W nowym sofcie do sterowników PELLO dodaliśmy obsługę BUFORA. Więcej informacji na forum lub w tym pliku
Forum  eCoal.pl v3.5  Wygaszenie kotła na okres letni Subskrybuj
Pierwsza stronaPoprzednia strona2 / 2Następna stronaOstatnia strona
2020-09-04 19:45
  leon Posty: 624 Ostrzeżenie: 0
Oj leON22 lubisz drwić z innych A żebyś wiedział jak to działa, o co moje pytanie chodzi.Pukną byś się...Poproszę latte Za rok może dwa,i u nas to będzie
2020-09-05 06:39
  leON22 Posty: 6494 Ostrzeżenie: 3
Sorki z nikogo nie drwię , taki żarcik na rozładowanie drętwej atmosfery leon no to może nas oświeć , o co chodzi z tą prognozą pogody od "Wicherka"  Tymczasem zmykam , bo 6 nocka za mną 
2020-09-19 15:36
  leon Posty: 624 Ostrzeżenie: 0
leON22 sorki za czekanie tu masz linka,które z aplikacji można by było zainstalować w naszych sterownikach.Ale najpierw z ES musieli by nad tym troszkę popracować.Ale warto! https://www.instalki.pl/aktualnosci/software/36406-top-9-najlepsze-aplikacje-pogodowe.html
2020-09-19 15:46
  leON22 Posty: 6494 Ostrzeżenie: 3
Nic się nie stało kolego , tylko w dalszym ciągu nie rozumiem po co w sterowniku taka "prognoza" , no chyba że jako dodatkowy gadżet , żeby np.wiedzieć jaka pogoda będzie jutro  pewny Do prawidłowej pracy sterownika i odpalenia wodotrysków typu sterowanie "pogodówką" temp,kotła , czy za zaworem 4D wymagana jest aktualna temp. zew. i wew. tyle w temacie
2020-09-19 15:53
  leon Posty: 624 Ostrzeżenie: 0
Wielu z nas doświadczyło tego,kładziemy się spać gdy na zewnątrz -10 np. A za godz już jest +10.Dzięki możliwości używania tego typu aplikacji w naszych sterach,sterownik za pomocą połączenia net,ma możliwość śledzenia temperatury np.6 godz do przodu,czy warto grzać dom mimo że za godz będzie nie -6 ale np. + 6.Przy + 6 jest niższa utrata cennego ciepła z domu a za tym idzie,mniejsze spalanie.Pozdro Wszystkim HEJ

dodane 2020-09-19 15:53Na Mazurach był szkwał,gdyby kiedyś mieli takie aplikacje,nie zgineło by tylu ludziów na jeziorach
2020-09-19 16:19
  leON22 Posty: 6494 Ostrzeżenie: 3
Dlatego w sterowniku masz Regulator pogodowy tzw. "pogodówkę" i krzywą grzewczą, która na podstawie aktualnej temp. i odpowiednim jej ustawieniu , dobiera odpowiednią temp.za zaworem 4D , a siłownik na zaworze 4D robi swoje . A jak braknie net w tej twojej aplikacji wtedy jesteś w czarnej d...  Dom grzeję tak, żeby cały czas mieć w miarę stałą temp. akurat u mnie 24st i wszystko działa jak należy . Mniejsze spalanie jest jak kociołek grzeje non-stop i pompy CO pracują tak samo , wszystko zależy jaką temp. puszczamy w obieg ale tu Ameryki nie odkryłeś
2020-09-19 16:30
  leon Posty: 624 Ostrzeżenie: 0

dodane 2020-09-19 16:30leON22 to już jest za późno Nasze sterowniki biorą z czujników aktualne temperatury,jeśli w nocy nie będzie nata??? Tak samo możesz napisać o prądzie,nie będzie prądu w domu to i Twoja fotowoltaika jak i moja nie dają prądu,czyli rano się budzisz z ręką w nocniku
2020-09-19 16:43
  leON22 Posty: 6494 Ostrzeżenie: 3
leon znam historię , ale tutaj mamy temat o kotłach , a konkretnie o jego "wygaszaniu na okres letni" , a nie prognozie pogody i alertach RCB w sterowniku  Do tego są inne dedykowane urządzenia
2020-09-19 18:43
  leon Posty: 624 Ostrzeżenie: 0
Porównaj teraz reakcję tych ludzi i sterownik! Gdyby wiedzieli że za minutę będzie załamanie pogody,schowali by się w autach.Tak samo ze sterownikiem,będzie miał dane temperatury do PRZODU,będzie mógł w miarę wcześniej reagować

dodane 2020-09-19 16:55Oj Ty to zawsze zmienisz temat pod siebie,byś wyszedł z czołem Rzeczywistość stoi po mojej stronie.W pewnym stopniu jesteśmy lepsi od Południowych Państw np.Kontynent Afrykański( byłem i widziałem MAROKO) dla czego nie możemy być lepsi o krok od Zachodnich mając możliwość używania w sterach takich aplikacji (za darmo) Czy ktoś prosił Ciebie byś używał pogodynki??? Sam decydujesz Sam pisałeś bym Cię oświecił o co mi chodzi w moim zapytaniu do ES.Skoro ES nie usuneło mojego zapytania,czyli coś jest na rzeczy,albo myśleli już nad tym,albo sam poddałem im pomysła

dodane 2020-09-19 17:20Pozdrowionka dla Wszystkich z krainy

dodane 2020-09-19 17:21
dodane 2020-09-19 18:43oj leON22 wbiłeś mi igłę w samo serce ze swoimi ustawieniami. Kiedyś jezdziłem MAN 440 KM i palił 31L.Dzisiaj jeżdzę Mercedesem 440 KM i potrafię wycisnąć z niego 19,80L z tym samym tonażem,24T,a dzięki czemu??? Bieg jałowy u wierzchołka górki i na dół.Tą taktykę traktuję z moim piecem,u mnie w lipcu piec wyszedł 2,30 kg grzejąc 500L, a ile by wyszedł u Ciebie bez fotowoltaiki??? Ja też mam fotowoltaikę od września, 8 Kw 3 fazowa.Sam montowałem(4 tygodnie) nie chwaląc się
2020-09-19 18:49
  leON22 Posty: 6494 Ostrzeżenie: 3
Brawo Ty , a ES jak będzie chciał , to usunie ten temat i nas wszystkich z tego forum za ten "koncert życzeń"
2021-11-30 17:13
  dudi0807 Posty: 1 Ostrzeżenie: 0
leON22 napisał » 2020-05-29 09:39
Niestety nie rozumiesz :( Poczytaj co to jest algorytm wygaszania kotła  
Cyt. : 
"Algorytm wygaszania kotła: sterownik analizuje temperaturę spalin (zarówno w podtrzymaniu jak i w grzaniu). Jeśli przyrost spalin np. w podtrzymaniu nie będzie wystarczający to algorytm dołoży dodatkową porcję paliwa i powietrza. Jeśli wzrost będzie wystarczający to czekamy na kolejną procedurę podtrzymania (o ile kocioł nie będzie musiał przejść w tryb grzania). Jeśli wzrost będzie za niski to wystawiamy alarm Wygaszenie kotła.
Wyłączenie algorytmu wygaszania oznacza że nie sprawdzamy co dzieje się z temp spalin jedynie powtarzamy zadane przez użytkownika parametry (w opisanym przypadku dla podtrzymania).

Analiza wygaszenia kotła w podtrzymaniu -nastąpi wygenerowanie alarmu Wygaszenie kotła w podtrzymaniu gdy w cyklu podtrzymania temp. spalin nie wzrośnie o 5 deg

Analiza wygaszenia kotła w grzaniu -nastąpi wygenerowanie alarmu Wygaszenie kotła podczas grzania, gdy temp. spalin spadnie poniżej 50 deg i będzie się utrzymywać przez co najmniej 30 minut.
Pozdrawiam."

dodane 2021-11-30 17:13 witam jestem laikem jak coś zle robię to przepraszam.Mam problem podczas kiedy piec jest w trybie podtrzymania wyskakuje alarm wygaszanie kotła. Co trzeba zrobić by tego uniknąć.Proszę o pomoc.
Pierwsza stronaPoprzednia strona2 / 2Następna stronaOstatnia strona
Użytkownicy online: Bolo123, cnapo, duszaw, idemnato, Jan46, krak0591, moma62, Romek83