W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl  Dziwny dym Subskrybuj
2020-07-11 22:50
  yahman Posty: 5 Ostrzeżenie: 0

Cześć.


Piszę bo mam problem z piecem, z którym nie umiem sobie poradzić. A dokładnie dwa problemy .

1. Rozpalanie generuje dużo dymu. Zajrzenie do pieca jak się go rozpala powoduje. Że przez drzwiczki wylatuje mnóstwo dymu, nie widać paleniska czasami. Sprawdzałem komin i jest drożny - coś w piecu mogło się zatkać ? - jest regularnie czyszczony.


2. Po otwarciu zasobnika w moment dzieje się to co na zdjęciu. ( wydobywa się siny dym - nie zdążę czasami wsypać worka jak jest mało węgla w zasobniku ).  Ostatnio nie domknąłem kalpy i zanim się zorientowałem, nie można było wejść do kotłowni - mleko. A jak dym opadł wszystko było pokryte sinym nalotem. ( widocznego na zdjęciu włącznika nie da się domyć ).

Czy ktoś może zasugerować w czym problem ?

( w poprzednich latach używania pieca nie miałem takich nieprzyjemności. )







2020-07-11 23:11
  leON22 Posty: 6507 Ostrzeżenie: 3
W kotle mogły się zatkać kanały pinowe wymiennika ciepła lub czopuch, czy czyścisz je regularnie  Chyba, że masz dziurę w podajniku pewny
2020-07-12 22:50
  yahman Posty: 5 Ostrzeżenie: 0
Co znaczy "dziura w podajniku"? , ( jak to sprawdzić ? )

Piec jest u rodziców, będę w tygodniu to dopytam w jaki sposób zobaczę jak jest czyszczony, ( z tego no wiem regularnie, ale może coś zostaje... )

... no i ostatnio jest problem bardzo często piec się wygasza, więc może sprawy są powiązane..
2020-07-17 11:11
  konto usunięte Posty: 10188 Ostrzeżenie: 0

normalne zjawisko -podajnik całkowicie żeliwny łącznie z ślimakiem daje taki efekt- TWU


pierwsze podajniki angielskie jakie były w pl są mega najlepsze  brakuje im jednej sprawy oprócz mnie -głupim oprogramowaniem w  sterownikach i hiny wart dmuchaw
2020-07-20 09:21
  yahman Posty: 5 Ostrzeżenie: 0
rajmund napisał » 2020-07-17 11:11

normalne zjawisko -podajnik całkowicie żeliwny łącznie z ślimakiem daje taki efekt- TWU




co znaczy TWU  ?
No i piec 2 lata chodził bez problemu i zjawisko nagle zaczęło się pojawiać. No i ten efekt że po otwarciu drzwiczek do paleniska jest bardzo dużo dymu.
2020-07-20 09:52
  leON22 Posty: 6507 Ostrzeżenie: 3
Sprawdzałeś korpus podajnika? Ten krótki odcinek przed palnikiem od spodu, potrafi się tam zrobić dziura  Otwórz drzwiczki popielnika wyczyść ile możesz, odpal kocioł, świeć latarką i obserwuj skąd leci dym  
2020-07-24 22:33
  leon Posty: 624 Ostrzeżenie: 0
leON22 proszę Cię,w 2 lata przedarło korpus podajnika?? Choć by tam opiłek nasypał to i tak nie są w stanie. yahman Pożycz lusterka od babci Ewci i zaglądnij w komin od dołu,może jakiś bociek przyniósł Ci córcie albo synka albo już dawno nie był wymiatany komin i nie ma ciągu
2020-07-24 23:38
  leON22 Posty: 6507 Ostrzeżenie: 3

@leon mercedesy też się psują  Dobrze , że odświeżyłeś temat Teraz czytam na spokojnie, bo od poniedziałku urlopik  
@yahman napisał :
"1. Rozpalanie generuje dużo dymu"... to normalne zjawisko, zimny komin, za duży nadmuch robią swoje , lepiej wtedy nie zaglądać
"Sprawdziłem komin i jest drożny"... jak widzisz sprawdzał
Podobnie z punktem 2,  niestety mam to samo, dlatego dobrze jest mieć włączony czujnik zamknięcia klapy zasobnika . Jej otwarcie wyłącza pracę podajnika i dmuchawy  
dodane 2020-07-24 23:38Ps. Często piszę, żeby czytać ze zrozumieniem. Jak widać mnie również przćmiło 
Użytkownicy online: anbialek, Charmed, king00721, Sit19923