W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  Temperatura powrotu zmienia się co kilka sekund Subskrybuj
2020-07-16 18:48
  romnix Posty: 49 Ostrzeżenie: 0

Witam

Ostatnio zauważyłem że w aplikacji eCoal co kilka sekund zmienia się wartość temperatury powrotu np. jest 50 stopni kilka sekund później przeskoczy na 61,7 i tak co jakiś czas znowu 50 i znowu więcej. Ciekawe jest to że wykres wygląda w porządku nie ma jakiś nagłych skoków. Jak myślicie co to może być ?  


Edyt: Sporadycznie pojawia się alarm (chyba czujnik 6) ale zaraz znika nie ma go również w logach


https://www.youtube.com/watch?v=IdyoMy98P2s&t=58s

Sprawdziłem połączenia tzn. podkręcałem ale dalej to samo 


2020-07-16 19:53
  leON22 Posty: 6493 Ostrzeżenie: 3
Może to być bug aplikacji eCoal Mobile albo :
1) źle zamontowany czujnik powrotu w sensie, że źle przylega do rury , króćca powrotu  
2) nie jest odpowiednio zaizolowany 
3) zła lokalizacja czujnika powrotu 
Sprawdź i monituj co i jak , pozdrawiam
PS. Na filmiku widać , że temp.powrotu utrzymuje się na stałym poziomie 50st .
      Nie ma takiego alarmu "czujnik 6" 
      Ustaw temp.powrotu na zalecane min. 50st , ustabilizujesz pracę kotła


2020-07-16 20:29
  romnix Posty: 49 Ostrzeżenie: 0

Instalacja jest nowa ma raptem 1,5 miesiąca, akurat na tym filmiku skoki są niewielkie tak 0,5 stopnia ale niekiedy potrafi przeskoczyć nawet o 12 stopni. Skoki temperatury zauważyłem jakieś 2 tygodnie temu przedtem było w porządku. Może uda mi się zrobić zrzut ekranu z alarmem lub nagrać większe skoki. Będę to obserwować, Pozdrawiam

edyt:

https://www.youtube.com/watch?v=Lm468HcpoiA
2020-07-17 08:20
  mamut Posty: 352 Ostrzeżenie: 0

Pierwsze to sprawdzić na piecu czy na wyświetlaczu są takie skoki.
Drugie zmień w apce wyświetlanie z kołowego na tekstowy i zobacz czy tak się dzieje. Wydaje mi się, że aplikacja nie ma nawet takiej częstotliwości odświeżania danych, żeby takie szybkie skoki mogły być zaczytywane z pieca.
2020-07-23 09:27
  romnix Posty: 49 Ostrzeżenie: 0
mamut napisał » 2020-07-17 08:20

Pierwsze to sprawdzić na piecu czy na wyświetlaczu są takie skoki.

Drugie zmień w apce wyświetlanie z kołowego na tekstowy i zobacz czy tak się dzieje. Wydaje mi się, że aplikacja nie ma nawet takiej częstotliwości odświeżania danych, żeby takie szybkie skoki mogły być zaczytywane z pieca.



Jednak błąd w aplikacji, zmieniłem na wartość cyfrową i wszystko w porządku. 
Użytkownicy online: derek71, mario-speedway, radek-ka, sp3lff