W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl  Wygasznie kotła - pytanie Subskrybuj
2020-06-03 10:21
  yahman Posty: 5 Ostrzeżenie: 0
Cześć dzień /dzień dobry. 

Ostatnio 2,3 razy wygasił mi się kocioł. Zastanawiam się dlaczego.
Mam ustawione podtrzymanie na 60 min. ale na załączonym wykresie od północy nie widać żadnej reakcji spalin - tak jakby w ogóle nie włączyła się w tym okresie dmuchawa - ktoś może podpowiedzieć dlaczego ?

Zastanawia mnie też dziwne zachowanie zaworu już po tym jak piec wszedł w stan alarmowy.

pierwsza kropka - to zmiana trybu na zimowy ( mam ustawione auto-lato )

druga kropka to przejście w stan wygaszania - alarmowy.
wykres:

2020-06-03 19:18
  leON22 Posty: 6507 Ostrzeżenie: 3
Ustaw algorytm wygaszania kotła na tylko w grzaniu, w parametrach podtrzymania ustaw czas podawania 10s, przerwa 20s, ilość podań x2, dmuchawa 40%  
dodane 2020-06-03 19:18Co do zaworu i temp. za nim, to masz ustawiony tryb lato i włączoną pogodówkę za zaworem 4D reg.pogodowy aktywny i obniżoną temp.o 5st ( 40/60st dla +10/-10st ), czy naprawdę potrzebujesz 40st za zaworem prz 10st na zewnątrz, a 60st przy - 19st ? Skojarz fakty ustaw poprawnie pogodówkę i będzie ok. Stosowanie temp. obniżonych na kotle to w/g mnie zło, bo również miesza pracą zaworu 4d i temp.w całej instalacji, brak stabilizacji 
Użytkownicy online: JDziuk2022, leon