają (może są teraz jakieś trwalsze?)
Boję się Grzesiu , że teraz to już dostanę reprymendę , ale wybacz,(widzisz jeszcze łaknę wiedzy .               Pozdrawiam serdecznie.
2020-08-31 22:15
  berabs Posty: 54 Ostrzeżenie: 0
Mili Koledzy--właśnie chciałem już napisać ,że zamykam ten temat.Nie wiedziałem,że jeszcze wywiąże się taka trochę ostrzejsza dyskusja , jeśli coś z mojej winy -przepraszam. Za Wasze wytłumaczenia w moim temacie serdecznie Wam wszystkim b. dziękuję.Cieszę się, bo teraz wiem dokładnie gdzie leży przyczyna tej ciepłej wody w obiegu CO. i jak to tam za tym kotłem wszystko działa. Wiem co należy zrobić i jak to ma wyglądać prawidłowo.Przeróbka tego trochę by kosztowała roboty , czasu i kasy : rozcinać te połączenia za kotłem , odległość między rurkami 3 i 2 =5cm. odsuwać kocioł od ściany , zamontować ZZ tak żeby go można było kiedyś bez problemu wymienić (nie na sztywno )itd. Instalator widocznie nie spotkał się z takim przypadkiem jaki wynikł u mnie .Przecież teraz już od paru ładnych lat montują CO  z rurek (ja to nazywam) cienkich jak długopisy, a moja instalacja od pieca zaczyna się od rur 2/5 cala  a kończy się przy kaloryferach na 3/4 cala Jak będę zakładał ten ZZ to damy go za pompą CO , liczę,że "ciche" przyzwolenie w moim przypadku na to dostanę od P. gmaj22 czko. Wiem , że w b. wielu instalacjach i schematach  ZZ  tam jest, Po moich przeprowadzonych "próbach" reakcja jego na mój problem będzie  prawidłowa. Pozdrawiam i wszystkim na zgodę stawiam
Pierwsza stronaPoprzednia strona3 / 3Następna stronaOstatnia strona
Użytkownicy online: